Назавжди у строю: Вільногірськ попрощався з воїном Олександром Баратеєм

Наталія Філоненко 13:50, 26 Серпня 2024
Прощання з Героєм
Прощання з Героєм / фото Вільногірськ IN.UA

24 серпня на площі перед ПКіС «Металург» у День Незалежності містяни провели в останню путь військовослужбовця Олександра Баратея. Загинув воїн 19 серпня 2024 року на Курщині.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Прощання з Героєм

У День Незалежності скорботною колоною автомобілісти з прапорами проводжали мужнього Захисника на щиті.

«Олександр був дуже чуйною людиною. Працьовитою. Завжди йшов на допомогу. Він був прекрасним чоловіком та неймовірним батьком. Боляче бачити, як дитина в чорній хустинці стоїть біля труни найріднішої людини – батька, і вже вдіяти нічого не можна. Просто болить. Мої співчуття родині. Воїна з честю поховали», – саме так про Олександра відгукнувся близький знайомий Валерій Пасс.

На церемонії поховання Олександра виступив міський голова Володимир Василенко. З молитвою провів обряд прощання  отець Храму Святої Трійці у Вільногірську Володимир. Звучала хвилина мовчання за загиблим.

«Глибоко співчуваю родині полеглого. Співчуваю всім тим сім’ям, які поховали своїх чоловіків, синів, батьків. Біль невимовний»,– каже вільногірка Іванна Зварич.

Жінка закликає всіх містян вшановувати пам’ять наших земляків. Героїв, які віддали своє життя за незалежність та свободу.

 «В мене питання до всіх Вільногірців. Чому, у нашому місті при населенні понад 19 000, на церемонію поховання наших Героїв земляків приходять одиниці. Так, це одиниці. Я не маю на увазі автомобільні колони. Де всі ті, хто можуть ходити на своїх двох? Чому так мало містян вшановують пам’ять за загиблими воїнами? Не обов’язково їхати на кладовище. Чому не можна прийти до палацу й подякувати нашим Захисникам, які віддали своє життя заради нас. Ми всі у великому боргу перед ними. І провести їх в останню путь – це найменше, що ми можемо зробити»,– закликає місцева жителька Іванна.

Життєвий шлях Захисника

Олександр Баратей народився 26 липня 1997 року у селі Долинське П’ятихатського району, що на Дніпропетровщині. 

Закінчив місцеву школу. Далі навчався у Західно-Дніпровському центрі професійно-технічної освіти. Працював на скляному заводі Вільногірська налагоджувальником машин контролю. Потім на гірничо-металургійному комбінаті електриком.

Олександр Баратей був призваний на військову службу по мобілізації 8 травня 2024 року. Пройшов військовий вишкіл, після цього служив із позивним «Каспер» у 82-й окремій десантно-штурмовій бригаді. 

19 серпня 2024 року солдат Олександр загинув в районі населеного пункту Шептухівка Кореневського району Курської області російської федерації.

У Олександра залишилась родина, дружина Світлана та донька Варвара.

Наша редакція приносить глибокі співчуття родині полеглого Героя. Світла пам’ять.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:16, 10 Березня 2025
Євгеній Філоненко / фото Вільногірська міська рада

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України Євгеній Геннадійович Філоненко.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Історія Вільногірського захисника

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Навчався у загальноосвітній школі №2. З 2009 по 2013 роки навчався у цьому закладі за спеціальністю “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”. Отримав кваліфікацію техніка-електрика. Проходив військову службу у Полтаві, після демобілізації працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення росії, він добровільно пішов на фронт. Служив у 43-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Харківської областей.

“Глибокі щирі співчуття мамі Євгенія – Ірині Миколаївні, сестрі, бабусі, всім близьким, друзям, колегам по роботі, бойовим побратимам. Для всіх нас це страшна втрата, за яку ворогам не буде прощення ніколи. Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, – висловили співчуття рідним та близьким захисника у Вільногірській міській раді.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком відбудеться у вівторок, 11 березня, о 12:00 на площі перед Палацом культури та спорту “Металург”. Захисника поховають на Алеї Слави міського кладовища.

Читайте також:

Підписуйтесь

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 6 Березня 2025
Сім’я / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. З них 39 мільярдів необхідні для відновлення соціального захисту, включаючи підтримку вразливих груп населення та модернізацію соціальної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відновлення соціальної сфери

У сфері соціального захисту війна завдала збитків на 500 мільйонів доларів, що включає пошкодження або руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Найбільше постраждали внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких на кінець 2024 року зареєстровано 4,6 мільйона в Україні, а ще 6,8 мільйона перебувають за кордоном. Для підтримки цих категорій уряд продовжив виплати на проживання та запровадив субсидії на оренду житла.

Люди старшого віку та особи з інвалідністю також зазнали значного впливу війни. В Україні проживають близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, багато з яких втратили доступ до необхідних соціальних та медичних послуг. У 2024 році уряд спрямував 88 мільярдів гривень на підтримку таких громадян та розпочав реформу медико-соціальної експертизи (МСЕК), що спрощує встановлення інвалідності.

Кількість військових ветеранів значно зросла з початку повномасштабного вторгнення, і уряд виділив понад 10 мільярдів гривень на пільги з оплати комунальних послуг, одноразові виплати та реабілітаційні програми. Також діє система соціальної адаптації ветеранів для їхнього повернення до цивільного життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун

Україні знадобиться 524 мільярди доларів на відновлення після війни

Відновлення України за наступні 10 років коштуватиме 524 мільярди доларів – таку оцінку дали Світовий банк, Єврокомісія та ООН. Рік тому сума була меншою – […]

13:17, 25.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці мають можливість подати свідчення про злочини рф на платформі “Svidok.org”

Громадяни України отримали можливість фіксувати воєнні злочини за допомогою нового додатку “Свідок”, який дозволяє безпечно зберігати особисті свідчення про життя під час російського вторгнення. Про […]