На власні очі бачила приліт російської ракети: жителька Краматорська евакуювалася у Вільногірськ

Наталія Філоненко 18:07, 6 Березня 2024
Катерина
Катерина з доньками/ фото архів Катерина Бондаренко

8 квітня 2022 року росіяни обстріляли залізничний вокзал у Краматорську Донецької області, на якому тисячі людей чекали на евакуацію. Серед них була й Катерина Бондаренко, яка планувала з чоловіком та двома доньками виїхати до більш безпечного регіону України. Родина не травмувалася і врешті виїхала у Вільногірськ. Наразі у місті жінка народила третю дитину та продовжує займатися улюбленою справою — випічкою тортів. Долучається й до волонтерської діяльності, допомагає плести сітки.

Чому родина обрала Вільногірськ та як пережили російський обстріл, який бачили на власні очі, Вільногірськ IN.UA розповіла Катерина Бондаренко.

Евакуація у Вільногірськ

Ранок 8 квітня 2022 року. Катерина з чоловіком Ярославом та доньками Єлизаветою та Софією приїхали на Краматорський вокзал, щоб дізнатися про рух евакуаційного потягу. Катерина була при надії, саме тому родина вирішила виїхати до більш безпечного регіону.

Катерина розповідає, на вокзалі зустріла подругу дитинства, з якою зупинилася поговорити. За мить жінка відчула ударну хвилю від влучання російської ракети. 

«Це був перший масований ракетний удар, який забрав життя багатьох людей. Був крик, хаос, нерозуміння, що відбулося. Все людям падало на голову, зі страшною силою сікло все на своєму шляху. Коли я підняла очі, побачила поруч чоловіка, який не рухався, він був в крові, електричні дроти були обірвані. На пероні люди були поранені або, на жаль, не вижили. Це була трагедія всіх людей, які приїхали в обласне місто з надією переїхати у безпечніше місто країни», — згадує Катерина Бондаренко.

Наступного дня жінка вирішила терміново їхати з доньками до Вільногірська. У місті на той момент жили її знайомі, які прихистили у себе. 

«Знайомі порадили звернутися до волонтерського центру, щоб отримати допомогу. Директорка Олена Найда допомогла влаштуватися. Місто прийняло нас добре, відчувається турбота та єдність людей, які тут проживають», — розповідає Катерина.

У Вільногірську Катерина Бондаренко народила третю доньку Діану. 

«При обстеженнях у доньки виявили хворобу серця. Лікарі говорять, що ця вада можлива через пережитий стрес. Бо генетично у нас ніхто не хворів на цей недуг. Я взагалі дивуюсь, що змогла виносити цю дитину після подій у Краматорську», — каже жінка.

Наразі Катерина відновила заняття улюбленою справою. Жінка випікає торти на замовлення. А також ходить до волонтерського центру, де плете сітки для військовослужбовців.

«Я вдячна всім добрим людям. Бажаю кожній жінці не опускати руки. Щоб не було важко, я посміхаюсь. Показую приклад для своїх донечок бути завжди сильною».

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 7 Листопада 2024

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій.

Про це повідомляє юридичний Гончаренко центр.

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. Друге – це різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

У новому законі про мобілізацію запровадили нові додаткові виплати:

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Крім того, військовим не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Додатково призначена грошова допомога для оздоровлення військовослужбовця:

  • У разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості;
  • бо у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки);
  • бо без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:59, 28 Жовтня 2024
німецька розвідка

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього плану.

Про це повідомляє німецьке видання BILD.

Згідно з даними, які, як заявляється, отримала німецька розвідка, росіяни у період 2024-2026 років збираються діяти в наступному порядку:

  • До кінця 2024 року загарбники хочуть встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями в межах їхніх адміністративних кордонів, в Харківській області – просунутись до річки Оскол;
  • Плани на 2025 рік невідомі;
  • До кінця 2026 року кремль хоче за будь-яку ціну захопити частину Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей (включно з обласними центрами);
  • На Херсонському напрямку планують обмежитись утриманням оборони вздовж Дніпра без атак на Херсон та Миколаїв чи просування у бік Одеси.
Карта з ймовірними планами росії до 2026 року / фото BILD

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро

Війна триватиме до кінця 2025 року: заява МВФ

МВФ заявляє, що наступний рік, за очікуваннями, принесе ще більше тиску на державний бюджет, підвищуючи потребу в міжнародній допомозі. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної […]

12:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський презентував план перемоги України у Раді

Зі слів президента України Володимира Зеленського, Росія має назавжди втратити контроль над Україною. На представлення плану прийшло все військово-політичне керівництво України. Про це повідомляє народний […]

14:02, 16.10.2024 Бойцун Дмитро