Нові переможці програми “Власна справа”: підприємці отримають гранти на 110 млн грн

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:30, 17 Жовтня 2024
«Власна справа»
фото ілюстративне / Pexels

“Власна справа” — одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад 20 тисяч людей, які отримали гранти на започаткування або розвиток своєї справи.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

За підсумками дев’ятнадцятої хвилі програми “Власна справа” Визначені ще 447 переможців. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 110 мільйонів гривень.

За програмою українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тис грн обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

“Загалом держава інвестує в мале підприємництво через гранти майже 5 мільярдів гривень. Це інвестиції в тисячі нових компаній та підприємств, які розвивають виробництво, збільшують потужності, завойовують нові ринки. Це також інвестиції в розвиток економіки і створення нових робочих місць  — отримувачі грантів створять близько 40 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В яких областях найбільше грантоотримувачів

Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. Найбільше з яких, із Львівської (60), Івано-Франківської та Рівненської (по 31), Харківської (30), Київської (29) областей, а також міста Києва (36).

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;
  • тимчасове розміщування й організація харчування;
  • переробна промисловість;
  • надання інших видів послуг.

Раніше ми писали, що за цією програмою на гранти для ветеранів та їхніх родин визначили 62 переможці, які отримають загалом 30 мільйонів гривень на започаткування або розвиток власного бізнесу.

Найпопулярніші сфери розвитку бізнесу тоді були:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів;
  • тимчасове розміщування й організація харчування;
  • переробна промисловість;
  • сільське господарство.

Щоб взяти участь у програмі треба заповнити заяву разом із бізнес-планом за посиланням.

Як святкують Великдень в різних країнах

Єва Буянова 12:30, 12 Квітня 2025
Великдень в різних країнах/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це свято, яке святкується по-різному в різних країнах світу. Від мовчання церковних дзвонів у Франції до яскравих карнавальних танців у Мексиці.  

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала традиції святкування Великодня з різних куточків світу. 

Франція

Основною традицією святкування Великодня у Франції є мовчання церковних дзвонів у період від Чистого четверга до Страсної суботи — на згадку про страждання Ісуса Христа. У неділю ж дзвони знову лунають, сповіщаючи про Воскресіння, і в цей момент французи вітають одне одного поцілунками й обіймами.

Іспанія

В Іспанії Великдень супроводжується унікальними традиціями. Однією з найпоширеніших є Великий хід, під час якого хлопчики несуть пальмове гілля, а дівчата — прикрашені цукерками пальмові гілочки. По завершенні ходи священник благословляє всіх дітей. Найвідоміший такий хід проходить у Севільї.

Румунія 

Від Чистого четверга у Румунії припиняються роботи та жінки стають до приготування традиційних страв, а саме паски, випеченого калача та великоднього ягняти. Також не забувають і про крашанки та писанки: існує схожа з Україною традиція створювати яйця з орнаментом. 

Бразилія

У цій країні на Великдень заведена традиція щодо дарування один одному шоколадних яєць з іграшками всередині, що загорнені в блискуче пакування. Тобто на святковий стіл обовʼязково ставлять солодке, а головною стравою є паска у формі хреста зі шматочками фруктів. 

Мексика

В Мексиці свято Великодня триває цілих 14 днів – Страснтй та Великодній тижні. Тут зазвичай проводять яскраві карнавали з вуличними танцями, феєрверками та святковими розвагами.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як приготувати італійську паску панетоне: рецепт

Єва Буянова 11:00, 12 Квітня 2025
Панетоне/ фото ілюстративне, Pexels

Панетоне — це святкова італійська паска з неймовірно ніжним, повітряним тістом і яскравим ароматом ванілі, меду та цукатів. Попри вишуканий вигляд, рецепт панетоне є дуже простим — достатньо трохи часу, тепла і натхнення.

Як приготувати італійську паску панетоне – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Інгредієнти: 

Для опари: 

  • 28 грамів дріжджів; 
  • 100 мілілітрів молока; 
  • 2 столові ложки борошна від загальної кількості; 
  • 2 столові ложки цукру від загальної кількості. 

Для тіста: 

  • 100 мілілітрів молока; 
  • 5 жовтків; 
  • 100 грамів цукру; 
  • 30 грамів меду; 
  • ваніль; 
  • 450 грамів борошна; 
  • 140 грамів вершкового масла; 
  • родзинки, шоколад та цукати за бажанням. 

Приготування: 

До теплого молока додати дріжджі, цукор та борошно, перемішати, накрити харчовою плівкою та залишити у теплі на 40–50 хвилин.

Коли опара вистоїться, додати до неї тепле молоко, жовтки, цукор, мед і ваніль, перемішати, всипати борошно та в процесі додавати м’яке вершкове масло. 

Замісити тісто протягом щонайменше 20 хвилин, поки воно не почне відставати від стінок миски. Ввести родзинки, ще раз перемішати, залишити тісто на 1 годину під харчовою плівкою, щоб воно піднялося. 

Викласти тісто у форми для випічки на третину висоти, залишити ще раз піднятися, прикрасити та випікати у розігрітій до 170 градусів духовці протягом 30–40 хвилин.

Гарячі панетоне проколоти знизу шпажками, підвісити догори дном і залишити остигати в такому положенні.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Великдень в різних країнах

12:30, 12.04.2025 Єва Буянова

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з […]

09:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

Пенсії працюючим пенсіонерам перерахували автоматично: хто отримав підвищення з квітня

З 1 квітня 2025 року в Україні відбувся автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати. Про це повідомляє Вільногірська міська рада. Перерахунок стосувався тих […]

12:03, 09.04.2025 Дмитро Бойцун