З 1 січня 2025 року тарифи на транспортування газу для внутрішніх споживачів зростуть у чотири рази. Це рішення ухвалила Нацкомісія з регулювання енергетики 30 грудня через припинення транзиту російського газу.
Про це йдеться на засіданні Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП).
Тариф на транспортування газу зросте
За словами гендиректора Оператора ГТС України Дмитра Липпи, 85% доходів компанії у 2024 році забезпечувало транспортування російського газу, тоді як лише 15% надходило від внутрішніх споживачів. Він зазначив, що навіть таке підвищення тарифів не покриє всіх потреб, але наголосив на необхідності ухвалення зважених рішень в умовах складної економічної ситуації.
Оператор ГТС уже оптимізує витрати: закриваються компресорні станції, скорочується персонал і знижуються витрати.
Новий тариф на транспортування природного газу зросте зі 124,16 до 501,97 гривень за 1000 метрів кубічних що становить майже 305%.
Голова Федерації металургів Сергій Біленький попередив, що таке різке підвищення тарифів створює критичне додаткове навантаження, особливо в умовах зростання цін на електроенергію.
Нагадаємо, у березні цього року міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, Україна не продовжуватиме угоди з росією про транзит після 31 грудня 2024 року.
Оновлено 2 січня 2025 року
У понеділок, 30 грудня, засідання Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП), на якому було прийнято рішення,що з 1 січня 2025 року тарифи на транспортування газу для внутрішніх споживачів зростуть у чотири рази.
Однак, згодом у НКРЕКП пояснили, що підвищення тарифів не стосується осель побутових споживачів.
Придбали новорічний подарунок, але він не підійшов або придбана сукня на святкування перестала подобатися на наступний день? Такі товари можна обміняти або повернути продавцю.
Про це повідомили у Координаційному центрі з надання правової допомоги.
Обмін та повернення товару належної якості
Товар можна обміняти протягом 14 днів у того продавця, в якого він був придбаний. Пояснювати причину не потрібно. Обміняти товар можна тільки якщо він не був у використанні і збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також чек.
Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право:
придбати будь-які інші товари з наявного асортименту;
одержати назад гроші;
здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов’язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача.
Якщо бажаєте саме повернути товар, то гроші мають повернути у той самий день або в інший строк за домовленістю з продавцем, але не пізніше 7 днів. Гроші повернуть у тому розмірі, що зазначено на чеку. Тобто, якщо в магазині акція і товар коштує дешевше, вам все одно повернуть повну суму.
Повернення товару без чека
Якщо немає чека, то повернути або обміняти товар буде складніше, проте це можливо. Деякі магазини мають свій алгоритм дій на цей випадок. Зазвичай потрібно написати заяву про отримання копії товарного чека на ім’я директора закладу. Магазини, що використовують розрахунково-касові апарати, зобов’язані зберігати стрічки з даними про продаж товарів, тому зможуть зробити дублікат.
Крім того, замість чека можна пред’явити будь-який інший документ, який підтверджує оплату. Це може бути гарантійний талон, інструкція з експлуатації, квитанція, техпаспорт, штрих код на пакуванні тощо. Головне, щоб у документі була вказана інформація щодо продавця (організації, що продала товар), дата здійснення покупки, назва товару і його ціна.
Обмін та повернення товару неналежної якості
У разі виявлення протягом гарантійного строку недоліків споживач має право вимагати:
1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
Якщо були виявлені істотні недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця) маєте право вимагати:
1) повернення сплачених за товар коштів;
2) заміни товару на такий же або аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
Під час заміни товару з недоліками на аналогічний товар належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.
Великий товар (понад 5 кг) доставляється продавцю або виробнику за його рахунок. При ремонті товару недоліки повинні бути усунуті протягом 14 днів з дня його пред’явлення або за згодою сторін в інший строк. Поки річ в ремонті, маєте право на товар аналогічної марки, але для цього необхідно письмово оформити цю вимогу до продавця.
Це стосується:
телевізора;
мікрохвильової печі;
кухонної машини;
холодильника (морозильника);
праски;
пральної машини;
телефону;
комп’ютеру та комплектуючих до нього апаратури для відеозапису та відтворення зображення і звуку;
електрочайника, електрокавоварки;
фену.
За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки та за кожний день затримки усунення недоліків понад чотирнадцять днів споживачеві виплачується неустойка в розмірі 1 % вартості товару.
Вимоги споживача про обмін товару або повернення коштів не підлягають задоволенню, якщо продавець чи виробник доведуть, що недоліки товару виникли внаслідок порушення споживачем правил користування товаром або його зберігання. Споживач має право брати участь у перевірці якості товару особисто або через представника.
Які товари не можна обміняти
Не підлягають обміну такі товари належної якості:
лікарські препарати та предмети сангігієни;
фотоплівки, фотографічний папір;
парфюмерно-косметичні вироби;
пір’яно-пухові вироби;
дитячі іграшки м’які та гумові надувні;
зубні щітки;
апарати для гоління;
розчіски, гребенці та щітки масажні;
перуки;
рукавички;
тканини;
килимові вироби;
натільна та постільна білизнапанчішно-шкарпеткові вироби;
друковані видання;
пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитніматеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем;
товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо);
інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);
ювелірні вироби.
Якщо товар був куплений в кредит
Обміняти чи повернути товар належної якості, придбаний у кредит, можна протягом 14 днів з дня купівлі.
Для цього необхідно спочатку звернутися до кредитора із заявою про відмову від договору про споживчий кредит, а вже потім до продавця із заявою про повернення товару.
Куди звертатися, у разі порушення прав споживача
До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).
Контакти: Поштова адреса: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1.
Електронна адреса: [email protected].Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр) (050) 230 04 28 або (044) 364 77 80
На Соціальному веб-порталі електронних послуг Міністерства соціальної політики з’явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації.
Про це повідомляє голова Кам’янської районної військової адміністрації Олег Гапіч.
Як оформити заяву на забезпечення засобами реабілітації
Для оформлення заяви, на забезпечення допоміжними засобами реабілітації, вам знадобиться електронний підпис. Порядок дій виглядає так:
увійдіть до особистого кабінету на Соціальному порталі Мінсоцполітики за допомогою КЕП або УЕП;
оберіть “Заява про забезпечення допоміжним засобом реабілітації”, після чого натисніть “Подати заяву”;
заповніть заяву — дані підтягнуться автоматично. Ви також зможете оновити інформацію про себе в особистому кабінеті, натиснувши “Відомості про мене”;
підпишіть заяву електронним підписом;
перевірте статус заяви на порталі в розділі “Мої заяви”.
Після того, як Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю опрацює заяву, е-направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації з’явиться в особистому кабінеті.
Що таке допоміжні засоби реабілітації?
До допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації), якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення, належать:
протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;
спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
засоби для пересування;
допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
меблі та оснащення;
спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Придбали новорічний подарунок, але він не підійшов або придбана сукня на святкування перестала подобатися на наступний день? Такі товари можна обміняти або повернути продавцю. Про […]
На Соціальному веб-порталі електронних послуг Міністерства соціальної політики з’явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації. Про це повідомляє голова Кам’янської районної військової адміністрації […]
У комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі на відділенні пауерліфтингу пройшов меморіальний турнір, присвячений пам’яті легендарної людини, чемпіона та рекордсмена світу, майстра спорту України міжнародного класу, воїна […]
Від 3 до 10 січня діє тимчасовий розклад руху приміських поїздів сполучення Дніпро-П’ятихатки, які проходять через вільногірський залізничний вокзал. Більше на Вільногірськ IN.UA Розклад поїздів: […]
Київський міжнародний інститут соціології з 2 по 17 грудня 2024 року провів всеукраїнське опитування громадської думки. За його результатами відсоток людей, які готові терпіти війну […]