Паліативна допомога: як працює система у Вільногірську

Анастасія Гришкова 15:45, 23 Грудня 2024

паліативна допомога / depositphotos

Паліативна допомога — це важлива форма медичної та соціальної підтримки, яка передбачає догляд за лежачими хворими, часткове лікування за потреби, а також терапевтичний догляд.

Про це у коментарі Вільногірськ IN.UA розповіла завідувачка паліативного відділу, лікар-терапевт Ольга Касьян.

Паліативна допомога: як працює система у Вільногірську

Основне завдання такої допомоги — забезпечити комфорт і якісний догляд для пацієнтів, які не можуть самостійно себе обслуговувати.

Серед тих, хто потребує паліативної медицини, — люди похилого віку, наприклад, ті, кому виповнилося 90 років, а також пацієнти, прикуті до ліжка через тяжкі хвороби. Для них створені спеціальні умови, що дозволяють забезпечити професійний догляд та підтримку.

паліативне віддідення / фото Ольга Касьян

Часто родичі таких пацієнтів стикаються з труднощами у догляді. У таких випадках паліативне відділення може взяти на себе догляд на певний період, наприклад, на місяць. Це дозволяє родині перепочити, після чого пацієнт може повернутися додому. Водночас такі пацієнти не потребують інтенсивного лікування, але їхній стан вимагає постійного догляду.

Хто може отримати паліативну допомогу

За словами завідувачки відділення паліативної допомоги, лікаря-терапевта Ольги Касьян, близько 90% пацієнтів у відділенні є маломобільними й повністю неспроможними себе обслуговувати. Догляд за ними фінансується Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка також контролює якість надання послуг.

паліативне віділення / фото Ольга Касьян

Звідки береться фінансування

Важливо зазначити, що паліативне відділення не є будинком для людей похилого віку. Це місце, де кожен пацієнт отримує професійну медичну та соціальну допомогу. Щомісяця заклад подає звіти до НСЗУ, що дозволяє забезпечити прозорість роботи та контроль якості догляду.

Паліативна допомога — це не просто догляд за лежачими хворими, це підтримка, яка змінює життя пацієнтів та їхніх родин на краще.

Читайте також:

Як справлятися з емоційними труднощами під час свят: поради психолога

Програма “Тепла зима”: що варто знати

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 3 Квітня 2025
Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Збитки завдані біоресурсам за 3 дні

У перший день заборони, 1 квітня, рейдова група виявила двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби на річці Саксагань у Кривому Розі. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, зокрема 4 сітки. Вони наловили 25 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 121 екземпляр плітки;
  • 43 карасі сріблясті;
  • 26 окунів;
  • 11 судаків.

Завдані державі збитки оцінили в 378 896 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На наступний день, 2 квітня, Дніпропетровський рибоохоронний патруль зафіксував порушення правил рибальства на річці Коноплянка біля села Карнаухівка. Чоловік ловив рибу за допомогою 2 сіток. Він незаконно виловив 15 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 110 карасів сріблястих;
  • 7 плоскирків;
  • 7 краснопірок;
  • 1 окунь;
  • 1 плітка.

Збитки, завдані рибному господарству, становлять 200 532 гривні.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Згодом рибоохоронці спільно з водною поліцією зафіксували подібне порушення на Дніпровському водосховищі в Дніпрі. Чоловік також ловив рибу з гумового човна за допомогою 3 сіток. Він незаконно виловив 47 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 47 карасів сріблястих;
  • 9 судаків;
  • 5 лящів;
  • 2 щуки;
  • 1 окунь;
  • 1 сазан.

Збитки склали 128 639 гривень.

Заборонені знаряддя лову / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Пізніше, 3 квітня, рибпатруль зафіксував порушення на річці Інгулець біля села Кудашівка. Чоловік ловив рибу з гумового човна за допомогою 1 сітки. Він незаконно виловив 26 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 41 плітка;
  • 25 карасів сріблястих;
  • 3 лящі.

Завдані збитки становлять 108 596 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Проти винних осіб складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ готуються для передачі до правоохоронних органів. Розглядається можливість відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено слідчими.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 3 Квітня 2025
Документування факту спроби підкупу / фото Національна поліція

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інцидент стався 15 березня в Дніпровському районі міста, коли патрульні зупинили автівку порушника за порушення правил дорожнього руху.

Водій, маючи явні ознаки спʼяніння, запропонував поліцейським хабар у сумі 5 тисяч гривень, намагаючись уникнути відповідальності. Після цього на місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного направлено до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень. Про […]

18:00, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння. Про це повідомляє Головне […]

16:30, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Вільногірська міська рада відкриє аукціон з продажу права оренди земельної ділянки

Право оренди земельної ділянки у Вільногірську площею 3 461 метр квадратний планують продати через аукціон на платформі “Українська універсальна біржа”. Стартова ціна лота складає 67 […]

14:50, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Поліція ліквідувала мережу наркоугруповань на Дніпропетровщині

Правоохоронці передали до суду обвинувальні акти щодо учасників злочинної організації, яка щомісяця виготовляла майже тонну заборонених речовин. Зловмисники діяли у різних областях, використовуючи криптовалютні біржі, […]

13:20, 03.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]