Що таке виконавчий комітет міської ради й чому важливо стежити за його роботою

Марія Макарович 17:02, 24 Липня 2024
Виконавчий комітет міської ради
Виконавчий комітет міської ради/ фото Вільногірськ IN.UA

У системі місцевого самоврядування Вільногірської міської ради, як і в інших містах України, важливу роль відіграє виконавчий комітет. Це постійний орган, який створюється міською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень. Він залучений до розробки бюджету, планування витрат громади та багатоінших активностей, які впливають на функціонування Вільногірська. 

Редакція Вільногірськ IN.UA розповість детальніше про те, що робить виконавчий комітет, як мешканці можуть впливати та відстежувати його роботу, а також чому важливо розуміти, що це за орган.

Виконавчий комітет міської ради

На початку липня на сайті Вільногірської міської ради опублікували Рішення щодо затвердження кандидатури директора Вільногірської центральної міської лікарні Ігоря Яцевича до складу виконавчого комітету міської ради. Кандидатури до складу цього комітету вносить міський голова, який є одночасно й головою виконавчого комітету. Але затвердження нових членів відбувається рішенням міської ради. Інколи розібратися з тим, за що відповідає міська рада, голова громади, виконавчий комітет чи органи є складною задачею. А незнання процесів породжує простір для маніпуляцій. Тому, мешканцям міста важливо розуміти, який розподіл обов’язків та відповідальності існує в органах місцевого самоврядування. Це дозволить не тільки ефективніше моніторити їх діяльність та ефективність роботи, а й надасть розуміння, як самі мешканці можуть впливати на життя громади. 

Відмінності між головою, депутатами та виконавчим комітетом громади

Голова громади — це виборна посада. Тобто, людину на цю позицію обирають мешканці шляхом голосування. Ця особа контролює всі етапи підготовки, ухвалення рішень та їх реалізації. Голова отримує заробітну плату та не може здійснювати іншу професійну діяльність, крім наукової, творчої, викладацької або медичної діяльності.  

Депутатський корпус складається з депутатів міської ради, які обираються громадянами на місцевих виборах. Депутати представляють інтереси своїх виборців, розробляють і приймають рішення, беруть участь у роботі комісій та сесій міської ради. Вони працюють на громадських засадах та можуть мати іншу професійну діяльність й отримувати від неї дохід. 

Виконавчий комітет — це орган міської ради, який реалізує прийняті рішення та забезпечує їх виконання. Він працює під керівництвом міського голови й виконує адміністративні, управлінські та виконавчі функції. Важливою сферою діяльності виконкому є організація надання житлово-комунальних послуг, контроль за їх якістю та дотриманням відповідних стандартів. Комітет також забезпечує реалізацію соціальних програм, надання соціальної допомоги, підтримку вразливих верств населення та організацію соціальних послуг. Співпраця з правоохоронними органами для забезпечення громадського порядку, профілактики правопорушень та організації роботи патрульних служб також є важливим аспектом діяльності цього органу.

Як впливати на роботу виконавчого комітету

Стеження за роботою виконавчого комітету є важливим аспектом активного громадянства. Прозорість діяльності виконкому сприяє зменшенню корупційних ризиків і підвищенню ефективності управління. Громадяни мають право знати, як витрачаються бюджетні кошти, які рішення приймаються виконавчим комітетом та як вони впливають на життя громади. 

Мешканці Вільногірської громади можуть отримати на сайті міської ради інформацію про проєкти та самі рішення виконавчого комітету. Треба пам’ятати, що цей орган є підзвітним міській раді. Тому, у випадку наявності обґрунтованих причин щодо необхідності скасування певного рішення, є можливість звернутися до депутатів громади зі своїми пропозиціями та аргументами. 

Крім того, мешканці можуть брати участь у громадських слуханнях, де обговорюються важливі питання місцевого значення. Це дає змогу висловити свої думки, пропозиції та зауваження щодо рішень, які плануються до прийняття. Таку інформацію зазвичай можна знайти на офіційному сайті ради у розділі новин. 

Також громадяни можуть звертатися до виконавчого комітету зі своїми пропозиціями та зверненнями, використовуючи електронну пошту, офіційні вебсайти або особисті прийоми. Вільногірці ще можуть користуватися правом доступу до публічної інформації. Це дозволяє отримувати інформацію про діяльність виконавчого комітету, бюджетні витрати та інші важливі аспекти управління містом.

Склад виконавчого комітету 

До складу виконавчого комітету Вільногірської міської ради обов’язково входять міський голова, секретар ради та старости. Ще членами комітету можуть стати заступники голови, керівники деяких структурних підрозділів ради та інші посадові особи, визначені міською радою. Виконком також може залучати до своєї роботи експертів та консультантів або інших осіб, яких подає голова на розгляд сесії міської ради.

Під час написання статті про сайт Вільногірської міської ради, редакція не змогла знайти у вільному доступі список членів виконавчого комітету. Втім, наразі цей список можна продивитися у розділі «Виконавчий комітет». У ньому можна знайти не тільки представників міської ради, але й працівників комунальних підприємств або ТОВ. Це можна вважати позитивним моментом. Адже, для уникнення впливу голови на діяльність цього органу, важливо, щоб серед членів комітету не переважали представники різних структурних підрозділів міської ради та заступники самого голови. У Вільногірську ця рекомендація реалізована на практиці. 

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:45, 29 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Рибалкам Дніпропетровщини нагадали, що з 1 листопада на зимувальних ямах почнеться заборона ловлі риби. Триватиме вона до початку весняно – літньої нерестової заборони 2025 року.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

На ресурсі Дніпропетровського рибоохоронного патруля повідомляють, що це їх основною метою є збереження водних біоресурсів та забезпечення оптимальних умов їх зимівлі.

Видано наказ, де затверджено перелік меж зимувальних ям. У ньому зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. Найближчим до Вільногірська є Макортівське водосховище.

Визначені місця зимівлі водних біоресурсів (зимувальні ями) на акваторії Макортівського водосховища:

  • Акваторія на відстані 150 метрів від берега в межах с. Андріївка, площею

– 6 га;

  • Акваторія від греблі на відстань 1000 м проти течії по всій ширині

водосховища, площею – 35 га;

  • Акваторія за 100 метрів від берега з верхньої границі с. Нова Зоря по

траверзу на протилежний берег шириною 400 м і вниз за течією на 1000 м,

площею – 40 га.

Проте, у рибалок є й інші варіанти – у заборонений період ловля дозволена поза межами зимувальних ям. Можна користуватися гачковими, у тому числі нахлистовими, донними, поплавковими, зимовими вудками, жерлицями (кружками) та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує 7 одиниць на одного рибалку.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірці провели в останню путь захисника України Ігоря Кліценка

Наталія Москаленко 17:15, 29 Жовтня 2024
Поховання Захисника
Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.

Сьогодні, 29 жовтня, Вільногірськ зі сльозами на очах проводжав в останню путь молодшого сержанта Ігоря Кліценка. На церемонії поховання Захисника зібралися його близькі, побратими, колишні колеги, друзі та небайдужі містяни, об’єднані спільним болем втрати.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

З промовою виступив міський голова Володимир Василенко, який наголосив на мужності Героя. Після його слів священник прочитав молитви, а присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання. В атмосфері глибокої скорботи лунав плач рідних, наповнюючи серця всіх присутніх

Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.
Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.

Ігор Кліценко народився 22 серпня 1969 року у Вільногірську. Він навчався у середній школі №4 і працював на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті, зокрема на збагачувальній фабриці та у цеху гірничого технологічного транспорту.

Ігор був призваний до армії у березні 2022 року, на початку повномасштабної війни. Як молодший сержант, він служив водієм-механіком у 17-й танковій штурмовій бригаді. Брав участь у боях на Донеччині, зокрема за Бахмут і Часів Яр, а також у визволенні Херсона. Побратими називали його «Дєд» за його мудрість; він був прикладом гідності, мужності, чуйності та фронтової дружби.

19 жовтня 2024 року, під час бойових дій у населеному пункті Ольгівка Курської області рф, Ігор отримав серйозні поранення, які виявилися смертельними. У нього залишилися мати Валентина Семенівна, дружина Олена, сестра Наталія та донька Анна, а також дворічний онук, який так і не дочекався дідуся.

Редакція Вільногірськ IN.UA висловлює глибокі співчуття рідним загиблого.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі

Рибалкам Дніпропетровщини нагадали, що з 1 листопада на зимувальних ямах почнеться заборона ловлі риби. Триватиме вона до початку весняно – літньої нерестової заборони 2025 року. […]

18:45, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірці провели в останню путь захисника України Ігоря Кліценка

Сьогодні, 29 жовтня, Вільногірськ зі сльозами на очах проводжав в останню путь молодшого сержанта Ігоря Кліценка. На церемонії поховання Захисника зібралися його близькі, побратими, колишні […]

10,5 мільйонів гривень збитків на забезпеченні військових частин: судитимуть групу посадовців Дніпровської міської ради

Чинні та колишні посадовці придбали за завищеними цінами монокуляри нічного бачення, тепловізори, генератори та інше майно.  Про це повідомляє Національна поліція України. Як встановили оперативники […]

15:30, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Гарбуз-рекордсмен, який виростив фермер з Дніпропетровської області, виставили на аукціон

Гарбуз-рекордсмен виставили на аукціон. Кошти з продажу якого направлять на потреби 37 окремої бригади морської піхоти на Вугледарському напрямку. Початкова ставка 100 грн. Про це […]

12:30, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Функції центральної МСЕК виконуватиме державний інститут інвалідності: причини

Уряд затвердив план ,на виконання рішень РНБО та Президента, щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. МОЗ […]

11:00, 29.10.2024 Бойцун Дмитро