Шлях до перемог: як у Вільногірську виховують чемпіонів із кікбоксингу

Наталія Москаленко 17:24, 28 Листопада 2024
Кікбоксинг
Кікбоксинг / фото Валерія Худякова

На другому поверсі Палацу культури і спорту «Металург» у Вільногірську тренерка Валерія Худякова виховує майбутніх чемпіонів із кікбоксингу, серед яких 12-річний Тимофій Костюк — дворазовий срібний призер чемпіонату з кікбоксингу WMAC WORLD CUP 2024.

Ми поспілкувалися з тренеркою і її талановитим учнем, щоб дізнатися, як формується шлях до спортивної слави – більше на Вільногірськ IN.UA.

Тимофій Костюк: юний чемпіон, який завжди йде до мети

Тимофій Костюк займається кікбоксингом із шести років. Спершу на тренування його привели батьки, але з часом спорт став важливою частиною його життя.

Нещодавно на чемпіонаті світу WMAC WORLD CUP 2024 в австрійському місті Брегенц Тимофій змагався у категорії абсолютної ваги (11–12 років) і здобув дві срібні медалі. Він здолав найсильніших суперників з Австрії, Німеччини, Англії та Боснії та Герцеговини, представляючи Україну.

Щодня Тимофій присвячує кілька годин тренуванням. Зранку робить зарядку, у школі сумлінно вчиться, а ввечері відточує техніку і бере участь у спарингах.

«Спаринги — моя улюблена частина тренувань. Це весело і дає змогу показати себе«Якщо щось робити, то тільки повністю. Саме це допомагає мені ставати кращим», — ділиться юний спортсмен.

Найскладнішою частиною тренувального процесу він вважає вправи на витривалість. Утім, виконує їх із наполегливістю, адже знає, що це ключ до прогресу, каже спортсмен.

Тимофій пишається своїми досягненнями, але його амбіції значно більші. Мрія юного спортсмена — здобути звання майстра спорту. Він каже, що саме з допомогою тренерки Валерії Худякової йому це вдасться. 

Валерія Худякова: тренерка, яка створює чемпіонів

Шлях Валерії у спорті розпочався ще в шкільні роки. Вона допомагала своєму тренеру, виконуючи роль інструктора для молодших спортсменів. Згодом дівчина зрозуміла, що спорт стане її професією, і ось уже два роки Валерія офіційно працює тренером із кікбоксингу.

«Я завжди знала, що хочу стати тренером», — розповідає Валерія.

На її думку, головна перевага кікбоксингу — це повне фізичне навантаження, яке розвиває всі частини тіла. Але найважливіше — знайти індивідуальний підхід до кожного спортсмена.

«Усі різні. Когось треба підштовхнути, комусь вистачає лише спрямувати. Навчити всіх за однією схемою неможливо», — з усмішкою говорить Валерія.

Особливу увагу тренерка приділяє харчуванню своїх підопічних, адже воно є основою, на її думку. 

«Досвідчені спортсмени розуміють: якщо зʼїсти пачку чипсів увечері, то тренування наступного дня буде катастрофою», — каже вона.

Перед змаганнями Валерія завжди знаходить потрібний підхід до кожного учня. Хтось потребує підтримки та мотивації, а декому потрібна самостійна зосередженість.

«Наполегливість завжди важливіша за талант. Усе досягається через працю», — впевнена тренерка.

Редакція Вільногірськ IN.UA пишається такими талановитими спортсменами й тренерами у нашому місті та бажає їм нових перемог і досягнень!

Читайте також:

Підписуйтесь

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]