Протягом тижня з 24 по 30 червня у Вільногірську буде тепло, температура повітря триматиметься понад +24 градуси. Подекуди накрапуватиме дощ.
Більше про погоду — у матеріалі Вільногірськ IN.UA
Прогноз погоди на тиждень: Вільногірськ
Сьогодні зранку, 24 червня, у Вільногірську очікується ясне небо. Проте вдень воно затягнеться хмарами. Опадів не передбачають. Температура повітря коливатиметься від 18 до 27 градусів тепла.
25 червня у місті очікується похмура погода. Вдень можливий дощ. На термометрі від +17 до +24 градусів.
26 червня, за прогнозами синоптиків, у Вільногірську буде мінлива хмарність. Без опадів. Температура повітря підніметься до 25 градусів тепла.
Вдень 27 червня очікується невеликий дощ, хмарність на небі мінлива. Максимальна температура +26 градусів.
28 червня у місті буде ясне небо. Сонце сяятиме з ранку й до вечора. А на термометрі від +17 до +27.
29 червня ясна погода очікується протягом усього дня. Максимальна температура на термометрі +28 градусів.
30 червня у Вільногірську світитиме сонце. Вже о 9:00 ранку на термометрі очікується +24, а після обід — +28.
З 1 грудня 2024 року розпочалась програма «Зимова єПідтримка», за якою кожен українець може отримати 1000 гривень державної підтримки онлайн. Однак, не всі громадяни мають можливість користуватися цифровими технологіями. Що робити, якщо у вас немає застосунку “Дія”?
Редакція поспілкувалася з керівницею Вільногірського відділу «Укрпошта» Аллою Котовицькою і з’ясували, як оформити цю допомогу через пошту та на які потреби її можна витратити.
Як отримати тисячу Зеленського через “Укрпошту”
Якщо у вас немає застосунку “Дія”, ви можете попросити допомоги у молодших членів родини, сусідів або знайомих. Тоді вам буде необхідно просто мати банківську картку, на якій можливо відкрити «Національний кешбек». Також ви можете звернутися до свого банку або до відділення Укрпошти, де вам нададуть необхідну інформацію та допоможуть оформити тисячу Зеленського.
Як це працює?
1. Рахунок у банку: Вам потрібен особистий рахунок у банку, через який здійснюються пенсійні виплати.
2. Документи: З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Також важливо мати свій телефон.
3. Термінал: Отримання послуг можливо через термінал, використовуючи спеціальну картку.
Хто має право виплату?
Лише клієнти, які отримують пенсії та соціальні виплати через АТ «Укрпошта» і відповідають наступним критеріям:
пенсіонери віком старше 60 років та особи з інвалідністю І та ІІ групи;
особи з інвалідністю з дитинства І, ІІ групи;
особи, які отримують усі види пенсійних та соціальних виплат на територіях активних бойових дій та територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Чи можна отримати 1000 грн готівкою на Укрпошті?
Ви не отримуєте тисячу гривень готівкою. Її можна використати для оплати послуг через Укрпошту.
Пенсіонери, які не мають смартфонів або застосунку “Дія”, можуть прийти до відділення Укрпошти та скористатися послугами.
«Ми не надаємо ці кошти готівкою. Ви можете лише скористатися ними аби купити в нас товари, сплатити комунальні послуги, поповнити мобільний рахунок тощо», — розповіла Алла Котовицька, керівниця відділу «Укрпошти».
Реєстрація та терміни отримання
Попередня реєстрація для отримання виплати не потрібна. Виплату можна отримати протягом трьох місяців, на які розповсюджується ця підтримка. Важливо своєчасно звернутися до відділення Укрпошти, щоб скористатися наданою можливістю.
Відгуки та реальний досвід
Пенсіонери, які вже скористалися цією можливістю, підтверджують, що з виплатою не виникало проблем. Зокрема, вони зазначають, що гроші надходять на карту своєчасно, і їх можна використовувати для оплати необхідних послуг.
Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з власницею притулку для котів «Котячий будинок», Ольгою Роговенко. Жінка розповіла нам про виклики, з якими стикаються волонтери, та про важливість допомоги безпритульним тваринам. Організація, яку вона очолює, має назву «Пухнастий батальйон» і вже багато років рятує тварин, створюючи для них комфортні умови.
Більше читайте в матеріалі.
Як зимують коти в «Котячому будинку»?
Притулок «Котячий будинок» став домівкою для десятків котів, але місця для всіх не вистачає. Цьогоріч, за словами пані Ольги, планується ремонт даху, який протікає, та розширення вольєра. Ці роботи будуть здійснені за підтримки місцевої громади, зокрема ГМК (Вільногірський гірничо-металургійний комбінат), які допоможуть із матеріалами та будівельними роботами.
«Ми ніколи не розраховували, що тварин буде так багато. Притулок був створений для меншої кількості, але кожного дня їх стає все більше», — розповідає пані Ольга.
Кожна тварина має свою історію. Нерідко недобросовісні власники залишають домашніх улюбленців на вулиці, а деяких тварин до притулку приносили небайдужі мешканці чи волонтери. Але є й тварини з особливими історіями, серед них — кіт із Маріуполя
Особливі історії мешканців притулку
Його знайшли військові в Маріуполі. Кіт пережив осколкове поранення і довго супроводжував бійців. Завдяки зусиллям Ольги та волонтерів Комбат видужав і знайшов нову домівку у сім’ї військового.
«Коли до нас приходять люди, які хочуть взяти кота, тварини самі вибирають своїх майбутніх господарів. Вони відчувають, хто стане їхнім другом», — розповідає Ольга.
Що потрібно для комфортного утримання котів узимку?
Основними потребами притулку взимку є:
дрова та опалення (приміщення топляться вручну, і це потребує багато ресурсів та часу);
медичне забезпечення (для вакцинації одного кота потрібно 440 гривень, а обробка від паразитів коштує близько 300 гривень на одного. Усі процедури виконуються лише коштом пожертв);
корм (найбільше потрібні м’який корм для хворих та літніх котів, а також стандартний сухий корм. Запаси корму тримаються лише завдяки допомозі небайдужих).
«На сьогодні в нас корму вистачає на місяць, але я не знаю, що буде далі. Ми часто отримуємо допомогу від благодійних організацій, але на постійній основі корм потрібен завжди», — ділиться власниця.
Особливий догляд для хворих та старих котів
Деякі мешканці притулку потребують особливих умов утримання:
для літніх котів та тих, що втратили зуби, потрібен м’який корм, адже вони не можуть їсти сухий;
у притулку є тварини, які перенесли серйозні травми або переломи. Їхній догляд вимагає часу, медикаментів і спеціального харчування;
наразі троє котів перебувають у стаціонарі в Дніпрі, де їх лікують за підтримки партнерських організацій.
Як можна допомогти «Котячому будинку»?
Ольга наголошує, що допомогти може кожен, навіть якщо немає можливості зробити грошовий внесок:
приносити корм (м’який і сухий);
допомагати у догляді за тваринами: прибирати, гладити котів, надавати час для їх соціалізації;
передавати ліки, вакцини, будиночки для котів або утеплювачі для вольєрів.
«Нам завжди потрібна підтримка, навіть якщо це просто допомога в прибиранні. Інколи я фізично не встигаю все зробити сама», — говорить Ольга.
Важливо розуміти, що наявність великої кількості безпритульних тварин, це наслідок безвідповідального ставлення власників. Зупинити приріст котів як і собак, може стерилізація і реєстрація тварин, а також запровадження фінансових наслідків для безвідповідальних власників, які залишають їх напризволяще.
«Єдиний спосіб зменшити кількість безпритульних тварин — це стерилізація. Хотілося б, щоб цей процес був організований на державному рівні», — говорить власниця притулку.
За словами Ольги, притулок також займається пошуком нових домівок для своїх мешканців. Для цього публікують інформацію у Facebook та звертаються до знайомих.
Що потрібно для безпеки та комфорту безпритульних тварин взимку?
За межами притулку тварини часто залишаються безпорадними. Ольга закликає:
не закривати підвали, щоб тварини могли знайти там притулок;
зводити невеликі утеплені будиночки для котів у дворах;
забезпечувати тварин їжею та водою.
Як підтримати «Котячий будинок»?
Для зв’язку з притулком можна звертатися до Ольги Роговенко через соціальні мережі або за телефоном. Волонтери закликають не бути байдужими: кожна гривня, кожен мішок корму чи година, витрачена на допомогу, рятують життя тварин.
Небайдужі люди можуть долучитися до підтримки притулку:
пожертвувати гроші на рахунок: 5168 7456 1198 1686 (усі кошти йдуть на оплату світла, закупівлю дров, корму, ліків та вакцинацію);
принести корм або речі для утеплення;
записатися на допомогу за телефоном: +38068 027 54 65 (Ольга Роговенко).
З 1 грудня 2024 року розпочалась програма «Зимова єПідтримка», за якою кожен українець може отримати 1000 гривень державної підтримки онлайн. Однак, не всі громадяни мають […]
Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з власницею притулку для котів «Котячий будинок», Ольгою Роговенко. Жінка розповіла нам про виклики, з якими стикаються волонтери, та про важливість […]
Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – це сучасна та зручна альтернатива традиційному підпису від руки при підтвердженні дійсності електронного документа. Як створити ЕЦП в «Дії» та […]
3 грудня 2024 року на платформі «Прозорро» опублікували тендер від Вільногірського комунального підприємства «Жилкомсервіс». Згідно з ним, планують оплатити послуги планують придбати послуги з геологічної […]
Місто Жовті Води на Дніпропетровщині стало прихистком для переселенців та переселенок. Редакція отримала у розпорядження відповідь на запит про наявну допомогу ВПО у цій громаді […]