Стерилізація вуличних собак у Вільногірську: як у місті дбають про тварин

Марія Макарович 15:00, 11 Липня 2024
Ветеринар ГО “ЗооКонтроль” / фото Вільногірськ IN.UA

Стерилізація безпритульних собак є важливою роботою. Такі  тварини зазвичай проявляють суттєво менше агресії, тому це впливає на безпеку людей та інших тварин у місті. Крім того, це є одним із гуманних способів зменшити популяцію собак, що не мають дому та власника. Цього року у Вільногірську цією роботою займаються спеціалісти з ГО «ЗооКонтроль». 

Наша редакція поспілкувалася з представниками організації та дізналася, особливості їх роботи

Стерилізація вуличних собак: чому це важливо для міста

ГО «ЗооКонтроль» вже не перший раз працюють у Вільногірську. У листопаді минулого року, Вільногірськ.IN.UA вже писали про їх діяльність. Втім, проблема великої кількості безпритульних тварин досі залишається актуальною. Хтось вже народився на вулиці, когось покинули власники. Тому міська рада виділяє кошти та закуповує послуги профільних спеціалістів, щоб зменшити кількість безпритульних собак. Цього разу спеціалісти ЗооКонтролю мають провести операції 100 собакам міста. 

Cобаки після процедури / фото Вільногірськ IN.UA

Варто зазначити, що стерилізація як безпритульних, так і домашніх тварин є гуманним способом контролю їх чисельності. Такої думки дотримуються й профільні зоозахисні організації. Зоозахисники приводять статистику з досліджень, що на вибірці 40 тисяч собак, стерилізовані суки живуть на 26,3% довше, а кобелі — на 13,8% довше. Тож, це є важливою та абсолютно нормальною практикою. Крім того, коли спеціалісти стерилізують собак, вони також оглядають тварину на наявність інших захворювань, які розповсюджені для вуличних собак та роблять їй вакцинацію.

 «Ми колемо собакам вітчизняну вакцину гарної якості, антибіотик та знеболювальні препарати використовуємо, щоб собачкам неболюче було. Тому вони себе гарно почувають, ніхто не скавчить, не плаче. В цілому сама стерилізації займає від 20 до 40 хвилин, залежно від стану здоров’я чи віку. Потім ми її перетримуємо декілька днів, а коли приходить час, оглядаємо, і бригада повертає її на те місце, де взяли собаку. Весь цей час вони їдять, п’ють, в них є кондиціонер, мухоловка, тобто багато того, чого в мене навіть вдома немає. Кондиціонера і мухоловки я не маю» – розповідає лікар ГО «ЗооКонтроль»

Спеціалісти організації підтримують контакт із волонтерами міста та небайдужими містянами. Завдяки цьому вони отримують інформацію про місце скупчення чи життя вуличних собак. Після отримання інформації, кінолог-ветеринар виїжджає на місце, відловлює собак та привозить їх до місця проведення огляду, операції та післяопераційного догляду. 

Як впливає стерилізація на собаку та на безпеку людей у місті

Спеціаліст-ветеринар / фото Вільногірськ IN.UA

Спеціалісти організації розповіли нам, що у собак є декілька типів агресії. Своєю роботою вони унеможливлюють прояви найбільш розповсюдженого типу – це статева агресія. До того ж завдяки вакцинації ветеринари роблять профілактику сказу. Ця хвороба є дуже смертельною для тварин без лікування та при укусі може передатися людині. Тварини, які хворі на сказ також можуть проявляти агресію. Після всієї процедури на тварину одягають спеціальну бирку, щоб люди могли зрозуміти, що така собака стерилізована та вакцинована. Крім того, завдяки підшкірному чіпу, який також вживляється собаці, неможливо сфальсифікувати факт вакцинації. Тому що підшкірний чіп має унікальний код, який можна дізнатися, просканувавши ідентифікувати собаку.

«Оброблені нами собаки будуть мати кліпсу на вусі. В цьому році вона салатова. Колір кожного року міняється, і тому за кольором кліпси можна з’ясувати, якого року вакцинована собака. Тож, якщо, не дай Боже, когось із містян буде покусано собакою, наші оброблені собаки мають чіп підшкірний. Ми після роботи надаємо адміністрації документацію відповідно стосовно виконаної нашої роботи, де список оцих чіпів і кожна собака помічена. Тобто, якщо ситуація, коли собака кусає, її відловлюють, сканують її чіп і виявляють, що з такого року вона була вакцинована від сказу. Вакцина від сказу зазвичай має тривалість імунітету, який вона викликає, близько трьох років. Тобто на три роки більшість собак захищені від сказу» – пояснив лікар

Завдяки такій інформації лікарі зможуть ефективніше підбирати план лікування людини, якщо так сталося, що її покусала вулична собака. 

Як себе поводитися з вуличними собаками: паради спеціалістів

Як поводити себе із собаками / фото Вільногірськ IN.UA

Редакція також розпитала спеціалістів ЗооКонтролю щодо основних правил поводження із собаками, особливо, тих, які варто знати дітям. 

«Тут можна підійти масштабно, комплексно. Починаючи з того, що потрібно прищеплювати любов до братів наших менших, вчити, що не потрібно їх бити, навіть коли вони безпомічні й маленькі. Не потрібно їх викидати на вулицю. Ми ж відповідальні за тих, кого приручили. І потрібно ставитися відповідально до тваринок. Неважливо, це собака, котик чи папуга, ще там хтось, якась мишка» – радить лікар

Також, важливо навчити дитину, як правильно поводитися в присутності будь-якої собаки. Ветеринар розповідає, що заздалегідь ми не знаємо, агресивна собака чи ні. Тому не варто робити ніяких різких рухів, нахилянь, імітацій, що ви берете камінь чи палку. Треба просто спокійно займатися своїми справами, обходити й не втручатися в життя собаки. Тобто, собака живе своїм життям, а люди своїм. Втім, якщо вже так трапилася, що собака побігла за дорослим чи дитиною, то механізм дій змінюється.

«В таких випадках ми повертаємося обличчям до собаки, стоїмо, руки по швах і потихеньку-потихеньку відступаємо. Тому що дати бій собаці не кожна доросла людина зможе, а дитина тим паче. Тому обережно повертаємося обличчям, якщо є щось в руках, наприклад, сумка, ми не замахуємося, а просто виставляємо між собою і собакою, і потихеньку відступаємо, щоб не нападати» – пояснює ветеринар.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:00, 20 Листопада 2024
військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.

Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?

Які послуги доступні?

Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:

  • Консультування;
  • Представництво інтересів;
  • Догляд вдома та натуральна допомога;
  • Соціальний супровід;
  • Соціальна адаптація;
  • Соціальна реабілітація;
  • Послуга паліативного догляду;
  • Транспортні послуги;
  • Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
  • Переклад жестовою мовою;
  • Персональний асистент.

Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.

військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:

  • Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
  • Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.

Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:

  • 0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;

Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:

  • 0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.

Більш детальну інформацію можна отримати  у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29  м.Вільногірськ  або за телефоном: 066 11 63 476.

Читайте також:

Підписуйтесь

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 20 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних приміщень освітніх закладів. Міжнародні організації отримали право допомагати ВПО із розміщенням та ремонтом житла. Також прийнято рішення про передачу функцій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) до нових медичних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях.

Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

Нові житлові права для ВПО дають змогу обирати серед наявних об’єктів, де саме вони б хотіли проживати, а міжнародні організації тепер мають право в цьому допомагати та проводити необхідний ремонт. 

Законопроєкт передбачає облік нерухомості всіх форм власності для розміщення ВПО. За підсумками якого буде створена база придатного до проживання майна. Заявку на житло можна буде подати через пів року після набуття чинності закону.

Також закон дає можливість надавати в оренду ВПО майно освітніх закладів, яке не використовується за призначенням рік поспіль, для особистих цілей.

Крім того, Рада підтримала законопроєкт, який передбачає що функції Медико-соціальної експертної комісії перейдуть на інші комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Довідково:

Кластерна лікарня – це лікарня по принципу районної, в якій пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах в близько 20 різних напрямах.

Надкластерна лікарня – це більше розвинений варіант попередньої, який оснащений сучасним обладнанням та надає пацієнту найширший спектр послуг.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський у Раді представив “План стійкості” з 10 пунктів

Сьогодні президент України Володимир Зеленський представив “План стійкості” у Верховній Раді України. До плану ввійшли 10 основних пунктів.  Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк. […]

14:00, 19.11.2024 Бойцун Дмитро
Рятувальники вікових хвороб

Рятувальники вікових хвороб: 5 продуктів, які потрібно їсти людям за 50

Фахівці зі здорового харчування назвали п’ять продуктів, які варто додати до раціону після 50 років, щоб підтримувати здоров’я, зміцнити імунітет і уповільнити процеси старіння. Більше […]

15:30, 17.11.2024 Буянова Єва