Понад 40 років, у стінах Палацу культури, хор «Металург» несе у своїх піснях національну спадщину. З початку 70-х років народні пісні у його виконанні радують своїх прихильників не лише у рідному Вільногірську, а й по всій країні.
Керівниця колективу «Металург» Валентина Калашник розповіла про свою музичну родину Вільногірськ IN.UA.
Співочий хор «Металург»
Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну у репертуар хору «Металург»додали патріотичні сучасні пісні. На кожну пісню керівниця хору Валентина Калашник робить окреме аранжування, підлаштовуючи пісню під свій колектив. Валентина – п’ята керівниця хору, веде його з 2017 року.
«Мені дістався гарний спадок від минулих керівників. Колектив для мене немов діамант, в якому я намагаюся відшліфувати нову огранку», — розповідає Калашник.
До пандемії «Металург» з концертними номерами подорожував містами України. Зокрема учасники відвідали Нікополь, Марганець та Київ, звідки привезли гран-прі за участь у фольклорних фестивалях. У 1998 році хор здобув звання народного, яке підтверджують протягом багатьох років.
Є у хорі й свої традиції. На кожен день народження одного з учасників вони акапельно співають пісню «Многая літа» бажаючи один одному здоров’я та довгих років життя.
«Ми одна велика родина. Завжди підтримуємо один одного, як кажуть, і в радості, і в горі. Навіть коли хтось з нас захворів у власне свято, ми вітаємо його по відеозв’язку», — розповідає учасниця хору Любов Железняк.
Наразі у хорі 19 голосів. У колективі 8 чоловіків та 11 жінок віком від 55 до 78 років.
Щороку в Україні реєструють тисячі нових випадків ВІЛ. Але попри доступність тестування, багато хто досі уникає перевірки через страх, сором чи упередження. Наша героїня розповідає, чому регулярне тестування стало для неї важливою частиною життя, як це допомагає залишатися здоровою та руйнувати стереотипи про ВІЛ.
Більше на Вільногірськ.IN.UA
Раз на півроку-рік Анастасія регулярно перевіряє свій статус на ВІЛ. Вперше Анастасія замислилася про необхідність цього ще під час навчання в університеті.
«Після пізнавального діалогу з друзями, які навчалися в медичному, я зрозуміла, щоб навіть без симптомів варто регулярно перевірятися», – пояснює героїня.
З цього часу дівчина відчуває спокій і впевненість у своєму здоровʼї.
У Вільногірську працює анонімний кабінет для перевірки на ВІЛ.
«У центральній міській лікарні є кабінет анонімного тестування. Також можна звернутися до обласних центрів здоров’я», – розповідає Анастасія.
Причини важливості проведення тесту на ВІЛ
Для себе Анастасія виділяє такі причини:
раннє виявлення та початок лікування;
зменшення ризику передачі ВІЛ;
зменшення тривоги на невизначеності;
соціальна відповідальність;
попередження розвитку СНІДу.
Дівчина ділиться, що відчуває підтримку від оточуючих у питанні здоровʼя.
«Вони розуміють, що турбота про здоров’я — це відповідальність, а не привід для стигматизації», – пояснює Анастасія.
Щоб подолати сумніви щодо проходження тесту, героїня рекомендує думати про нього як про звичайний аналіз крові.
«Знати свій статус краще, ніж жити у невизначеності», – стверджує Анастасія.
Основні поради для жінок щодо профілактики ВІЛ
Центр громадського здоровʼя МОЗ України радить:
використовуйте презервативи;
регулярно перевіряйтесь на ВІЛ;
уникайте випадкових статевих контактів;
не використовуйте спільні шприци та голки;
слідкуйте за стерильністю в лікарнях і косметологічних кабінетах;
пройдіть профілактичну терапію у разі ризику.
На думку Анастасії, інформаційну кампанію про ВІЛ та СНІД серед молоді в Україні варто покращувати.
«Потрібно більше онлайн-кампаній у соцмережах, залучати відомих блогерів, створювати освітні відео та організовувати інтерактивні заходи в школах та університетах», – стверджує дівчина.
Алгоритм дій у разі позитивного тесту на ВІЛ:
1. Не панікуйте.
Позитивний результат швидкого тесту потребує підтвердження.
2. Зверніться до лікаря-інфекціоніста.
Виберіть спеціалізований медичний заклад або СНІД-центр для подальшого обстеження.
3. Підтвердьте діагноз.
Пройдіть лабораторні аналізи (ІФА, ПЛР) для підтвердження ВІЛ-статусу.
4. Отримайте консультацію.
Лікар пояснить результати та визначить подальші кроки.
5. Почніть лікування.
За необхідності розпочніть антиретровірусну терапію (АРТ) для підтримки здоров’я.
6. Дотримуйтесь рекомендацій.
Регулярно проходьте медичні огляди, стежте за рівнем CD4 та вірусним навантаженням.
7. Підтримуйте здоровий спосіб життя.
Дотримуйтесь збалансованого харчування, уникайте стресів, відмовтесь від шкідливих звичок.
8. Отримайте психологічну підтримку.
Спілкуйтеся з близькими, зверніться до груп підтримки або психолога, якщо потрібно.
9. Інформуйте партнерів (за потреби).
Повідомте сексуальних партнерів про позитивний статус для їхнього тестування.
До Дня святого Миколая студенти Вільногірського фахового коледжу разом із класною керівницею Оксаною Сохою організували благодійну акцію для дітей з дитячого будинку. Вони зібрали подарунки та необхідні речі, які найближчим часом передадуть малечі.
Більше на Вільногірськ IN.UA.
Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Оксаною Сохою, яка розповіла про перебіг збору допомоги.
«Як тільки ми дізналися про акцію, одразу вирішили приєднатися. Для нас було важливо зробити щось добре і корисне для дітей, адже війна не повинна забирати їхнє дитинство», — розповідає класна керівниця Оксана Соха.
Студенти зібрали дитячі речі для малюків віком від 1 до 10 років, а також солодощі, які завжди приносять радість малечі.
«Наші учні, особливо ті, хто має молодших братів і сестер або виховується в багатодітних родинах, дуже активно долучалися до збору. Ми також закупили подарунки для дітей, аби цей день став для них справжнім святом», — додає класна керівниця.
Усі учасники акції отримали великий заряд позитивних емоцій від можливості допомогти, а доставку подарунків до місця збору організували без труднощів.
«Охочих віднести подарунки було чимало, і ми обрали п’ятьох представників. Подарунки доставили безпосередньо до місця збору, звідки їх доставлять дітям», — розповідає пані Оксана.
Ініціатива мала великий відгук серед студентів та мешканців міста, і навіть діти, які підтримали акцію, зрозуміли, як важливо допомагати тим, хто цього потребує, особливо в часи війни.
Збір триватиме до 1 грудня. Подарунки можна залишити за адресою:Центральна, 45 (перукарня «Шарм»). 2 грудня студенти вирушать до дитячого будинку, аби передати всі зібрані речі та подарунки дітям.
«Ми не зупиняємося на цьому. Подібні акції будуть продовжуватися, адже благодійність — це те, що допомагає об’єднувати людей і приносить радість тим, хто цього потребує», — підсумувала Оксана Соха.
Щороку в Україні реєструють тисячі нових випадків ВІЛ. Але попри доступність тестування, багато хто досі уникає перевірки через страх, сором чи упередження. Наша героїня розповідає, […]
До Дня святого Миколая студенти Вільногірського фахового коледжу разом із класною керівницею Оксаною Сохою організували благодійну акцію для дітей з дитячого будинку. Вони зібрали подарунки […]
На другому поверсі Палацу культури і спорту «Металург» у Вільногірську тренерка Валерія Худякова виховує майбутніх чемпіонів із кікбоксингу, серед яких 12-річний Тимофій Костюк — дворазовий […]
Сьогодні Вільногірська міська рада голосуватиме за продовження перебування Ростислава Варницького на посаді заступника мера з питань житлово-комунального господарства до кінця 2025 року. Ми поспілкувалися з […]
Євгену Кулиді було 27 років. До війни він працював охоронцем у “АТБ” у Вільногірську, а чотири роки тому переїхав до Києва, де обіймав посаду заступника […]