Паліативна допомога: як працює система у Вільногірську

Гришкова Анастасія 15:45, 23 Грудня 2024

паліативна допомога / depositphotos

Паліативна допомога — це важлива форма медичної та соціальної підтримки, яка передбачає догляд за лежачими хворими, часткове лікування за потреби, а також терапевтичний догляд.

Про це у коментарі Вільногірськ IN.UA розповіла завідувачка паліативного відділу, лікар-терапевт Ольга Касьян.

Паліативна допомога: як працює система у Вільногірську

Основне завдання такої допомоги — забезпечити комфорт і якісний догляд для пацієнтів, які не можуть самостійно себе обслуговувати.

Серед тих, хто потребує паліативної медицини, — люди похилого віку, наприклад, ті, кому виповнилося 90 років, а також пацієнти, прикуті до ліжка через тяжкі хвороби. Для них створені спеціальні умови, що дозволяють забезпечити професійний догляд та підтримку.

паліативне віддідення / фото Ольга Касьян

Часто родичі таких пацієнтів стикаються з труднощами у догляді. У таких випадках паліативне відділення може взяти на себе догляд на певний період, наприклад, на місяць. Це дозволяє родині перепочити, після чого пацієнт може повернутися додому. Водночас такі пацієнти не потребують інтенсивного лікування, але їхній стан вимагає постійного догляду.

Хто може отримати паліативну допомогу

За словами завідувачки відділення паліативної допомоги, лікаря-терапевта Ольги Касьян, близько 90% пацієнтів у відділенні є маломобільними й повністю неспроможними себе обслуговувати. Догляд за ними фінансується Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка також контролює якість надання послуг.

паліативне віділення / фото Ольга Касьян

Звідки береться фінансування

Важливо зазначити, що паліативне відділення не є будинком для людей похилого віку. Це місце, де кожен пацієнт отримує професійну медичну та соціальну допомогу. Щомісяця заклад подає звіти до НСЗУ, що дозволяє забезпечити прозорість роботи та контроль якості догляду.

Паліативна допомога — це не просто догляд за лежачими хворими, це підтримка, яка змінює життя пацієнтів та їхніх родин на краще.

Читайте також:

Як справлятися з емоційними труднощами під час свят: поради психолога

Програма “Тепла зима”: що варто знати

Підписуйтесь

В Україні дозволили бронювати священників від мобілізації

Гришкова Анастасія 17:12, 27 Грудня 2024
священнослужителі/ ілюстративне фото, Національний заповідник Києво-Печерська Лавра

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє бронювати від мобілізації священнослужителів згідно з переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Про це йдеться у постанові №1498.

Бронювання священників

Згідно з переліком та критеріями, затвердженими ДЕСС, релігійні організації визнані критично важливими установами. Вони будуть мати рівень значущості, порівнянний з донорськими установами та виконавцями проєктів міжнародної технічної допомоги.

Крім того, на священнослужителів не будуть поширюватися обмеження щодо кількості працівників, що підлягають бронюванню, або обмеження по зарплаті для бронювання.

Відстрочка для священнослужителя буде скасована у разі його звільнення з посади.

Деталі про бронювання священників

У четвер, 26 грудня, уряд вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Відповідно до цих змін бронювати від мобілізації зможуть тепер і священників.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стрибки напруги електромережі у Вільногірську: поради як уберегти побутову техніку від пошкоджень

Гришкова Анастасія 16:20, 27 Грудня 2024
розетка / ілюстративне фото, Pexels

У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і на підприємства.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

В оселі перепади напруги можу бути не помітні

Навіть якщо в оселі перепади напруги майже непомітні, вони можуть поступово виводити з ладу побутову техніку.

Особливо це стосується моментів, коли після відновлення електропостачання одночасно запускається велика кількість електроприладів. У цей час у будинковій мережі виникають значні коливання напруги, які можуть пошкодити техніку.

Як захистити побутові прилади від стрибків напруги

Фахівці компанії ДТЕК “Дніпровські електромережі” рекомендують дотримуватися наступних порад:

  • Уникайти одночасного ввімкнення кількох потужних приладів після відновлення електроживлення.
  • Вимикайти ключову техніку з розеток (холодильники, бойлери, пральні машини) після відключення електроенергії.
  • Після відновлення живлення підключайте прилади до мережі поступово, витримуючи інтервал 10–15 хвилин між їх ввімкненням. Це зменшить пікове навантаження на мережу та знизить ризик пошкодження техніки.

Енергетики, додають, що дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти вашу побутову техніку у справному стані та уникнути непередбачених витрат на її ремонт.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні дозволили бронювати священників від мобілізації

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє бронювати від мобілізації священнослужителів згідно з переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Про це […]

Стрибки напруги електромережі у Вільногірську: поради як уберегти побутову техніку від пошкоджень

У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і […]

Йодна профілактика на випадок радіаційної загрози: інструкція для мешканців Вільногірська

Вільногірська міська рада нагадує про важливість йодної профілактики у разі радіаційної небезпеки та правильні дії при термічних опіках, що допоможуть зменшити шкоду для здоров’я в […]

15:14, 27.12.2024 Бойцун Дмитро

370 ЦНАПів для зручності мешканців: всі громади Дніпропетровщини мають доступ до адміністративних послуг

Дніпропетровщина першою серед регіонів завершила формування Єдиної мережі ЦНАП. Точки доступу до адміністративних послуг тепер є в усіх громадах області. Про це повідомляє голова Дніпропетровської […]

13:47, 27.12.2024 Бойцун Дмитро

Найстаріший мотоцикл в Україні знаходиться в кам’янському музеї: унікальна колекція

21 грудня 2019 року У Кам’янському відкрили перший приватний музей ретро-мотоциклів, де можна побачити найстаріші мотоцикли України. Засновником музею став колекціонер Олександр Фролов. Про це […]

11:35, 27.12.2024 Бойцун Дмитро