16 лютого українці підіймають державний прапор та виконують гімн як символ згуртованості та протистояння російській агресії.
Історію виникнення Дня єднання читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.
День єднання — історія дати
Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки припускали, що 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.
Ніхто не хотів вірити в це, проте у суспільстві все ж з’явилося хвилювання. Аби підтримати дух та зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове державне свято.
«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — зазначив Зеленський у відеозверненні до українців 14 лютого 2022 року.
Традиції та заходи до Дня єднання
Тоді, 16 лютого 2022 року, у всіх українських містах і селах підняли прапор України на високих будинках та спорудах населених пунктів. А о 10:00 вся країна заспівала державний гімн.
Приєднатися до святкування Дня єднання можна одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом військовослужбовців, які виборюють свободу України.
Читайте також:
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram