Родинна династія: мати та син навчають дітей Вишнівського ліцею

Наталія Філоненко 12:27, 15 Травня 2024
Родинна династія
Родинна династія/ фото Ірина Ісаєнко

Сьогодні, 15 травня, в Україні відзначають День сім’ї. Саме у сім’ї формується особистість кожної людини та відбувається виховання. У деяких родинах діти наслідують своїх батьків: обирають ту саму професію, хобі чи розділяють спільні інтереси. Як-то й у родині Ірини Ісаєнко. Любов до педагогіки вона передала своєму сину Денису. Наразі мати з сином вдвох працюють в одному ліцеї Вишнівської громади. 

Більше журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла вчителька української мови та літератури Ірина Ісаєнко.

Родинна династія з Вишневого

54 річна вчителька з Вишневого Ірина Ісаєнко вже понад 32 років викладає українську мову та літературу в місцевому ліцеї. Навчаються там до 300 учнів. У педагогічному колективі, де працює Ірина, 19 вчителів. Жінка класна керівниця одинадцятого випускного класу.

Навчалася жінка в тому ж ліцеї де і працює все своє життя. Мріяла спочатку бути телеведучою.

«Коли навчалася у школі, моя мрія була зовсім інакшою. Я не мріяла бути вчителем. Чомусь мені хотілося бути телеведучою. Я мріяла навчатися у Київському Інституті культури. Це зараз Поплавського, а раніше він мав назву Карпенко-Карого. Моя мама згодом придивлялася на той інститут – він їй не сподобався. Тому вона мене й відмовила туди вступати», –  ділиться освітянка Ірина Ісаєнко.

Згодом, коли Ірина навчалася у 10 класі, на батьківських зборах йшла мова про останні дзвоники, випускні та вибір професії.

«От мій класний керівник, Лариса Федорівна, вона мамі й запропонувала розглянути професію вчителя. Тим паче, що я у 10 класі була юним кореспондентом, журналістом. І на думку багатьох викладачів я гарно писала статті. І була активною в школі, мене любили діти, як і я їх»,  – каже Ірина.

Так у 1987 році жінка вступила на навчання у Криворізький державний педагогічний інститут. Після 5 років навчання повернулася у рідну школу за цільовим направленням.

Ірина Ісаєнко в рідній школі
Ірина Ісаєнко у школі/ фото Ірина Ісаєнко

«В рідній школі навчаю учнів української  мови вже 32 роки. В мене один єдиний запис в трудовій книжці. Я прийшла, і годин в мене було мало української мови, це було лише два класи. Тому мене довантажували уроками народознавства. Ну, і все. І так з 1992 року я залишилася в нашій школі. Я ніде й нікуди не ходила», – розповідає Ірина Ісаєнко.

У педагогіку пішов і син

Жінка має сина, з яким вдвох прожили все життя разом. Тепер ще й на педагогічній ниві працюють поруч.

«Так сталося, що ми з Денисом прожили все життя тільки вдвох. Коли батько покинув нашу сім’ю ми з сином все робили разом. Денис завжди долучався до шкільних моїх справ. Тобто, другу професію, окрім вчителя, він не бачив взагалі»,  – ділиться Ірина.

Денис навчався у школі, де зараз працює вчителем інформатики. Закінчив музичну школу по класу фортепіано, займався футболом та боксом. Це хобі має і до сьогоднішнього дня також.

Після завершення Запорізького університету факультету інформаційної технології Денис повернувся працювати до школи вже вчителем інформатики та математики за пропозицією адміністрації школи.

З 12 травня 2021 року Денис навчає дітей. Ще він класний керівник шостого класу.

Денис Ісаєнко, вчитель інформатики та математики
Денис Ісаєнко зі школярами/ фото Ірина Ісаєнко

Ірина та Денис завжди допомагають один одному працюючи в одному ліцеї. Зараз вони готують сценарій останнього дзвоника й готуються до випускного.

«Під час дистанційного навчання багато дітей втратили зацікавленість до навчання, діти змінилися. Денис дає мені вектор сучасного підходу до дітей. Я ж даю йому підказки методичні. Я щаслива мати такого  сина», – ділиться викладачка Ірина Ісаєнко.

Спільні інтереси родини

Родинна династія має мрію на двох. Як і всі люди бажають миру.

«Звичайно, хочеться, щоб скоріше закінчилася війна. Хочеться миру, хочеться спокою, хочеться працювати без тривог, хочеться працювати не в укритті, а в класних кімнатах», – мріють мати й син.

Родина Ісаєнко полюбляють читати. Мають улюбленців пухнастиків. Жінка шаленіє від своїх британських котів —  Фелікс, Сантік та дівчинка Сінді. А життєрадісний пес Рокі охороняє будинок педагогічної династії Вишнівської громади.

Пухнастики Ірини та Дениса
Пухнастики Ірини та Дениса/ фото Ірина Ісаєнко

Читайте також:

Підписуйтесь

Бюджет Дніпропетровщини на 2025 рік: на що підуть гроші

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:00, 3 Грудня 2024
9,3 мільярда гривень бюджету на 2025 рік
Засідання Дніпропетровської ОДА / фото Микола Лукашук

9,3 мільярда гривень — саме стільки становить попередній обсяг фінансування бюджету Дніпропетровської області на 2025 рік.

Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Куди витратять 9,3 мільярда гривень у 2025 році

Попередній проєкт бюджету, закладений у документі, становить 9,3 мільярда гривень. Його розробили фахівці Дніпропетровської обласної державної адміністрації, і його ключові пріоритети залишаються незмінними. Основну увагу зосереджено на:

  • підтримці Сил оборони;
  • фінансуванні медичної та освітньої сфер;
  • забезпечення стабільної роботи критичної інфраструктури.

Наступним етапом стане передача проєкту бюджету до Дніпропетровської обласної ради. Документ розгляне профільна бюджетна комісія, після чого його винесуть на голосування під час сесії.

Очікується, що фіналізований бюджет стане основою для реалізації ключових ініціатив та проєктів, спрямованих на зміцнення Дніпропетровщини під час війни.

Раніше ми писали, що на 21 сесії Дніпропетровської обласної ради розглянули питання розподілу бюджетних коштів. Тоді додали 162,1 мільйона гривень на підтримку Сил Оборони та рятувальників. Загалом за цей рік було спрямовано 1,2 мільярда гривень на підтримку оборонців. Це 28,5% від бюджету розвитку області.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни атакували Криворізький район: чи є поранені

Наталія Москаленко 10:00, 3 Грудня 2024
Обстріл Криворізького району
Обстріл Криворізького району / фото sobitie

У результаті обстрілу Криворізького району, який стався надвечір 2 грудня, постраждали двоє людей: 85-річного чоловіка госпіталізували в стані середньої тяжкості, а 53-річному надано медичну допомогу на місці. Обстріл Криворізького району також завдав руйнувань цивільній інфраструктурі.

Про це повідомляє начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

Обстріл Криворізького району

В результаті російського обстрілу зруйновані два дачні будинки, ще один пошкоджений. Також понівечений мікроавтобус. Станом на ранок рятувальники продовжують обстеження території для оцінки масштабу руйнувань.

Пункти незламності та мапа укриттів

Влада закликає мешканців залишатися в укриттях під час сигналів тривоги та дотримуватися заходів безпеки. У випадку тривалих відключень електроенергії в місті працюють пункти незламності, де можна отримати допомогу. Адреси таких пунктів доступні за посиланням.

Також виконком Криворізької міської ради розробив інтерактивну мапу укриттів. Переглянути її можна за посиланням.

Мапа укриттів Криворізького району / фото Криворізька міська рада

Раніше ми повідомляли, що російські обстріли Криворіжжя тривають. Так, під час однієї з атак у лікарні помер чоловік, який отримав поранення під час останнього ракетного удару по місту. Медики зробили все можливе, та життя чоловіка не вдалось зберегти.

Читайте також:

Підписуйтесь

Бюджет Дніпропетровщини на 2025 рік: на що підуть гроші

9,3 мільярда гривень — саме стільки становить попередній обсяг фінансування бюджету Дніпропетровської області на 2025 рік. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]

15:00, 03.12.2024 Бойцун Дмитро

Росіяни атакували Криворізький район: чи є поранені

У результаті обстрілу Криворізького району, який стався надвечір 2 грудня, постраждали двоє людей: 85-річного чоловіка госпіталізували в стані середньої тяжкості, а 53-річному надано медичну допомогу […]

Смертельна ДТП у Дніпрі, загинула дитина: чи розпочато кримінальне провадження

Дорожньо-транспортна пригода сталася ввечері 1 грудня 2024 року, на вулиці Набережна Заводська в Дніпрі. Унаслідок аварії на місці загинула 10-річна пасажирка автомобіля Ford. Водій та […]

15:10, 02.12.2024 Бойцун Дмитро

Єлизаветівська конеферма відновила роботу після пожежі: редакція дізналась деталі

Єлизаветівська конеферма поблизу міста Кам’янського відновила свою роботу після пожежі, що відбулася 18 листопада 2024 року. Тоді вогонь знищив понад 140 тварин та охопив 700 […]

Переможці програми «єРобота» з Дніпропетровщини: куди підуть гроші

У рамках 22-ї хвилі програми «єРобота» 438 підприємців здобули перемогу та отримають гранти на загальну суму 105,7 мільйонів гривень. Серед них – 21 підприємець із […]

15:45, 29.11.2024 Бойцун Дмитро