У Дніпрі обговорили реформу старшої школи: чи буде набір 10 класів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:45, 28 Листопада 2024
Реформа старшої школи
навчальний процес / фото Наше місто

Сьогодні у Дніпрі відбулися громадські обговорення реформи профільної середньої освіти. На заході представники Міністерства освіти, освітяни Дніпропетровщини та інших регіонів України.

Про це повідомляє видання Наше місто.

Згідно з реформою, від 2027 року в Україні запровадять трирічну профільну середню освіту (10–12 класи) двох напрямків:

  • Академічний – орієнтований на підготовку до вступу у вищі навчальні заклади.
  • Професійний – для здобуття робітничих спеціальностей у коледжах або профтехучилищах.

Як зазначив заступник міністра освіти Дмитро Завгородній, реформа «Нова українська школа» запроваджує трирічну старшу школу. Учні, які зараз навчаються за новими стандартами, стануть першими десятикласниками в межах реформованої системи.

Передбачено, що заклади старшої школи матимуть не менше 100 учнів у паралелі, які об’єднуватимуться в три-чотири класи. Це означає, що тисячі шкіл по всій країні не набиратимуть учнів до 10 класів. Натомість функціонуватимуть профільні ліцеї, здатні забезпечити якісну освіту відповідно до реформи.

Реформа старшої школи
обговорення реформи / фото Наше місто

Мета реформи – допомогти молоді визначитися з професією та підготувати фахівців, що мають попит на ринку праці, з урахуванням потреб відновлення країни. Також зміни орієнтовані на інтеграцію до європейської системи освіти, де 12-річний термін навчання є стандартом.

На Дніпропетровщині вже створено 161 академічний ліцей для навчання старшокласників, повідомила Ірина Грицай, заступниця голови обласної військової адміністрації. Втім, кількість таких закладів може змінитися через демографічну ситуацію та воєнні обставини.

Проблемним залишається питання організації підвозу дітей. Наразі область отримала 40 шкільних автобусів, а наступного року планує залучити додаткове фінансування з держбюджету. Також до 2027 року планується переоснащення навчальних кабінетів у співфінансуванні з громадами.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]