Президент відповів на петицію щодо посилення відповідальності за публічні образи з боку посадовців

Марія Макарович 14:15, 2 Серпня 2024
Володимир Зеленський / фото Офіс Президента

Після численних нецензурних висловлювань міського голови Дніпра Бориса Філатова на адресу громадян, на сайті президента України з’явилася петиція про посилення відповідальності за публічні образи від посадовців, включаючи кримінальну відповідальність. 1 серпня президент Володимир Зеленський відповів на цю петицію.

Про це повідомляє Суспільне Дніпро на своїх ресурсах.

У лютому 2024 року Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook нецензурно висловився на адресу жителя міста Ярослава Порчі, який запитав про недопуск людей на сесію міськради під час протесту 6 грудня, де вимагали більше коштів на армію. Філатов публічно обізвав чоловіка.

У зв’язку із тим на сайті Президента України була зареєстрована петиція про посилення відповідальності, аж до кримінальної, за публічні висловлювання та образи від посадових осіб ОМС та державних службовців на період воєнного стану. Вона набрала достатню кількість голосів, а саме 25 тисяч і першого серпня на неї відповів Президент. 

Президент зазначив, що за порушення правил етичної поведінки Бориса Філатова не можна притягнути до кримінальної відповідальності, лише до дисциплінарної. Володимир Зеленський додав, що для встановлення кримінальної відповідальності за такі порушення необхідно провести ретельне дослідження, зокрема визначити ступінь суспільної небезпеки.

Президент також повідомив, що Верховна Рада розглядає законопроєкт “Про місцевий референдум” (реєстр. № 5512), який передбачає можливість дострокового припинення повноважень місцевих посадовців через референдуми. Також у парламенті знаходиться законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” (реєстр. № 6496), що покликаний удосконалити порядок притягнення держслужбовців до дисциплінарної відповідальності.

У статті Суспільне Дніпро повідомляють, що авторка петиції, Владислава Усенко, висловила задоволення відповіддю президента і підтримала ідею законопроєкту про місцеві референдуми. Вона зазначила: “Через дію воєнного стану ми не маємо можливості змінити міського голову та провести вибори, тому введення такого закону буде доцільним.”

Читайте також:

  • Близько 1 мільйона гривень дотації від держави отримає Вільногірська громада: що відомо
  • Рятувальники Дніпропетровщини ліквідували 79 пожеж в екосистемах

Підписуйтесь

Топ-5 книг про подорожі в часі

Буянова Єва 16:40, 9 Листопада 2024
Топ-5 книг про подорожі в часі/ фото Freepik

Топ-5 книг про подорожі в часі дозволяють читачам зануритися у світ неймовірних мандрівок між епохами, де час стає гнучким, а реальність – змінною. Ці твори відкривають нові горизонти фантазії та змушують задуматися над природою часу і його впливом на людську долю.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

“11/22/63” Стівен Кінґ

“11/22/63” Стівена Кінґа — захопливий роман про подорожі в часі, де головний герой, вчитель англійської мови Джейк Еппінг, отримує шанс змінити хід історії. Через таємничий портал Джейк потрапляє у 1958 рік і ставить перед собою завдання запобігти вбивству президента Джона Кеннеді. Однак, минуле виявляється впертим і небезпечним супротивником, і кожна зміна реальності має свої неочікувані наслідки. Роман майстерно поєднує історичні події, напружений сюжет і фірмовий стиль Кінґа, створюючи унікальну атмосферу та змушуючи замислитися над цінністю кожного моменту.

“Периферал” Вільям Ґібсон

“Периферал” Вільяма Ґібсона — це футуристичний трилер, що поєднує захопливий сюжет із глибокими роздумами про можливий розвиток технологій і суспільства. Події розгортаються в двох часових лініях: у світі близького майбутнього, де головна героїня Флінн живе звичним життям у провінційному містечку, та в більш віддаленому майбутньому, що вже зазнало значних змін через екологічні катастрофи та суспільні зрушення. Випадково Флінн отримує доступ до “периферії” — новітньої технології, що дозволяє віртуально проникати в інший час, — і стає свідком загадкового вбивства. Занурюючись у небезпечний світ конспірацій та змов, Флінн ризикує не лише власним життям, а й порушує баланс обох реальностей.

“Гуркіт грому” Рей Бредбері

“Гуркіт грому” Рея Бредбері — це захоплива історія про небезпеки подорожей у часі та ефект, який може мати найменша зміна в минулому на майбутнє. У світі майбутнього компанія пропонує унікальну послугу — сафарі в часі, під час якого клієнти можуть полювати на доісторичних тварин. Головний герой, Екельс, вирушає у подорож у часи динозаврів, де з необережності робить невелику помилку, яка призводить до колосальних змін у сучасному світі. Розповідь майстерно досліджує тему «ефекту метелика» та змушує замислитися над відповідальністю за кожен наш вчинок.

“Літо, якого не було” Петро Лущик

У книзі розповідається про чотирьох студентів-друзів, які вирушають у подорож до заповідника Медобори на Тернопільщині. Під час несподіваної грози вони шукають укриття під кам’яним дольменом, який виявляється порталом у часі, і переносить їх у серединку XVII століття, під час Національно-визвольної війни. Там вони потрапляють на шлях військ Богдана Хмельницького та кримського хана Іслама Гірея III, що направляються до Берестечка. Герої намагаються повернутися в сучасність, але для цього їм доведеться змінити хід історії.

“Садівник з Очакова” Андрій Курков

Головний герой, 30-річний Ігор, одягає стару міліційну форму, яка раптом перетворюється на нову. Несподівано він опиняється в Очакові 1957 року, де його чекають захопливі пригоди і, можливо, розгадка таємниці візерунка його татуювання на плечі.

Унікальна будівля у Дніпрі: в чому особливість

Буянова Єва 15:30, 9 Листопада 2024
Унікальна будівля у Дніпрі/ фото Дніпро Регіон

Унікальна будівля у Дніпрі, якій понад 114 років, має дуже цікаву та довгу історію.

Про це повідомляє Дніпро Регіон. 

Будинок Синайського було зведено на проспекті Дмитра Яворницького, 77, на початку 1910-х років. У 1920-х тут розміщувалися «Губсельбанк» і фойє з проходом до кінотеатру «Комінтерн» (раніше — «Колізей», пізніше — «Перемога»), сам кінотеатр знаходився за будівлею. Після війни до кінотеатру зробили окремий вхід. У 1943 році будівля постраждала від пожежі, а після відновлення отримала новий вигляд: її перебудували у стилі радянського неокласицизму, збільшивши кількість поверхів із трьох до чотирьох. У 1970-х роках кінозал всередині було знесено. У цьому будинку також працювали друкарня Л. І. Сатановського та пивна «Ланцюга».

Читайте також:

Підписуйтесь

Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі дозволяють читачам зануритися у світ неймовірних мандрівок між епохами, де час стає гнучким, а реальність – змінною. Ці твори […]

16:40, 09.11.2024 Буянова Єва
Унікальна будівля у Дніпрі

Унікальна будівля у Дніпрі: в чому особливість

Унікальна будівля у Дніпрі, якій понад 114 років, має дуже цікаву та довгу історію. Про це повідомляє Дніпро Регіон.  Будинок Синайського було зведено на проспекті […]

15:30, 09.11.2024 Буянова Єва
Підвищення зарплати для вчителів

Підвищення зарплати для вчителів: якою буде надбавка у 2025 році

Підвищення зарплати для вчителів у 2025 році: уряд обіцяє суттєве збільшення оплати праці для освітян, прагнучи покращити умови їхньої роботи та залучити більше молодих фахівців […]

14:00, 09.11.2024 Буянова Єва
Отруєння чадним газом на Дніпропетровщині

Отруєння чадним газом на Дніпропетровщині: подробиці

На Дніпропетровщині мати та її діти потрапили до лікарні через отруєння чадним газом. Інцидент стався в житловому будинку, і лікарі борються за їхнє життя. Обставини […]

12:30, 09.11.2024 Буянова Єва
Повернення тіл та обмін списками військовополонених

Повернення тіл та обмін списками військовополонених: деталі

Повернення тіл та обмін списками військовополонених знову в центрі уваги: Україна та Росія продовжують складні переговори для повернення полеглих героїв та тих, хто залишається у […]

11:05, 09.11.2024 Буянова Єва