
У рамках державної програми “Власна Справа” оголошено переможців четвертої хвилі 2025 року. 444 українці отримають фінансову підтримку на загальну суму 106 мільйонів гривень для започаткування або розширення власної справи.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
“Власна справа”
Загалом з початку року вже понад 1600 підприємців стали переможцями програми та отримають 400 мільйонів гривень на розвиток свого бізнесу. Від початку дії програми “Власна Справа” гранти на загальну суму 5,8 мільярда гривень отримали вже понад 24 000 українців.
За словами віцепрем’єр-міністерки – Міністерки економіки України Юлії Свириденко, кожен третій переможець цьогорічної програми планує використати грантові кошти для відкриття власної справи, інші ж мають намір масштабувати свій бізнес, збільшити виробництво, розвивати нові напрямки та виходити на нові ринки. Вона також зазначила, що 5550 грантерів вже сплатили до бюджету податки та збори в розмірі отриманих грантів. Серед отримувачів мікрогрантів четвертої хвилі:
- 57% – жінки
- 35% – чоловіки
- 8% – юридичні особи
Понад 70% переможців мають вищу освіту. Переважна більшість підприємців планують спрямувати кошти мікрогранту на придбання необхідного для бізнесу обладнання. Найпопулярніші сфери діяльності серед грантерів четвертої хвилі:
- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 150 осіб;
- тимчасове розміщування й організація харчування – 64 особи;
- надання інших видів послуг – 48 осіб;
- переробна промисловість – 47 осіб.
Умови програми
За програмою “Власна Справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень на старт або розвиток власного бізнесу. Участь у програмі можуть брати як діючі підприємці, так і люди без досвіду ведення бізнесу.
Для отримання гранту понад 75 тисяч гривень обов’язковою умовою є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Для українців віком до 25 років максимальний розмір гранту становить 150 тисяч гривень, при цьому вимога щодо створення робочих місць не є обов’язковою.
Грантові кошти можуть бути використані на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, а також оренду приміщення.
Подати заявку на отримання гранту можна через портал Дія, додавши до неї бізнес-план. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.
Детальну інформацію про програму “Власна Справа” можна знайти на офіційному сайті програми.
Урядовий проєкт єРобота є комплексною програмою підтримки підприємництва, спрямованою на стимулювання економічної активності та створення робочих місць. Окрім “Власної Справи”, проєкт включає грантові програми для ветеранів, розвитку переробних підприємств, садівництва та тепличного господарства. Подача заявок на всі напрямки проєкту єРобота також здійснюється через портал Дія за посиланням.
Читайте також:
- Як працює проєкт “Гроші ходять за людиною”
- Для кого працює Вільногірський історико-краєзнавчий музей?
Підписуйтесь