Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Єва Буянова 14:00, 23 Листопада 2024
Топ-5 книжок для зимових вечорів/фото Freepik

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує тепло навіть у найхолодніші дні, надихне на роздуми й допоможе поринути у світ літератури.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

«Ожинова зима» Сара Джіо

Сіеттл, 1933. Самотня мати Віра Рей цілує свого трирічного сина Даніеля, вкладає спати й вирушає на роботу в нічну зміну в місцевий готель. Вона повертається, щоб виявити, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. На замерзлій вулиці Віра знаходить його улюбленого іграшкового ведмедика, а сніг замітає будь-які сліди її сина чи злочинця.
Сіеттл, 2010. Репортер «Сіеттл Ґеральд» Клер Олдрідж отримує завдання написати про першотравневу «ожинову зиму» (пізнє весняне похолодання) і її двійника з минулого. Вона дізнається про викрадення, яке так і залишилося нерозкритим, і присягається віднайти правду. Виявляється, що між життями цих двох жінок існує багато несподіваних паралелей…

«Різдво з червоним кардиналом» Фенні Флеґґ

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді… Невтішний діагноз ставить крапку в планах. Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — Різдво. Останнє для Освальда. І зустріти його він планує в чарівному віддаленому містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Люди неспішні й загадкові, і в повітрі витає аромат лимонного пирога. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій мешкає пташка. Маленька червона пташка на ім’я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково…

«Поцілунок у Нью-Йорку» та «Поцілунок у Парижі» Кетрін Райдер

Це дві книги про підлітків, що волею випадку, зруйнованих планів, невдач чи то пак волею долі зустрічають одне одного напередодні Різдва і проводять цей передсвятковий час разом посеред Нью-Йорка в першій частині і Парижа в другій. До яких пригод приведе та чим закінчиться їхнє знайомство дізнаєтеся з цих книжок. Якщо вам хочеться чогось легкого, ненав’язливого, романтичного й атмосферного на один вечір, то ці історії для вас!

«Різдвяна історія» Чарльз Діккенс

Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад «Різдвяної пісні» розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній «поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла в святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

«Твій милий Скрудж» Меґан Квін

Хіба можна не любити той різдвяний час, коли скрізь мерехтять гірлянди, кружляють сніжинки, пахне печивом і пряниками, коли хочеться одягатися в кумедні светри з дзвіночками, а святковий настрій, здається, витає в повітрі? Але Нола точно знає, як це — ненавидіти свята. Вона розійшлася зі своїм хлопцем і повернулась у рідне містечко, де почала ремонт у батьківському домі. Нола намагається уникати святкової метушні, та головне для неї — уникати зустрічей із Калебом, який багато років тому розбив її серце. Проте дівчина й не підозрює, що Калеб досі її кохає. Одного дня Нола отримує лист від загадкового Скруджа, який так само ненавидить Різдво, і починає листуватися з незнайомцем. Але чи можна закохатися у того, кого зовсім не знаєш?

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську надають безоплатну правничу допомогу: хто має право і як її отримати

Анастасія Гришкова 11:00, 16 Червня 2025
Правова допомога / ілюстративне фото, Rexels

У Вільногірську мешканці можуть безкоштовно отримати правову допомогу — консультації, роз’яснення, допомогу з документами та навіть представництво в суді.

Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила Наталія Чернявська, завідувачка сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) – це вид державної підтримки, що передбачає призначення адвоката або іншого фахівця у сфері права для захисту, представництва інтересів у суді, інших державних органах, а також складання процесуальних документів.

Хто має право на допомогу

  • малозабезпечені особи;
  • особи з інвалідністюІ ІІ група інвалідності — автоматично мають право, ІІІ група — якщо доходи не перевищують встановлений поріг.
  • літи (неповнолітні) у справах, пов’язаних із захистом прав дитини або коли дитина є учасником провадження;
  • пенсіонери, якщо вони отримують пенсію в розмірі, який не перевищує двох прожиткових мінімумів.
  • учасники бойових дій, ветерани війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, без обмежень щодо доходу;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО)мають право на допомогу з питань, що виникають у зв’язку з переселенням;
  • особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
  • особи, які перебувають під вартою або засуджені, під час досудового слідства або розгляду справи в суді.

Які документи потрібні щоб підтвердити належність до категорій

  1. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
  2. Довідка про доходи або інвалідність, посвідчення учасника бойових дій тощо (залежно від категорії).
  3. Ідентифікаційний код.

Що входить до первинної правової допомоги

Первинна правова допомога включає надання правової інформації, консультації та роз’яснення з правових питань. Також вона передбачає допомогу в оформленні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних). Окрім цього, здійснюється сприяння в доступі до безоплатної вторинної правової допомоги.

Контакти

Контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Графік роботи гарячої лінії: повідомлення про затримання осіб приймаються та обробляються цілодобово. Щодо інших питань, у тому числі надання правової консультації, дзвінки приймаються з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 18:00.

Графік роботи Вільногірського бюро правничої допомоги з 8:00 до 17:00.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці, яким встановлено інвалідність через війну, можуть отримати одноразову грошову допомогу — до 1 мільйона гривень

Анастасія Гришкова 15:00, 12 Червня 2025
Людина на кріслі колісному / фото, ілюстративне, Rexels

Допомога надається працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці та посадовці місцевого самоврядування, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Розмір допомоги

Допомога призначається у разі поранення, каліцтва, контузії або захворювання, пов’язаних з виконанням професійних обов’язків у районах бойових дій чи під час обстрілів після 24 лютого 2022 року.

У разі загибелі працівника — кошти можуть отримати члени його родини.

Розмір допомоги встановлено на рівні:

  • 1 мільйон гривень— у разі загибелі (смерті);
  • 800 тисяч гривень — для осіб з інвалідністю I групи;
  • 500 тисяч гривень— для осіб з інвалідністю II групи;
  • 200 тисяч гривень — для осіб з інвалідністю III групи.

Порядок призначення та виплати коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1396 від 27 грудня 2023 року.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою — незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську надають безоплатну правничу допомогу: хто має право і як її отримати

У Вільногірську мешканці можуть безкоштовно отримати правову допомогу — консультації, роз’яснення, допомогу з документами та навіть представництво в суді. Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила […]

Українці, яким встановлено інвалідність через війну, можуть отримати одноразову грошову допомогу — до 1 мільйона гривень

Допомога надається працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці та посадовці місцевого самоврядування, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Розмір […]

Чи можуть заброньовані працівники виїхати за кордон під час відпустки

У період воєнного стану виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років обмежено, однак для деяких категорій передбачено винятки. Зокрема, йдеться про […]

Які документи потрібні батькам для виїзду за кордон з дітьми

У зв’язку з дією воєнного стану в Україні діють спрощені правила перетину кордону для дітей до 16 років. Батькам радять заздалегідь перевірити всі необхідні документи […]

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]