Родинна династія: мати та син навчають дітей Вишнівського ліцею

Наталія Філоненко 12:27, 15 Травня 2024
Родинна династія
Родинна династія/ фото Ірина Ісаєнко

Сьогодні, 15 травня, в Україні відзначають День сім’ї. Саме у сім’ї формується особистість кожної людини та відбувається виховання. У деяких родинах діти наслідують своїх батьків: обирають ту саму професію, хобі чи розділяють спільні інтереси. Як-то й у родині Ірини Ісаєнко. Любов до педагогіки вона передала своєму сину Денису. Наразі мати з сином вдвох працюють в одному ліцеї Вишнівської громади. 

Більше журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла вчителька української мови та літератури Ірина Ісаєнко.

Родинна династія з Вишневого

54 річна вчителька з Вишневого Ірина Ісаєнко вже понад 32 років викладає українську мову та літературу в місцевому ліцеї. Навчаються там до 300 учнів. У педагогічному колективі, де працює Ірина, 19 вчителів. Жінка класна керівниця одинадцятого випускного класу.

Навчалася жінка в тому ж ліцеї де і працює все своє життя. Мріяла спочатку бути телеведучою.

«Коли навчалася у школі, моя мрія була зовсім інакшою. Я не мріяла бути вчителем. Чомусь мені хотілося бути телеведучою. Я мріяла навчатися у Київському Інституті культури. Це зараз Поплавського, а раніше він мав назву Карпенко-Карого. Моя мама згодом придивлялася на той інститут – він їй не сподобався. Тому вона мене й відмовила туди вступати», –  ділиться освітянка Ірина Ісаєнко.

Згодом, коли Ірина навчалася у 10 класі, на батьківських зборах йшла мова про останні дзвоники, випускні та вибір професії.

«От мій класний керівник, Лариса Федорівна, вона мамі й запропонувала розглянути професію вчителя. Тим паче, що я у 10 класі була юним кореспондентом, журналістом. І на думку багатьох викладачів я гарно писала статті. І була активною в школі, мене любили діти, як і я їх»,  – каже Ірина.

Так у 1987 році жінка вступила на навчання у Криворізький державний педагогічний інститут. Після 5 років навчання повернулася у рідну школу за цільовим направленням.

Ірина Ісаєнко в рідній школі
Ірина Ісаєнко у школі/ фото Ірина Ісаєнко

«В рідній школі навчаю учнів української  мови вже 32 роки. В мене один єдиний запис в трудовій книжці. Я прийшла, і годин в мене було мало української мови, це було лише два класи. Тому мене довантажували уроками народознавства. Ну, і все. І так з 1992 року я залишилася в нашій школі. Я ніде й нікуди не ходила», – розповідає Ірина Ісаєнко.

У педагогіку пішов і син

Жінка має сина, з яким вдвох прожили все життя разом. Тепер ще й на педагогічній ниві працюють поруч.

«Так сталося, що ми з Денисом прожили все життя тільки вдвох. Коли батько покинув нашу сім’ю ми з сином все робили разом. Денис завжди долучався до шкільних моїх справ. Тобто, другу професію, окрім вчителя, він не бачив взагалі»,  – ділиться Ірина.

Денис навчався у школі, де зараз працює вчителем інформатики. Закінчив музичну школу по класу фортепіано, займався футболом та боксом. Це хобі має і до сьогоднішнього дня також.

Після завершення Запорізького університету факультету інформаційної технології Денис повернувся працювати до школи вже вчителем інформатики та математики за пропозицією адміністрації школи.

З 12 травня 2021 року Денис навчає дітей. Ще він класний керівник шостого класу.

Денис Ісаєнко, вчитель інформатики та математики
Денис Ісаєнко зі школярами/ фото Ірина Ісаєнко

Ірина та Денис завжди допомагають один одному працюючи в одному ліцеї. Зараз вони готують сценарій останнього дзвоника й готуються до випускного.

«Під час дистанційного навчання багато дітей втратили зацікавленість до навчання, діти змінилися. Денис дає мені вектор сучасного підходу до дітей. Я ж даю йому підказки методичні. Я щаслива мати такого  сина», – ділиться викладачка Ірина Ісаєнко.

Спільні інтереси родини

Родинна династія має мрію на двох. Як і всі люди бажають миру.

«Звичайно, хочеться, щоб скоріше закінчилася війна. Хочеться миру, хочеться спокою, хочеться працювати без тривог, хочеться працювати не в укритті, а в класних кімнатах», – мріють мати й син.

Родина Ісаєнко полюбляють читати. Мають улюбленців пухнастиків. Жінка шаленіє від своїх британських котів —  Фелікс, Сантік та дівчинка Сінді. А життєрадісний пес Рокі охороняє будинок педагогічної династії Вишнівської громади.

Пухнастики Ірини та Дениса
Пухнастики Ірини та Дениса/ фото Ірина Ісаєнко

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:30, 31 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам.

Про це йдеться в статистиці Опендатабот.

Кількість роботодавців-боржників в Україні почала зростати у 2021 році. До повномасш­табного вторгнення рф кількість боргів по зарплаті в Україні складала 6,3 тисяч У 2022 році ця сума зменшилась майже на третину, але вже у 2023-му зросла на 6,6%, а в 2024-му – ще на 7,1%.

Крім Дніпропетровщини, найбільше завинили робітникам працедавці Київської області та Сумщини – відкрито 3,4 та 5,6 тисяч проваджень відповідно. 

Адвокати та юрис­ти радять у випадку, якщо роботодавець затримує зарплату, не панікувати та не чекати, а дотримуватись певного алгоритму дій, щоб вирішити ситуацію.

“Виплата зарплати повинна тривати у два етапи – аванс і залишкова частина коштів. Проміжок між цими виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів. Можлива затримка не має перевищувати більш ніж 7 календарних днів після закінчення періоду, коли повинна була відбутися виплата за графіком. Дати виплати коштів можуть бути встановлені у договорі між роботодавцем та співробітником”, – говорить юрист Петро Жовін.

Він зазначає, що згідно із Законом України «Про оплату праці» з усіх доходів роботодавець насамперед повинен сплатити зарплату працівникам, а вже потім – оплачувати інші платежі. За порушення строків виплати зарплати, або її виплату в неповному розмірі роботодавець несе адміністративну та кримінальну відповідальність.

Що робити якщо роботодавець не йде на поступки

Якщо робото­давець вчасно не виплатив зарплату, то перше, що має зробити робітник – поговорити з цього приводу з керівником.

“Якщо розмови не вийшло і після цього гроші він все одно не заплатив, то можна поскаржитись до Державної служби з питань праці. Подати скаргу можна онлайн або звернувшись до територіального відділення. Держслужба проведе перевірку”, – зазначає юрист.

Держслужба з питань праці повинна провести в такому разі позапланову перевірку, аби дізнатись причини невиплати зарплати і виписати припис роботодавцю та штраф. Якщо ж і після цього він не платить зарплату, то на нього робітники можуть подати до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

Для родин загиблих оборонців з Дніпропетровщини організували відпочинок в Словенії

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 31 Жовтня 2024
подорож до міста Анкаран
подорож сімей / фото Дніпропетровська ОВА

До міста Анкаран відправилися група з 34 людей – дітей та їхніх мам. Організував подорож Благодійний фонд Mountain Seed Foundation «MSF» за сприяння Дніпропетровської ОВА.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова адміністрація.

Дорогою до Словенії група побувала в Ужгороді. Насичена програма й у Анкарані. Для дітей – скелелазіння, дайвінг та арттерапія. Для дорослих – заняття з психологом. Попереду ще SPA у Косино та прогулянка по Мукачевому.

“Раніше за підтримки наших міжнародних партнерів на відпочинок за кордон відправляли дітей. Цього разу поїхали родинами. Це сім’ї, у яких на фронті загинула рідна людина. До того ж вони з Нікопольщини та Криворіжжя, які постійно потерпають від ворожих атак. Сподіваюся, мандрівка хоч трохи відволіче їх від пережитого”, – розповіла заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна про подорож до міста Анкаран.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам. Про це йдеться в статистиці Опендатабот. […]

14:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Для родин загиблих оборонців з Дніпропетровщини організували відпочинок в Словенії

До міста Анкаран відправилися група з 34 людей – дітей та їхніх мам. Організував подорож Благодійний фонд Mountain Seed Foundation «MSF» за сприяння Дніпропетровської ОВА. […]

12:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Захворюваність на коронавірус знижується: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

За останній тиждень у регіоні виявлено 183 випадків захворювання на COVID-19. Це майже вдвічі менше ніж за попередні 2 тижні. Також зафіксовали один летальний випадок […]

11:00, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

На Дніпропетровщині почалась вакцинація диких тварин від сказу

Осіння вакцинація почалась у Дніпропетровській області з 28 жовтня. Вітчизняний виробник ветеринарних препаратів «Укрветпромпостач» привіз партію у 204 979 доз вакцини «Орісвак». Про це повідомляє […]

18:45, 30.10.2024 Бойцун Дмитро

Події Першої світової війни: у Кам’янському відкривається нова виставка

На документальній виставці відвідувачі зможуть побачити військовий та побутовий вимір того часу. Події Першої світової війни представлені фотографіями кам’янчан-воїнів, документами, предметами амуніції та фрагментами зброї. […]

15:30, 30.10.2024 Бойцун Дмитро