
Напередодні дня Святого Миколая, який за новим календарем відзначають 6 грудня, редакція Вільногірськ IN.UA провела опитування, щоб дізнатися, як жителі та жительки Вільногірська готуються до свята.
Більше читайте в нашому матеріалі.
Миколай у Вільногірську
У Вільногірську до свята Миколая готувалися, щоб створити для дітей святкову атмосферу. Дорослі ж зізнаються, що подарунків не чекають.

«Щось покласти дітям під подушку. Подарунки, солодощі обов’язково. Самі ми подарунків вже не чекаємо, ми вже дорослі», — кажуть Володимир і Наталія, мешканці міста.
Місцевий житель Віталій також наголошує, що перенесення дати свята не повпливало на його ставлення до Дня Миколая.
«Взагалі всі звикли до 19 (ред.святкувати Миколая 19 грудня), але зараз вже 6 грудня святкують. Я сам не дуже святкую свята загалом, але для дітей щось потрібно зробити, їм це цікаво. Ми самі раніше такі були», — пригадує співрозмовник.

Віталій також поділився своїми емоціями. Чоловік згадує, що в дитинстві цей день мав особливе значення, і перенесення свята на іншу дату, не змінило його ставлення до події.
«Раніше в цей день обов’язково щось під подушку клали, в школі у нас ще заходи до цього дня були, а ввечері ми накривали святковий стіл», – говорить Віталій.
Чому Миколая святкують 6 грудня?
Нагадаємо, що за новим календарем День Святого Миколая відзначають 6 грудня, замість 19 грудня, як це було за старим календарем. Такі зміни пов’язані з переходом української православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким всі релігійні свята змістились на 13 днів.
Згідно з легендою, Святий Миколай щороку в грудні спускається з небес, щоб обдарувати слухняних дітей, а за непослух може залишити різочку. Його образ асоціюється з доброчесністю, щедрістю та любов’ю до ближніх.
Читайте також:
- «Дитинство одне, і війна не повинна його забирати»: студенти Вільногірського фахового коледжу долучилися до благодійної акції
- День святого Миколая: історія, традиції та коли святкувати
Підписуйтесь