Роздільний збір сміття у Вільногірську: для чого у місті розташовані залізні піраміди

Олександра Зоз 13:01, 27 Червня 2024
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Близько 15 років тому Вільногірська громада запровадила елементи роздільного збору сміття. Тоді у місті почав працювати приватний підприємець «ФОП Белей М.А». Власник підприємства встановив у Вільногірську залізні трикутники для викидання пластикових пляшок, а його співробітники випорожнювали контейнери, сортували сміття та відправляли на переробку до спеціалізованих заводів. 

Як система роздільного збору сміття продовжує працювати у Вільногірську — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Як працює роздільний збір сміття у Вільногірську

Приватний підприємець «ФОП Белей М.А» по договору з «Жилкомсервіс», безоплатно збирає пластикові та скляні пляшки у спеціальні металеві накопичувальні контейнери, які розташовані на прибудинкових територіях Вільногірська. 

«В сучасних умовах бізнесом це можна назвати умовно, бо якби за право оренди місць збору мені довелося платити кошти, я б відмовився від цього бізнесу. Адже якщо порахувати всі витрати — податки, зарплата працівникам, витрати на паливо, ремонт та амортизація авто, контейнерів для збору та іншого допоміжного обладнання, оренду землі, де я зберігаю зібране сміття, то виходить не дуже великий прибуток», — розповідає власник ФОПу.

Пляшки, які збирають у Вільногірську, сортують та зберігають у приміщенні власника бізнесу. А раз на два-три місяці відправляють великі партії сортованого та пресованого у тюки по 100 кілограмів пластику до заводу з переробки. 

«Сортується все, навіть по кольору. Ми перебираємо та пресуємо пляшки. А потім це відправляється на переробку. А вже на фабриці з переробки їх миють спеціальними розчинами, дрібнять та перетворюють на гранулу, яка і є сировиною. Її надалі використовують у виробництві», — розповідає працівник приватного підприємства Віталій.

Як вільногірці поводяться із системою роздільного збору сміття

Відношення містян до культури роздільного збору сміття залишається на низькому рівні, розповідає підприємець. 

«Ці контейнери у Вільногірську псують та крадуть. Коли псують, то ще пів біди — ремонтуємо. Колись було таке, що за тиждень вкрали 10 штук. У пунктах з прийомки металу запевнили, що таке не приймають. Якось у приватних бесідах містяни повідомляли про чутки, що піраміди беруть люди з приватного сектору прилеглих до міста сіл, щоб вдома зберігати качани кукурудзи», — приватний підприємець.

Співробітники підприємства наголошують, піраміди у Вільногірську призначені лише для збору пластикових пляшок. Цього правила сортування дотримуються не всі. Водій машини для збору сміття Віталій каже: люди часто викидають у контейнери для пластику побутові відходи. 

«Люди пакет сміття пхають у піраміду, бо лінь викинуть у сміттєзбиральну машину, яка їздить кожен день. То яйця повикидають, то шкурки з-під картоплі», — ділиться водій.

Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок
Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Частіше контейнери зі збору пляшок наповнюються влітку, бо саме в спекотну пору року збільшується попит на різноманітні напої. Відповідно, взимку ця тенденція значно знижується, розповідає підприємець.

«Ціни на цей вид вторсировини не стабільні, а особливо після повномасштабного вторгнення росіян. Тож буває, що термін накопичення та очікування сприятливої ціни триває до пів року й більше. Інакше це не має розумного сенсу», — каже власник ФОПу.

Вартість виготовлення одного контейнера-піраміди варіюється від 2 до 3 тисяч гривень. Раніше у Вільногірську їх було 100, наразі пірамід для збирання пластикових пляшок менше.

«Крім Вільногірська, як експеримент, почали обслуговувати сусідні з містом громади. З ініціативою роздільного збору сміття до мене звернулися самі жителі та органи дотичні до управління цих громад», — каже підприємець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Альона Щекодіна 18:00, 15 Липня 2024
Резерв + / фото ілюстративне

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф

Детальніше про те, як це зробити та що чекатиме тих, хто не оновить дані — читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Оновлення даних до 16 липня

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, головною особливістю якого стала необхідність всім військовозобов’язаним, резервістам та призовникам оновити свої військово-облікові дані. На це законом їм відведено 60 днів — до 16 липня.

Тих, хто дані не оновить, будуть штрафувати. Нові суми штрафів значні: від 17 000 до 25 000 гривень для фізичних осіб та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових і юридичних осіб.

Як оновити свої дані

Оновити свої дані можна трьома способами:

  • у ТЦК та СП;
  • у ЦНАПі;
  • у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

Дмитро Скопіч 17:00, 15 Липня 2024
Повітряна тривога / фото ілюстративне

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні.

Про це повідомили журналісти “Суспільного

Повітряна тривога на Дніпропетровщині

За даними застосунку “Тривога”, які були опубліковані 12 липня 2024 року, з початку 2024 року на Дніпропетровщині було зафіксовано 1256 тривог, а сумарна тривалість склала 44 дні. Лідерами серед місяців є травень — 229 тривог та червень — 228 тривог. Найменше тривог лунало в лютому — 149. Середня тривалість тривог становить 49 хвилин.

В липні станом на 15 липня 2024 року було оголошено 97 тривог. Найбільша кількість була зафіксована 1 липня, коли відбулося 10 тривог. Найчастіше цей сигнал було чутно о 15:00 та 23:00.

Кількість тривог з 24 лютого 2022 року

З початку повномасштабного вторгнення в Україну на Дніпропетровщині було зафіксовано понад 3903 тривог. Відомо, що кількість діб, в яких була оголошена хоча б одна тривога, досягла 857 з 873. Максимальна кількість днів підряд без тривог на Дніпропетровщині не перевищувала 2.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф Детальніше про […]

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні. Про це повідомили журналісти “Суспільного“ Повітряна тривога […]

17:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових на випадок полону або зникнення безвісти. Про це розповів народний депутат Олексій Гончаренко в […]

16:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]

У Дніпрі допомагатимуть жінкам з інвалідністю: як саме

Організація Fight For Right розпочала набір учасниць до груп психологічної підтримки у Дніпрі. Проєкт спрямований на допомогу внутрішньо переміщеним жінкам з інвалідністю та тим, хто […]