Назавжди 22 роки: у Вільногірську відбулося прощання з Євгеном Курочкою

Катерина Тесленко 14:27, 10 Січня 2025
Церемонія прощання з Євгеном Курочкою / фото Вільногірськ IN.UA

У п’ятницю о 12:00 відбулося прощання із Євгеном Курочкою на площі перед Палацом культури і спорту “Металург”. Багато людей сьогодні зібралися, аби вшанувати памʼять загиблого героя України.

Редакція Вільногірськ IN.UA також була присутня на вшануванні памʼяті Євгена Курочки.

Прощання з героєм

За традицією, що впровадила Тетяна Звягінцева, мати одного з загиблих героїв, багато вільногірців прибули, аби влаштувати кортеж до місця проведення церемонії прощання із Євгеном Курочкою.

Сум та скорбота за молодим Євгеном читалася в очах кожного. Рідні хлопця зібралися коло труни, та з їх очей крапали сльози утрати.

Церемонія прощання з Євгеном Курочкою / фото Вільногірськ IN.UA

Церемонія прощання розпочалася зі слів пана мера, Володимира Василенка, котрий підкреслив мужність та відвагу Євгена Курочки та висловив слова співчуття рідним загиблого. Далі слово взяла представниця з рідного міста Євгена, Боровківки. Вона розповіла, як Євген пішов добровольцем на військову службу та мужньо захищав країну. Після цього один з побратимів Євгена виступив з промовою.

“Наш побратим, “Краз”, він був не тільки командиром відділення, він був ще й бойовим медиком. Його задача була навіть не вбивати ворога, а рятувати життя наших побратимів. Врятував життів він дуже багато, і багато наших побратимів, які дякували йому за це”, — розповів побратим Євгена Курочки.

За його словами, Євген хотів, аби його побратими вміли не тільки нищити ворога, а ще й захищати та рятувати життя.

“Великому йому дякую за те, що в нас був такий побратим. На жаль, ця клята війна ще продовжується”, — висловився побратим Євгена Курочки.

Промова священнослужителя / фото Вільногірськ IN.UA

Далі священнослужитель прочитав молитви та промову, дякуючи батькам загиблого за мужнього сина та героя. Після цього наступила хвилина мовчання, всі склонили голови.

Коли проводжали Євгена в останню путь, усі присутні за традицією опустилися на одне коліно та опустили голову в знак вшанування.

Вшанування пам’яті Євгена Курочки / фото Вільногірськ IN.UA

Життя Євгена Курочки

Народився Євген Курочка в липні 2002 року у селі Боровківка, на той час Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. Навчався у місцевій школі, а атестат про середню загальну освіту отримав в одній із шкіл Дніпра. Розпочав трудову діяльність менеджером на одній із СТО в обласному центрі.

Батько Євгена, Олександр Курочка, працівник ТОВ «Скляний Альянс», також пішов на передову з перших днів широкомасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави. Служить у складі 60-ї ОМБр 97 окремого механізованого батальйону. Євген підтримав батька і пішов на військову службу добровольцем.

Шлях до Збройних Сил України

З липня по вересень 2023 року Євген пройшов курс навчання за програмою базової загальновійськової підготовки та отримав кваліфікацію стрільця 3 класу, вивчився на парамедика. Про це свідчать відповідні записи у військовому квиткові воїна, виданому 2 відділом Чернігівського РТЦК та СП.

Старший солдат Євген Курочка служив командиром відділення у легендарній ІІІ штурмовій бригаді механізованого батальйону військової частини А**** Збройних сил України. Мав позивний “Караз” за свою безстрашність та відвагу.

Вічна пам’ять

Євген Курочка приймав участь у боях на Харківщині у районі Куп’янська, на Луганщині. Разом із побратимами перед новорічними святами він пережив 60 днів оточення, вийшов, і в ніч з 31 грудня на 01 січня знову був на позиції.

Євген Курочка / фото Вільногірська міська рада

Під час бойових дій Євген надавав першу домедичну допомогу побратимам, тим самим рятуючи їхні життя. З нового року він повинен був офіційно заступити на посаду парамедика. Проте не склалося. Молодий Євген Курочка на початку січня цього року був убитий російськими окупантами. Йому було лише 22 роки.

В Євгена Курочки залишилися мати, батько та сестра. Від всієї Редакції Вільногірськ IN.UA висловлюємо свої співчуття рідним та близьким та побратимам загиблого героя. Вічна пам’ять!

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь