Лікувально-оздоровчий та профілактичний масажі: коли треба звертатися до спеціаліста

Наталія Філоненко 10:27, 8 Лютого 2024
Стіл для масажу
Стіл для масажу у кабінеті медико-санітарної служби/ фото Вільногірськ IN.UA

7 лютого в Україні відзначають день масажиста. Ця професія потребує витривалості та знань з різних напрямків медицини. Адже масаж допомагає запобігти та навіть вилікувати деякі хвороби без медикаментів. У Вільногірську понад 25 років працюють масажистки Альона Кропінова та Оксана Шматко. Жінки виконують класичний масаж в первинній медико-санітарній службі міста.

Порадами щодо масажу Альона та Оксана поділилися з журналістами Вільногірськ IN.UA.

Класичний та профілактичний масаж

Жінки виконують масаж класичний лікувально-оздоровчий та профілактичний. Впливають на організм із застосуванням розтирань, погладжувань, вібрацій, натискань на шкірні покриви, які надають профілактичний і оздоровчий ефект.

«Для людей в яких сидяча робота або ж не активний спосіб життя рекомендую розвантажуватися через виконання фізичних вправ. Обов’язково, щодня дихати повітрям. Насичувати свій організм киснем. За своїм тілом треба слідкувати», — каже масажистка Альона Кропінова.

Масаж рекомендують робити два рази на рік. А також регулярно відвідувати сімейного лікаря або вузького спеціаліста, щоб контролювати зміни та потреби в організмі та тілі. Сімейний лікар може надати рекомендації щодо масажу: зазначить зону, яка потребує відновлення або лікування, а також напише направлення.

«Інколи людина сама відчуває потребу в масажі. В цьому випадку вона звертається до сімейного лікаря за необхідності той дає направлення на масаж певної зони», — розповідає Оксана Шматко.

Зазвичай курс лікувального масажу складається з 10 днів. Починати робити профілактичний масаж рекомендують з першого місяця життя та до 70 років. А от людям, яким за 70 масаж варто робити тільки з певних показань хвороби та під наглядом лікаря.

Вплив на організм людини

Масаж може вилікувати організм людини. Він покращує кровообіг, лімфатичну та нервову систему, кажуть масажистки.

Альона Кропінова спеціалізується на класичному масажі. А от Оксана Шматко працює у напрямку лікувального масажу вже 27 років, з яких 16 працювала у центральній міській лікарні. 

Масажистки з Вільногірська
Масажистки Альона та Оксана/ фото Вільногірськ IN.UA

Масажистки розповідають, за допомогою до них звертаються вільногірці різної вікової категорії, а також люди з особливими проблемами в організмі, які потребують фізичного впливу.

«Ми забезпечені спеціалізованим обладнанням. Це зручні столи, на яких комфортно працювати. Вони дають можливість людям повністю отримати всю користь від лікувального масажу», — розповідають масажистки.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун