Лікувально-оздоровчий та профілактичний масажі: коли треба звертатися до спеціаліста

Наталія Філоненко 10:27, 8 Лютого 2024
Стіл для масажу
Стіл для масажу у кабінеті медико-санітарної служби/ фото Вільногірськ IN.UA

7 лютого в Україні відзначають день масажиста. Ця професія потребує витривалості та знань з різних напрямків медицини. Адже масаж допомагає запобігти та навіть вилікувати деякі хвороби без медикаментів. У Вільногірську понад 25 років працюють масажистки Альона Кропінова та Оксана Шматко. Жінки виконують класичний масаж в первинній медико-санітарній службі міста.

Порадами щодо масажу Альона та Оксана поділилися з журналістами Вільногірськ IN.UA.

Класичний та профілактичний масаж

Жінки виконують масаж класичний лікувально-оздоровчий та профілактичний. Впливають на організм із застосуванням розтирань, погладжувань, вібрацій, натискань на шкірні покриви, які надають профілактичний і оздоровчий ефект.

«Для людей в яких сидяча робота або ж не активний спосіб життя рекомендую розвантажуватися через виконання фізичних вправ. Обов’язково, щодня дихати повітрям. Насичувати свій організм киснем. За своїм тілом треба слідкувати», — каже масажистка Альона Кропінова.

Масаж рекомендують робити два рази на рік. А також регулярно відвідувати сімейного лікаря або вузького спеціаліста, щоб контролювати зміни та потреби в організмі та тілі. Сімейний лікар може надати рекомендації щодо масажу: зазначить зону, яка потребує відновлення або лікування, а також напише направлення.

«Інколи людина сама відчуває потребу в масажі. В цьому випадку вона звертається до сімейного лікаря за необхідності той дає направлення на масаж певної зони», — розповідає Оксана Шматко.

Зазвичай курс лікувального масажу складається з 10 днів. Починати робити профілактичний масаж рекомендують з першого місяця життя та до 70 років. А от людям, яким за 70 масаж варто робити тільки з певних показань хвороби та під наглядом лікаря.

Вплив на організм людини

Масаж може вилікувати організм людини. Він покращує кровообіг, лімфатичну та нервову систему, кажуть масажистки.

Альона Кропінова спеціалізується на класичному масажі. А от Оксана Шматко працює у напрямку лікувального масажу вже 27 років, з яких 16 працювала у центральній міській лікарні. 

Масажистки з Вільногірська
Масажистки Альона та Оксана/ фото Вільногірськ IN.UA

Масажистки розповідають, за допомогою до них звертаються вільногірці різної вікової категорії, а також люди з особливими проблемами в організмі, які потребують фізичного впливу.

«Ми забезпечені спеціалізованим обладнанням. Це зручні столи, на яких комфортно працювати. Вони дають можливість людям повністю отримати всю користь від лікувального масажу», — розповідають масажистки.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
фото офіційне видання Президента України

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного правопорядку, а також тих, хто виправдовує окупацію України або підтримує агресора. До списку увійшли 34 діяча.

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

У списку присутні колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ, прокурори, а також артисти й діячі культури, політики та релігії з Росії. Всі вони безстроково втратили українські державні нагороди.

До десяти осіб застосували максимальний пакет санкцій, що включає 21 вид обмежень. Окрім позбавлення нагород, санкції передбачають блокування активів, анулювання ліцензій, дозволів і повне припинення торгівельних операцій.

Для семи осіб санкції були введені вперше. Серед них — колишній перший заступник лідера «Партії регіонів» Олександр Єфремов, який мав кілька орденів «За заслуги» та орден «князя Ярослава Мудрого». Також під санкції потрапив екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, нагороджений орденами та почесним званням «Заслужений юрист України».

Позбавлено нагород і вісьмох осіб, які вже перебувають під іншими санкціями, серед яких:

  • Віктор Медведчук, колишній народний депутат, що мав численні нагороди, включаючи ордени «За заслуги» та князя Ярослава Мудрого.
  • Дмитро Табачник, ексміністр освіти, відзначений орденами та званням «Заслужений діяч науки і техніки».
  • Микола Азаров, ексголова уряду, нагороджений орденами та званням «Заслужений економіст України».
  • Віктор Пшонка, колишній Генпрокурор, та Андрій Деркач, ексдепутат, які теж мали державні нагороди.

Також звання «Народний артист України» втратили російські виконавці Микола Басков, Філіп Кіркоров, Олександр Малінін, композитор Ігор Крутой, а співачки Ані Лорак і Таїсія Повалій — ще й звання «Заслужений артист України».

Читайте також:

Підписуйтесь

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 09:30, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець.

Про це повідомляє видання oboz.ua 

Законопроєкт, розроблений Кабінетом Міністрів, передбачає низку нововведень, які мають на меті спростити процедуру виконання судових рішень та оптимізувати процес стягнення боргів. 

Серед основних положень:

  • Автоматичний арешт коштів боржників у банках, з обов’язковим підключенням фінансових установ до системи взаємодії;
  • Звернення стягнення на депозитні рахунки боржників, що тепер регламентуватиметься окремим порядком;
  • Інтеграція виконавчого провадження з системою обліку цінних паперів, що дозволить блокувати активи боржників;
  • Взаємодія Єдиного реєстру боржників з іншими реєстрами, щоб запобігти відчуженню майна боржниками;
  • Автоматизоване виключення з реєстру боржників та зняття арешту з рахунків після повного погашення заборгованості.

У Міністерстві юстиції позитивно оцінили ініціативу, наголошуючи, що її реалізація дозволить скоротити строки виконання дій, підвищити їхню ефективність та збільшити надходження до бюджету шляхом стягування боргів.

“При цьому реалізація проєкту Закону … слугуватиме збільшенню надходжень до нього за рахунок стягнутих із боржників коштів”, – зазначили у міністерстві.

Законопроєкт також спрощує процедуру повторного пред’явлення виконавчих документів і виключає дублювання записів у реєстрі боржників.

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро