
У Центральній міській лікарні (ЦМЛ) гінекологічне відділення продовжує працювати у штатному режимі — тут надається як ургентна, так і планова допомога. Весь штат укомплектований, а пацієнтки можуть отримати широкий спектр послуг.
Про це у сюжеті Вільногірської міської ради повідомив завідуючий гінекологічним відділенням Олег Алмазов.
Робота приміщення
Відділення проводить як оперативні втручання, так і малі хірургічні маніпуляції, зокрема гістероскопії, діагностичні процедури, гістерорезектоскопії з видаленням поліпів, дрібних фіброматозних вузлів тощо.
Також функціонує напрям естетичної гінекології, включаючи PRP-терапію та використання філерів, які мають як косметологічне, так і медичне застосування.
Зі слів завідувача відділення, у майбутньому планується переїзд відділення на 4-й поверх нового корпусу лікарні. Там триває ремонт, після завершення якого відділення збережеться у тому ж штатному складі та зможе надавати ургентну й планову допомогу.
За його словами, цей переїзд планувався ще понад рік тому, і було досягнуто домовленості з міським головою Вільногірська Володимиром Василенко про збереження повного обсягу відділення без скорочень.
Основна причина затримки переїзду – завершення ремонту низки приміщень, необхідних для функціонування, таких як малі операційні, де проводитимуться процедури, які не потребують великої операційної.
Приміщення повинні відповідати стандартам – бути облицьованими плиткою, мати можливість обробки дезрозчинами тощо. Загальна площа майбутнього відділення буде дещо меншою, але функціональність збережеться завдяки окремому блоку операційних на другому поверсі.
Також виникало питання щодо палат терапевтичного відділення на цьому поверсі, але було прийнято рішення, що весь поверх передається гінекологічному відділенню. Це дозволить розмістити лабораторії, анестезіологічний та операційний блоки, а також забезпечити надання консультацій суміжних спеціалістів в одному корпусі.
Для пацієнток це суттєвих змін не спричинить, натомість медперсоналу буде зручніше працювати. Колектив впевнений, що у разі потреби міська влада підтримає завершення ремонту та доукомплектацію.
Під час епідемій відділення має окремий вхід, що дозволяє уникати контакту з іншими пацієнтами, що також є перевагою. Важливо, що стаціонар і поліклініка функціонують окремо.
Про пологи
Для вагітних жінок, у яких наближається термін пологів, важливо ставитися до себе відповідально. У більшості випадків пологи тривають 4–6 годин, і якщо вчасно звернутися, можна встигнути дістатися до медичного закладу. У разі перших ознак – відходження вод, больові відчуття – необхідно негайно звертатися до швидкої допомоги.
Народження дитини має відбуватися у спеціалізованих закладах – перинатальних центрах, зокрема в Кам’янському чи Дніпрі. Лише у форс-мажорних випадках пологи можуть приймати на місці, але навіть тоді породіллю протягом двох годин мають перевести до пологового будинку, згідно з вимогами медичної реформи.
Водночас завідувач відділення Олег Алмазов повідомив, що гінекологічне відділення має злагоджений, висококваліфікований і доброзичливий колектив. Усі медсестри мають вищу категорію та понад 20 років досвіду. Команда завжди готова надати професійну допомогу, підтримку й пораду кожній жінці.
Читайте також:
- Дніпропетровщина — третя в Україні за кількістю укладених шлюбів за тиждень
- На Дніпропетровщині хотіли придбати зупинки на 7 мільйонів у зоні бойових дій
Підписуйтесь