Оператори мобільного зв’язку, які працюють в Україні, мають забезпечити доступність своїх послуг протягом десяти годин відсутності електропостачання.
Про це йдеться в оновлених вимогах, які опублікували на сайті Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій.
Зв’язок без світла
Згідно з наявними даними, вимоги для операторів мобільного зв’язку оновили, зокрема, для виконання рішення Ставки верховного головнокомандувача від 4 липня 2024 року щодо посилення заходів, котрі спрямовані на забезпечення стабільності електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану.
За оновленими вимогами, мобільні оператори повинні забезпечити доступність послуг протягом 10 години відсутності електропостачання інфраструктури. При цьому їм надаватиметься обмежена кількість часу:
- до 1 жовтня 2024 року — 60% базових станцій мобільного зв’язку, які розташовані в межах кожної області, повинні забезпечувати доступність послуг мобільного зв’язку у кожному районі цієї області протягом 10 годин блекауту;
- до 1 листопада 2024 року така норма стосуватиметься 70% базових станцій мобільного зв’язку;
- до 1 грудня 2024 року — 80% базових станцій мобільного зв’язку;
- до 1 лютого 2025 року — 100% базових станцій мобільного зв’язку. Виключення — мікро базових станції.
В документі також зазначається, що до 1 грудня мінімум 25% базових станцій у кожній області повинні бути підключені до стаціонарної та/або пересувної електрогенераторної установки із запасом пально-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 години. Аналогічну вимогу, але до 1 вересня, повинні реалізувати всі об’єкти фізичної інфраструктури електронної комунікації, які виконують спеціалізовані функції. До них входять:
- міжнародні центри комутації;
- центри комутації мобільного зв’язку;
- автоматичні міжміські телефоні станції;
- транзитні або опорно-транзитні станції;
- магістральні програмні комутатори та маршрутизатори;
- технічні майданчики розташування комутаційного обладнання національних точок обміну Інтернет-трафіком.
Ці ж вимоги мають виконати спеціальні служби, які підключені до оперативно-диспетчерські служби 101, 102, 103, 104 та 112.
Читайте також:
- У трьох громадах Дніпропетровщини не будуть підіймати ціни на воду
- В Україні під’єднали 18 із 91 когенераційних установок від USAID: скільком вони можуть надати світло
Підписуйтесь