Стерилізація вуличних собак у Вільногірську: як у місті дбають про тварин

Марія Макарович 15:00, 11 Липня 2024
Ветеринар ГО “ЗооКонтроль” / фото Вільногірськ IN.UA

Стерилізація безпритульних собак є важливою роботою. Такі  тварини зазвичай проявляють суттєво менше агресії, тому це впливає на безпеку людей та інших тварин у місті. Крім того, це є одним із гуманних способів зменшити популяцію собак, що не мають дому та власника. Цього року у Вільногірську цією роботою займаються спеціалісти з ГО «ЗооКонтроль». 

Наша редакція поспілкувалася з представниками організації та дізналася, особливості їх роботи

Стерилізація вуличних собак: чому це важливо для міста

ГО «ЗооКонтроль» вже не перший раз працюють у Вільногірську. У листопаді минулого року, Вільногірськ.IN.UA вже писали про їх діяльність. Втім, проблема великої кількості безпритульних тварин досі залишається актуальною. Хтось вже народився на вулиці, когось покинули власники. Тому міська рада виділяє кошти та закуповує послуги профільних спеціалістів, щоб зменшити кількість безпритульних собак. Цього разу спеціалісти ЗооКонтролю мають провести операції 100 собакам міста. 

Cобаки після процедури / фото Вільногірськ IN.UA

Варто зазначити, що стерилізація як безпритульних, так і домашніх тварин є гуманним способом контролю їх чисельності. Такої думки дотримуються й профільні зоозахисні організації. Зоозахисники приводять статистику з досліджень, що на вибірці 40 тисяч собак, стерилізовані суки живуть на 26,3% довше, а кобелі — на 13,8% довше. Тож, це є важливою та абсолютно нормальною практикою. Крім того, коли спеціалісти стерилізують собак, вони також оглядають тварину на наявність інших захворювань, які розповсюджені для вуличних собак та роблять їй вакцинацію.

 «Ми колемо собакам вітчизняну вакцину гарної якості, антибіотик та знеболювальні препарати використовуємо, щоб собачкам неболюче було. Тому вони себе гарно почувають, ніхто не скавчить, не плаче. В цілому сама стерилізації займає від 20 до 40 хвилин, залежно від стану здоров’я чи віку. Потім ми її перетримуємо декілька днів, а коли приходить час, оглядаємо, і бригада повертає її на те місце, де взяли собаку. Весь цей час вони їдять, п’ють, в них є кондиціонер, мухоловка, тобто багато того, чого в мене навіть вдома немає. Кондиціонера і мухоловки я не маю» – розповідає лікар ГО «ЗооКонтроль»

Спеціалісти організації підтримують контакт із волонтерами міста та небайдужими містянами. Завдяки цьому вони отримують інформацію про місце скупчення чи життя вуличних собак. Після отримання інформації, кінолог-ветеринар виїжджає на місце, відловлює собак та привозить їх до місця проведення огляду, операції та післяопераційного догляду. 

Як впливає стерилізація на собаку та на безпеку людей у місті

Спеціаліст-ветеринар / фото Вільногірськ IN.UA

Спеціалісти організації розповіли нам, що у собак є декілька типів агресії. Своєю роботою вони унеможливлюють прояви найбільш розповсюдженого типу – це статева агресія. До того ж завдяки вакцинації ветеринари роблять профілактику сказу. Ця хвороба є дуже смертельною для тварин без лікування та при укусі може передатися людині. Тварини, які хворі на сказ також можуть проявляти агресію. Після всієї процедури на тварину одягають спеціальну бирку, щоб люди могли зрозуміти, що така собака стерилізована та вакцинована. Крім того, завдяки підшкірному чіпу, який також вживляється собаці, неможливо сфальсифікувати факт вакцинації. Тому що підшкірний чіп має унікальний код, який можна дізнатися, просканувавши ідентифікувати собаку.

«Оброблені нами собаки будуть мати кліпсу на вусі. В цьому році вона салатова. Колір кожного року міняється, і тому за кольором кліпси можна з’ясувати, якого року вакцинована собака. Тож, якщо, не дай Боже, когось із містян буде покусано собакою, наші оброблені собаки мають чіп підшкірний. Ми після роботи надаємо адміністрації документацію відповідно стосовно виконаної нашої роботи, де список оцих чіпів і кожна собака помічена. Тобто, якщо ситуація, коли собака кусає, її відловлюють, сканують її чіп і виявляють, що з такого року вона була вакцинована від сказу. Вакцина від сказу зазвичай має тривалість імунітету, який вона викликає, близько трьох років. Тобто на три роки більшість собак захищені від сказу» – пояснив лікар

Завдяки такій інформації лікарі зможуть ефективніше підбирати план лікування людини, якщо так сталося, що її покусала вулична собака. 

Як себе поводитися з вуличними собаками: паради спеціалістів

Як поводити себе із собаками / фото Вільногірськ IN.UA

Редакція також розпитала спеціалістів ЗооКонтролю щодо основних правил поводження із собаками, особливо, тих, які варто знати дітям. 

«Тут можна підійти масштабно, комплексно. Починаючи з того, що потрібно прищеплювати любов до братів наших менших, вчити, що не потрібно їх бити, навіть коли вони безпомічні й маленькі. Не потрібно їх викидати на вулицю. Ми ж відповідальні за тих, кого приручили. І потрібно ставитися відповідально до тваринок. Неважливо, це собака, котик чи папуга, ще там хтось, якась мишка» – радить лікар

Також, важливо навчити дитину, як правильно поводитися в присутності будь-якої собаки. Ветеринар розповідає, що заздалегідь ми не знаємо, агресивна собака чи ні. Тому не варто робити ніяких різких рухів, нахилянь, імітацій, що ви берете камінь чи палку. Треба просто спокійно займатися своїми справами, обходити й не втручатися в життя собаки. Тобто, собака живе своїм життям, а люди своїм. Втім, якщо вже так трапилася, що собака побігла за дорослим чи дитиною, то механізм дій змінюється.

«В таких випадках ми повертаємося обличчям до собаки, стоїмо, руки по швах і потихеньку-потихеньку відступаємо. Тому що дати бій собаці не кожна доросла людина зможе, а дитина тим паче. Тому обережно повертаємося обличчям, якщо є щось в руках, наприклад, сумка, ми не замахуємося, а просто виставляємо між собою і собакою, і потихеньку відступаємо, щоб не нападати» – пояснює ветеринар.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Наталія Москаленко 16:30, 7 Вересня 2024
Поради для імунітету
Поради / фото getty images

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних осінніх хвороб і насолоджуватися золотими днями без турбот

Як зменшити ризик захворювань восени більше на Вільногірськ IN.UA.  

Збалансоване харчування 

Для зміцнення імунітету потрібно включити більше овочів та фруктів, наприклад: вітамін С – цитрусові, гранати, солодкий перець, авокадо тощо; також корисно вживати м’ясо та рибу (які містять в собі багато корисних елементів, зокрема, цинк і залізо). Споживати достатню кількість води в день – це гарантія правильного обміну речовин. В холодні та похмурі осінні дні допоможуть розслабитись трав’яні чаї – м’ята, ромашка, меліса тощо.

Фізична активність 

Регулярні фізичні вправи зміцнюють імунну систему та підтримують організм у тонусі. Восени корисні прогулянки на свіжому повітрі. Це не лише допомагає зміцнити імунну систему, але й покращує сон та зменшує рівень стресу. ВООЗ радить дорослим(18-64 роки) щонайменше 150 хвилин фізичної активності на тиждень.

Здоровий сон

Спіть 7-9 годин на добу, оскільки недостатній сон ослаблює імунітет і збільшує ризик інфекцій.

Уникнення стресу

Під час стресу організм виділяє гормони, такі як кортизол та адреналін. Кортизол може пригнічувати роботу імунної системи, знижуючи виробництво лімфоцитів — клітин, які борються з інфекціями та вірусами.

Дотримання гігієни 

•Мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд після вулиці, контакту з поверхнями у громадських місцях, перед їжею та після кашлю або чхання. Використовуйте антисептик, якщо немає можливості помити руки;

•Уникайте дотиків до обличчя: віруси можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот. Намагайтеся не торкатися обличчя немитими руками;

•Регулярне провітрювання приміщень: холодні осінні місяці можуть спонукати закривати вікна, але важливо провітрювати приміщення для циркуляції свіжого повітря та зниження концентрації вірусів;

•Дезінфекція поверхонь: регулярно очищуйте та дезінфікуйте часто використовувані предмети та поверхні, такі як телефони, дверні ручки, клавіатури та поручні;

•Особиста гігієна: регулярний душ допомагає змити мікроби, які можуть накопичуватися на шкірі та одязі протягом дня. Восени важливо зберігати шкіру чистою і сухою, щоб уникнути надмірного охолодження.

Дотримання цих простих правил  восени допоможе знизити ризик інфекційних захворювань і зберегти здоров’я.

Читайте також:

Підписуйтесь

Фільми для створення осіннього настрою: підбірка

Наталія Москаленко 12:26, 7 Вересня 2024
Фільми на осінь
Фільми / фото getty images

Осінь — це час, коли природа огортається в теплі кольори, а вдома хочеться затишку і тепла. Створити справжню осінню атмосферу допоможуть фільми, сповнені золотавого листя, м’якого світла і легкого меланхолійного настрою. Такі стрічки переносять у світ, де вечори стають довшими, а какао — теплішим, створюючи ідеальний настрій для осінніх днів.

Найкращі фільми для створення осінньої атмосфери на Вільногірськ IN.UA.

Список фільмів, аби атмосферно та затишно провести час:

«Солодкий листопад», 2001

Затягнутий у строгий костюм рекламний агент-трудоголік Нельсон Мосс біжить по життю підстрибом і не уявляє собі іншого стилю життя. Але жива ексцентрична Сара Дівер, наполовину спокусниця, наполовину філософ, дуже навіть репрезентує.

«Осінь у Нью-Йорку», 2000

У центрі історії — Вілл Кейн, харизматичний і успішний ресторатор, який звик до швидкоплинних романів та не прагне серйозних стосунків. Його життя — це вечірки, ресторани та знайомства з красивими жінками. Одного осіннього дня у Нью-Йорку він зустрічає Шарлотту Філдінг, молоду жінку, яка на 20 років молодша за нього. Незважаючи на різницю в віці, між ними спалахує сильне почуття.

Проте Шарлотта приховує страшну таємницю — вона смертельно хвора, і лікарі не дають їй багато часу. Незважаючи на цю новину, їхній роман розквітає на тлі осіннього Нью-Йорка. Місто, з його золотою листвою, дощовими вечорами і меланхолійним настроєм, стає свідком їхньої крихкої, але глибокої історії кохання.

«Коли Гаррі зустрів Саллі», 1989

Романтична комедія про багаторічну дружбу та пошуки справжнього кохання. Гаррі та Саллі вперше знайомляться після закінчення університету, коли разом їдуть до Нью-Йорка. Вони мають різні погляди на стосунки: Гаррі вірить, що чоловік і жінка не можуть бути просто друзями, а Саллі впевнена у протилежному.

Протягом багатьох років вони випадково зустрічаються, будують дружбу і допомагають одне одному пережити розставання з колишніми партнерами. Згодом вони починають розуміти, що між ними виникає глибше почуття, ніж просто дружба. Фільм досліджує тему любові, дружби і того, як стосунки можуть розвиватися з часом.

«Практична магія», 1998

Легка містична історія з романтичними нотками про сестер-відьом, що намагаються знайти баланс між своїми магічними здібностями та любов’ю.

«Магазинчик за рогом», 1940

«Матюшек і Ко.» — магазин подарунків та сувенірів на розі. У штаті є співробітник — Альфред Кралік, симпатичний хлопець, який закоханий у дівчину, яку він ніколи не бачив, і навіть не знає імені, їх «роман» зав’язався через поштову скриньку, за листуванням.

Відчуйте атмосфера 2000-х років разом з нами. Приємного перегляду!

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних […]

Фільми для створення осіннього настрою: підбірка

Осінь — це час, коли природа огортається в теплі кольори, а вдома хочеться затишку і тепла. Створити справжню осінню атмосферу допоможуть фільми, сповнені золотавого листя, […]

Жінки Дніпропетровської області зможуть навчитися керувати автобусами

Через кадрову кризу не вистачає понад 6 тисяч водіїв внутрішніх маршрутів. Альтеринатива – жінки. Тож для них організували курси на підприємствах.  Про це повідомили на Урядовому порталі.  […]

Понад 48 мільйонів євро виділить Норвегія на закупівлю дронів та ППО для України

Норвегія зробить цей внесок в очолюваний Великою Британією Міжнародний фонд для України (IFU). І виділить  570 мільйонів норвезьких крон, що дорівнює майже €48,3 мільйона. Про […]

Фермерам, які розміновуватимуть сільгоспземлі компенсуватимуть 100% від вартості робіт

Участь у програмі компенсацій зможуть брати фермери, які мають землі на деокупованих територіях. Ділянки мають знаходитися поза 20-кілометровою зоною від лінії бойового зіткнення або державного […]