П’ять ароматів, які допоможуть розслабитися та краще заснути

Анастасія Гришкова 15:55, 10 Травня 2025
Ефірні олії / ілюстративне фото, Rexels

У сучасному ритмі життя багато хто стикається з труднощами засинання та нічною тривожністю. Фахівці вважають, що ароматерапія може стати ефективним природним методом для покращення якості сну.

Про це йдеться на сайті radioclub.

Аромати які допоможуть заснути

П’ять ефірних олій, які, за даними дослідників, мають розслаблювальний вплив і сприяють засинанню.

Іланг-іланг

Ця олія має солодкий і насичений фруктовий аромат, що діє заспокійливо. Її рекомендують додавати до вечірнього догляду за шкірою, змішуючи з базовою олією, наприклад кокосовою. Іланг-іланг може знижувати тиск, однак важливо пам’ятати: для домашніх тварин він токсичний.

Бергамот

Олія бергамоту допомагає боротися зі стресом і тривожністю, не активізуючи нервову систему. Її можна використовувати в аромалампах або навіть додавати у шампунь перед вечірнім душем — це допоможе розслабитися перед сном.

Лаванда

Класика серед засобів для сну. Лавандовий аромат діє заспокійливо, знімає напругу і сприяє швидкому засинанню. Можна нанести кілька крапель олії на шкіру або покласти біля подушки суху гілочку лаванди.

Ромашка

Не лише чай із ромашки має заспокійливу дію. Ефірна олія цієї рослини чудово підходить для аромалампи або ванни перед сном. Вона м’яко знижує рівень напруги і налаштовує організм на відпочинок.

Кедрове дерево

Цей аромат має седативні властивості — він допомагає зменшити рівень гормону стресу кортизолу та стимулює вироблення мелатоніну. Декілька крапель кедрової олії в дифузорі чи на серветці поруч із ліжком сприяють глибшому та міцнішому сну.

Новина містить інформаційний характер.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли в Україні відзначають День вишиванки

Анастасія Гришкова 10:00, 10 Травня 2025
Вишиванка / ілюстративне фото, freepik

Щороку в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки — свято національної єдності та культурної спадщини.

Коли святкують День вишиванки у 2025 році читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

День вишиванки

У 2025 році День вишиванки припадає на 15 травня.

Цього дня українці одягають вишиванки, щоб підкреслити свою ідентичність, повагу до традицій та підтримку один одного.Свято започаткували у 2006 році студенти Чернівецького національного університету, а з часом воно набуло всеукраїнського та міжнародного масштабу.

У День вишиванки проходять тематичні флешмоби, виставки, концерти та патріотичні акції. Це неофіційне, але надзвичайно важливе свято, яке об’єднує українців у різних куточках світу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Коли в Україні відзначають День вишиванки

Щороку в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки — свято національної єдності та культурної спадщини. Коли святкують День вишиванки у 2025 році читайте […]

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

На Дніпропетровщині під час пожежі врятували цуценя

У селі Мала Долина Криворізького району виникла пожежа в господарчій будівлі, внаслідок якої згоріли близько 2 тонн пшениці. Пожежа охопила всю споруду, утворивши густе задимлення. […]

На підвезення піску для дитячих майданчиків у Вільногірську виділили 45 тисяч гривень

Фінансування програми благоустрою збільшили майже на 200 тисяч гривень. Із них 45 тисяч спрямують на підвезення піску на дитячі майданчики. Раніше КП просило на це […]