Зустріч платників податків у Вільногірську/фото Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Днями в приміщенні Вільногірської ДПІ за участі начальника держустанови Владислави Жушман відбулось засідання «круглого столу» для платників податків. Про це повідомляють у відділі комунікацій з громадскістю управління ДПС у Дніпропетровській області.
Про що говорили у Вільногірській ДПІ
В ході заходу Владислава Жушман повідомила про новації в податковому законодавстві, які набрали чинності протягом поточного року. Новації передбачають можливість реалізувати своє право на податкову знижку, легалізацію трудових відносин, про застосування РРО в умовах воєнного стану.
Окрім того на зустрічі розглянули питання:
оподаткування виплат благодійної допомоги ВПО в умовах воєнного стану;
особливосі визначення мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб та термінів сплати податку;
правильність заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податкових зобов’язань та інші.
Жушман звернула увагу платників податків на шляхи погашення боргів до бюджету, та застосунок «Моя податкова». За допомогою застосунку можна в режимі реального часу дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету та інші.
Наприкінці заходу присутні отримали відповіді на питання, а також друковану продукцію.
У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з Луганської області, яка приїхала до громади у 2022 році. За цей час рада вже досягла реальних результатів у роботі з переселенцями, незважаючи на свою відносно молоду діяльність.
Про це повідомила Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній раді під час розмови з журналісткою Вільногірськ ІN.UA.
Підтримка внутрішніх переселенців
Для підтримки ВПО в громаді успішно працює програма “Турбота”, яка допомагає людям з вразливих категорій, у тому числі переселенцям, отримувати матеріальну допомогу на лікування та інші потреби.
Також на земельних ділянках громади вирощують овочі та фрукти, які потім переробляються, виготовляються соки і консервація, що передаються як гуманітарна допомога.
Як повідомили представники громади, Лихівською селищною радою було реалізовано Програму забезпечення населення продуктами харчування в рамках Всеукраїнської Програми ” Сади Перемоги”. На комунальній земельній ділянці було висаджено картоплю, огірки, помідори, кабачки, квасолю.
Робітники з благоустрою та працівники КУ ” Центр надання соціальних послуг”займалися збиранням та консервуванням огірків та помідорів, а також виготовлення сухофруктів для забезпечення потреб військових, внутрішньо переміщених осіб та жителів громади.
Скільки внутрішніх переселенців проживає в громаді
Зараз у Лихівській громаді проживають 120 внутрішньо переміщених осіб, всі вони зареєстровані й отримують необхідну підтримку.
“Усе почалося ще у 2022 році, коли в Всеукраїнській спілці прихистків був опублікований контактний номер прихистку для охочих отримати допомогу. Відтоді інформація про гостинність нашої громади поширюється “із вуст в уста” — так званою “циганською поштою”, а також через міжнародні організації. На сьогодні громада стикається з новим викликом — все більше людей із Донеччини, звертаються з проханням поселитися саме тут”, – каже Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній громаді.
Крім того, спільно з Центром надання адміністративних послуг переселенці можуть оформлювати документи, субсидії та вирішувати побутові питання.
Служба у справах дітей також допомагає: у 2024 році п’ятеро дітей з родин ВПО отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Загалом у громаді проживають 24 дитини-переселенця, 10 з яких навчаються в Лихівському ліцеї, всі забезпечені технікою для дистанційного навчання.
З лютого 2024 року в громаді працює соціальний автобус, який безкоштовно перевозить мешканців до міст Вільногірськ і П’ятихатки. Окрім того, для літніх людей, які часто приїжджають до громади через евакуаційний хаб у Павлограді, важливим є доступ до житла на нижніх поверхах. Багато з них не можуть орендувати житло, тому шукають можливість оселитися в МТП, проживання в якому безкоштовне.
Приватна забудова переважає в громаді, є лише один багатоквартирний будинок. Деякі переселенці вже придбали житло, одна сім’я купила будинок, а донька влаштувалася медсестрою. Інша родина — придбала будинок у розстрочку.
Представники громади наголосили, що Лихівська громада не робить різниці між місцевими мешканцями та переселенцями — всі охоплені єдиною соціальною програмою “Турбота”.
Зокрема, цього року вже виділено 100 тисяч гривень на оздоровлення п’яти дітей вразливих категорій в таборах за межами громади.
Наразі триває пошук відповідних закладів для відпочинку.
18 квітня 2025 року у КЗ “Центр культурних послуг” відбулися урочистості з нагоди 65-річчя Вільногірського фахового коледжу Українського державного університету науки і технологій. Захід зібрав випускників різних поколінь, студентів, викладачів, батьків і гостей міста.
На заході побувала журналістка Вільногірськ IN.UA
Святкова програма розпочалася із яскравого хореографічного номеру, що задав урочистий настрій події. Присутнім продемонстрували відео-історію коледжу, яка зворушила багатьох присутніх спогадами про роки навчання та досягнення навчального закладу.
Після цього пролунали слова привітань. Із промовою виступив проректор університету, а також секретар Вільногірської міської ради Антон Боклаг, який підкреслив роль коледжу у розвитку громади:
“Я хочу, щоб ви працювали і будували майбутнє цієї країни”, — зазначив Боклаг.
На сцену виходили представники підприємств-партнерів коледжу: Гірничо-металургійного комбінату, ТОВ “Скляний альянс” та ПриватБанку. Вони вітали педагогічний колектив та студентів, висловлюючи готовність до подальшої співпраці.
Під час урочистостей відбулося вручення почесних нагород викладачам, працівникам коледжу та партнерам. Участь у церемонії взяв і військовий, який передавав відзнаки від імені бригади, з якою співпрацює заклад.
Ювілей став нагодою згадати шлях, пройдений коледжем, а також засвідчити його цінність для Вільногірської громади. Свято завершилося щирими оплесками і побажаннями ще багатьох років успішної праці.
У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з […]