З 1 червня до 1 жовтня триває посилений епідемічний нагляд за холерою. Пацієнтам з важкими чи складними випадками гострих кишкових інфекцій будуть додатково проводити лабораторні дослідження. Зокрема для того, щоб запобігти поширенню холери у літній сезон.
Повідомляє МОЗ України.
Холера: в Україні посилили епідемічний контроль
Холера — це гостра діарейна інфекція, яка виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139.
Хвороба передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, зокрема:
- у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів;
- під час купання у відкритих водоймах;
- через їжу і побутові контакти.
Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.
Варто зазначити, що в країні впродовж року триває безперервний епідеміологічний нагляд за холерою. Проте саме з початку літа контроль посилюють, щоб запобігти поширенню захворюваності.
За даними МОЗ, Центри контролю та профілактики хвороб в областях оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням та реагентами. Кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню.
У 2023 році, під час посиленого сезону епіднагляду за холерою, підозри на захворювання фіксували у Запорізькій та Чернігівській областях. Після епідемічного розслідування та розширених лабораторних досліджень вони не підтвердилися.
Торік в Україні на холеру обстежили 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією. А також провели 11 073 дослідження проб води зі стічних вод, прісної та морської води. Спалахів холери не зафіксували.
Читайте також:
- Боротьба з вірусними гепатитами: про вакцинацію у Вільногірську та лікування захворювання
- Високий рівень смертності від СНІДу фіксують й на Дніпропетровщині: що відомо
Підписуйтесь