Про це повідомляють сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. В області ставалися як нові, так і повторні влучання у пошкоджені раніше пам’ятки культури.
Загалом в Україні через бойові дії понівечені 1096 пам’яток. З них національного значення – 121, місцевого – 892, щойно виявлених – 83. Найбільше пошкоджень зазнали об’єкти культурної спадщини на Харківщині, Херсонщині та Донеччині.
Культурна спадщина Дніпропетровщини: пошкодження
Станом на березень 2023 року в Дніпропетровській області були пошкоджені 34 пам’ятки культурної спадщини, доповнює Суспільне Дніпро. Серед них одна національного значення, 27 — місцевого значення та шість щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
У Дніпровському районі були понівечені 15 пам’яток. На Криворіжжі – чотири, на Нікопольщині – 14. У Павлоградському районі ще одна.
У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.
Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.
Боклаг йде з посади секретаря
У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.
“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.
Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.
Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.
На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.
Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.
Обов’язки секретаря міської ради
Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.
У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.
Підписуйтесь
Підписуйтесь
Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels
Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.
Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.
Як подати заяву
Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.
До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.
Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.
Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.
У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.
Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.
У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]
Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]
Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]
В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]
З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]