«Власна справа» — одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад 20 тисяч людей, які отримали гранти на започаткування або розвиток своєї справи.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
За підсумками дев’ятнадцятої хвилі програми «Власна справа» Визначені ще 447 переможців. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 110 мільйонів гривень.
За програмою українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тис грн обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
“Загалом держава інвестує в мале підприємництво через гранти майже 5 мільярдів гривень. Це інвестиції в тисячі нових компаній та підприємств, які розвивають виробництво, збільшують потужності, завойовують нові ринки. Це також інвестиції в розвиток економіки і створення нових робочих місць — отримувачі грантів створять близько 40 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В яких областях найбільше грантоотримувачів
Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. Найбільше з яких, із Львівської (60), Івано-Франківської та Рівненської (по 31), Харківської (30), Київської (29) областей, а також міста Києва (36).
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці:
- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;
- тимчасове розміщування й організація харчування;
- переробна промисловість;
- надання інших видів послуг.
Раніше ми писали, що за цією програмою на гранти для ветеранів та їхніх родин визначили 62 переможці, які отримають загалом 30 мільйонів гривень на започаткування або розвиток власного бізнесу.
Найпопулярніші сфери розвитку бізнесу тоді були:
- оптова та роздрібна торгівля;
- ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів;
- тимчасове розміщування й організація харчування;
- переробна промисловість;
- сільське господарство.
Щоб взяти участь у програмі треба заповнити заяву разом із бізнес-планом за посиланням.