Рятував життя у Маріуполі: спогад лікаря, який переїхав до Вільногірська

Наталія Філоненко 15:30, 6 Вересня 2024
Рятував життя у Маріуполі, лікар Олексій Сєров
Рятував життя у Маріуполі, лікар Олексій Сєров / Фото Вільногірськ IN.UA

До Вільногірська приїхав молодий лікар Олексій Сєров, який врятував не одне життя у тимчасово окупованому Маріуполі. Навіть обстріли не лякали його.

Більше про його роботу на Вільногірськ IN.UA

Маріуполь: війна очима лікаря, що рятував життя

До роботи медиком Олексій Сєров приступив ще під час навчання в університеті. Чоловік одночасно працював на екстреній медичній допомозі та медицині катастрофи – 103.

Життя юного медика повністю змінилося з початком повномасштабного вторгнення. Тоді 13 молодих спеціалістів вирішують їхати на станцію швидкої допомоги, що в Маріуполі. Там їх очікувала найдовша зміна – 58 діб.

«В нас на швидкій був молодий колектив, з початком війни ми всі почали списуватися. Дізнавалися, хто виїжджає, а хто залишається працювати далі. Сформувався міцний «костяк», з яким ми рятували життя, і стояли перед складним вибором кого рятувати», – згадує Олексій Сєров. 

На центральній підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Маріуполя вольовий колектив без зв’язку з рідними, без вихідних працював, готував їжу самостійно. Жили в кімнаті, яка розрахована на чотирьох.

Вольовий колектив медиків підстанції у Маріуполі
Вольовий колектив медиків підстанції у Маріуполі / Фото Олексій Сєров

Біль роботи в Маріуполі

Найскладнішим став період, коли Маріуполь оточили повністю за 4 доби. Саме через це в місто нічого не потрапляло. Виїхати було неможливо. Був брак медикаментів, особливо наркотичних та болезаспокійливих препаратів. Одноразові турнікети використовували по три місяці через нестачу нових. Був голод.

«Був період коли всій бригаді не було вже чого їсти. Ми знайшли неподалік магазин, звідти ми взяли продукти. Ще й на людей набрали, їх було за двісті. З цих продуктів спорудили стихійний склад на станції й вже наша фельдшерка готувала нам їжу», – ділиться спогадом лікар.

Жили без світла. Жахливі безперестанку обстріли не давали бригаді перепочинку.

«Якщо об 11 годині була спланована евакуаційна колона, то ми вже знали, що об 11 ми поїдемо рятувати поранених. Були випадки через брак знеболювальних, ти вирішуєш кому саме цю ампулу колоти, чи може її притримати для більш складного випадку. Складний вибір стояв завжди», – каже чоловік. 

З початком повномасштабного вторгнення диспетчер швидкої, що на центральній підстанції, виклики з тиском або ж температурою вже не брав. Бригада швидкої рятувала тільки поранених і їхали в те місце, де були обстріли навіть без виклику.

Бригада швидкої допомоги
Бригада швидкої допомоги / Фото з архіву Олексія Сєрова

Емоційний стан бригади лікаря

Розмови та спогади про рідних – єдине, що підтримувало дух маріупольських медиків. Згадували, як потім виходило й кумедні історії порятунку поранених.

«Були шалені обстріли, Як завжди. Ми забігли до бабусі в будинок, їй поранило лице. Надали їй допомогу. Почали її евакуювати з будівлі. А вона нам, хлопці почекайте, я курей зачиню в сараї, щоб не повтікали. Було й таке», – ділиться сімейний лікар.

Маріупольські медики
Маріупольські медики / Фото з архіву Олексія Сєрова

Після «прильоту» є поняття «золота година». Бригада швидкої, яку очолював Олексій після приїзду до поранених де влучала ракета годину перечікувала в підвалах, бо знали, що знову може в це місце влучити смертоносна залізяка.

«Коли працюєш на швидкій ти морально загартовуєшся на минулих викликах, і можна триматися потім в більш екстремальних ситуаціях»,– каже Олексій.

Куля розміром з долоню кремезного чоловіка

Жахливий випадок, який й досі лунає у спогадах лікаря – порятунок дитини. За його словами, до цього ніколи й ніхто звикнути не зможе. Рятувати дітей найболючіше. Випадок з шестирічною дівчинкою згадує з болем.

«Як зараз пам’ятаю, з червоного ланоса вибігає чоловік і з жахливим криком звертається до нас. Волав чоловік про допомогу, врятувати доньку», – згадує Олексій.

 Чоловік з дівчинкою стояли на кухні. Прилетіла ворожа куля, яка відрикошетила й потрапила в дитину. Олексій при огляді побачив в неї біля ключиці отвір, який виходив на спині на рівні лопатки. Дівчинка не подавала ознак життя. Коли працівники швидкої вирішили різати кофтинку в якій дівчинка була. Вона подала тихий звук.

«Не треба різати, буде боляче», – промовила шестирічна дівчинка з Маріуполя.

Ця куля була розміром в долоню кремезного чоловіка.

«Коли ми зрізали кофтинку, нам відкрився отвір в 10 сантиметрів. Через цей отвір я бачив як калатає серце дівчинки. Ліва легеня склалася і дівчинка дихала шляхом правої. Ребра дівчинки вирвало. При цьому вона була ще у свідомості й могла відповідати», – пригадує лікар швидкої.

Пізніше Олексій шукав цю дівчинку і дізнався, що вона вижила.

З усієї бригади екстреної допомоги на сьогодні вижили всі лікарі, були випадки поранень та складних ситуацій. Працювали медики під пильною роботою ворожого снайпера. Через обстріли градів загинув водій їхньої швидкої. Олексій запевняє, що до жахіття війни звикнути не можна, але бути емоційно загартованими ми маємо бути завжди. 

Евакуація лікаря у Вільногірськ

Евакуювався лікар з Маріуполя коли вже фізично місто повністю стало під контролем військ рф.

«Смерть може прийти будь-якої хвилини, тому навіщо мені про це думати. Я роблю те, що маю та вмію робити – рятую людей»,  –  прокоментував лікар Олексій Сєров.

Попри пережите Олексій адаптується до мирного життя вже у Вільногірську. Нещодавно наша редакція згадувала про залучення молодих спеціалістів до місцевої лікарні.  Тоді директор ПМСД Сергій Карпович обіцяв звернутися до міського голови з проханням заохочення нового лікаря.

«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – казав директор.

Вже місяць, а саме з серпня цьогоріч у лікарні ПМСД працює новий сімейний лікар. Переселенець з Маріуполя, який рятував людей під обстрілами.

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 7 Листопада 2024

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій.

Про це повідомляє юридичний Гончаренко центр.

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. Друге – це різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

У новому законі про мобілізацію запровадили нові додаткові виплати:

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Крім того, військовим не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Додатково призначена грошова допомога для оздоровлення військовослужбовця:

  • У разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості;
  • бо у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки);
  • бо без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:59, 28 Жовтня 2024
німецька розвідка

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього плану.

Про це повідомляє німецьке видання BILD.

Згідно з даними, які, як заявляється, отримала німецька розвідка, росіяни у період 2024-2026 років збираються діяти в наступному порядку:

  • До кінця 2024 року загарбники хочуть встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями в межах їхніх адміністративних кордонів, в Харківській області – просунутись до річки Оскол;
  • Плани на 2025 рік невідомі;
  • До кінця 2026 року кремль хоче за будь-яку ціну захопити частину Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей (включно з обласними центрами);
  • На Херсонському напрямку планують обмежитись утриманням оборони вздовж Дніпра без атак на Херсон та Миколаїв чи просування у бік Одеси.
Карта з ймовірними планами росії до 2026 року / фото BILD

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро

Війна триватиме до кінця 2025 року: заява МВФ

МВФ заявляє, що наступний рік, за очікуваннями, принесе ще більше тиску на державний бюджет, підвищуючи потребу в міжнародній допомозі. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної […]

12:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський презентував план перемоги України у Раді

Зі слів президента України Володимира Зеленського, Росія має назавжди втратити контроль над Україною. На представлення плану прийшло все військово-політичне керівництво України. Про це повідомляє народний […]

14:02, 16.10.2024 Бойцун Дмитро