У комунальному підприємстві “Жилкомсервіс” повідомили, що скарг від вільногірців стало менше, статистика це не підтверджує

Тесленко Катерина 11:00, 10 Січня 2025
Чи дійсно скарг від вільногірців стало менше / фото з соціальних мереж комунального підприємства “Жилкомсервіс”

Головний інженер комунального підприємства “Жилкомсервіс” Віталій Федоренко під час інтерв’ю журналісткі “Вільногірськ IN.UA” повідомив, що звернень із скаргами від мешканців Вільногірська стало менше. Ми проаналізували звернення громадян, про які звітують в міськраді – там інша картина.

Статистика скарг

За словами Федоренко завдяки великій кількості ремонтів дахів і благоустрою прибудинкових територій, ремонтам підʼїздів мешканці Вільногірська менше скаржаться на сферу житлово-комунального господарства. Якщо раніше на особистих прийомах міського голови з питаннями щодо проблем з житловим фондом до 50 осіб за раз, то зараз кількість таких звернень зменшилася до мінімуму.

Щоб прослідкувати динаміку і дати більш конкретні цифри ми проаналізували звернення громадян за два минулі роки. Покращення умов проживання має зменшити скарги, але у загальному звіті ми цього не побачили.

Згідно рішенню виконкому Вільногірської міської ради від 17.01.2023 № 4/0/7-24 “Про роботу із звернення громадян” за 2023 рік всього було 622 звернення громадян. З них 46,3% склали питання житлово-комунального господарства. Також, на гарячу лінію міського голови надійшло 182 звернення, з яких, знов таки, мешканців турбує саме питання комунального господарства.

Скріншот рішння виконкому за 2023 рік / фото Вільногірськ IN.UA

Згідно проєкту  рішення виконкому “Про роботу із звернення громадян” за 2024 рік звернень громадян стало менше – 427. Але відсоток питань, які відносяться до сфери житлового-комунального господарства збільшився – 53,6%. З загальної кількості звернень на гарячу лінію до міського голови  – 137, лідерами питань залишаються питання комунального господарства.

Скріншот з проєкту рішення виконкому за 2024 рік / фото Вільногірськ IN.UA

Ми не можемо оцінити якість звернень, можливо після вирішення певних проблем, виникають інші, які не встигають так швидко вирішити, або мешканців не задовольняє якість робіт і вони роблять повторні звернення. Перелік виконаних ремонтних робіт комунальним підприємством “Жилкомсервіс” за 2024 рік ви можете переглянути тут.

Читайте також:

Підписуйтесь

Назавжди 22 роки: у Вільногірську відбулося прощання з Євгеном Курочкою

Тесленко Катерина 14:27, 10 Січня 2025
Церемонія прощання з Євгеном Курочкою / фото Вільногірськ IN.UA

У п’ятницю о 12:00 відбулося прощання із Євгеном Курочкою на площі перед Палацом культури і спорту “Металург”. Багато людей сьогодні зібралися, аби вшанувати памʼять загиблого героя України.

Редакція Вільногірськ IN.UA також була присутня на вшануванні памʼяті Євгена Курочки.

Прощання з героєм

За традицією, що впровадила Тетяна Звягінцева, мати одного з загиблих героїв, багато вільногірців прибули, аби влаштувати кортеж до місця проведення церемонії прощання із Євгеном Курочкою.

Сум та скорбота за молодим Євгеном читалася в очах кожного. Рідні хлопця зібралися коло труни, та з їх очей крапали сльози утрати.

Церемонія прощання з Євгеном Курочкою / фото Вільногірськ IN.UA

Церемонія прощання розпочалася зі слів пана мера, Володимира Василенка, котрий підкреслив мужність та відвагу Євгена Курочки та висловив слова співчуття рідним загиблого. Далі слово взяла представниця з рідного міста Євгена, Боровківки. Вона розповіла, як Євген пішов добровольцем на військову службу та мужньо захищав країну. Після цього один з побратимів Євгена виступив з промовою.

“Наш побратим, “Краз”, він був не тільки командиром відділення, він був ще й бойовим медиком. Його задача була навіть не вбивати ворога, а рятувати життя наших побратимів. Врятував життів він дуже багато, і багато наших побратимів, які дякували йому за це”, — розповів побратим Євгена Курочки.

За його словами, Євген хотів, аби його побратими вміли не тільки нищити ворога, а ще й захищати та рятувати життя.

“Великому йому дякую за те, що в нас був такий побратим. На жаль, ця клята війна ще продовжується”, — висловився побратим Євгена Курочки.

Промова священнослужителя / фото Вільногірськ IN.UA

Далі священнослужитель прочитав молитви та промову, дякуючи батькам загиблого за мужнього сина та героя. Після цього наступила хвилина мовчання, всі склонили голови.

Коли проводжали Євгена в останню путь, усі присутні за традицією опустилися на одне коліно та опустили голову в знак вшанування.

Вшанування пам’яті Євгена Курочки / фото Вільногірськ IN.UA

Життя Євгена Курочки

Народився Євген Курочка в липні 2002 року у селі Боровківка, на той час Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. Навчався у місцевій школі, а атестат про середню загальну освіту отримав в одній із шкіл Дніпра. Розпочав трудову діяльність менеджером на одній із СТО в обласному центрі.

Батько Євгена, Олександр Курочка, працівник ТОВ «Скляний Альянс», також пішов на передову з перших днів широкомасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави. Служить у складі 60-ї ОМБр 97 окремого механізованого батальйону. Євген підтримав батька і пішов на військову службу добровольцем.

Шлях до Збройних Сил України

З липня по вересень 2023 року Євген пройшов курс навчання за програмою базової загальновійськової підготовки та отримав кваліфікацію стрільця 3 класу, вивчився на парамедика. Про це свідчать відповідні записи у військовому квиткові воїна, виданому 2 відділом Чернігівського РТЦК та СП.

Старший солдат Євген Курочка служив командиром відділення у легендарній ІІІ штурмовій бригаді механізованого батальйону військової частини А**** Збройних сил України. Мав позивний “Караз” за свою безстрашність та відвагу.

Вічна пам’ять

Євген Курочка приймав участь у боях на Харківщині у районі Куп’янська, на Луганщині. Разом із побратимами перед новорічними святами він пережив 60 днів оточення, вийшов, і в ніч з 31 грудня на 01 січня знову був на позиції.

Євген Курочка / фото Вільногірська міська рада

Під час бойових дій Євген надавав першу домедичну допомогу побратимам, тим самим рятуючи їхні життя. З нового року він повинен був офіційно заступити на посаду парамедика. Проте не склалося. Молодий Євген Курочка на початку січня цього року був убитий російськими окупантами. Йому було лише 22 роки.

В Євгена Курочки залишилися мати, батько та сестра. Від всієї Редакції Вільногірськ IN.UA висловлюємо свої співчуття рідним та близьким та побратимам загиблого героя. Вічна пам’ять!

Читайте також:

Підписуйтесь

Кешбек для учнів Дмитрівської громади за проїзд до школи: Вільногірськ відшкодовує витрати

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 13:02, 10 Січня 2025
Автобус / фото ілюстративне, Pexels

Вільногірська міська рада ухвалила рішення, яке стосується організації підвезення учнів закладів загальної середньої освіти, які проживають у Дмитрівській громаді, на період воєнного стану.

Про це йдеться у рішенні №1602-70 Вільногірської міської ради від 28 серпня 2024 року.

Відшкодування за проїзд до школи

Згідно з прийнятим рішенням, підвезення учнів буде здійснюватися іншим транспортом, а витрати, пов’язані з підвезенням, будуть відшкодовуватися батькам або особам, що їх замінюють, коштом бюджету Вільногірської міської територіальної громади. Порядок відшкодування витрат затверджено на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його скасування.

Відшкодування витрат буде здійснюватися за певними правилами. Витрати покриватимуться на основі заяв, які подаватимуть батьки або уповноважені особи, а також відповідно до розрахунку вартості підвезення, який залежить від дистанції. Вартість одного кілометра для відшкодування витрат становить 7,10 гривні. Ці суми будуть постійно коригуватися відповідно до реальних витрат на транспорт.

Наразі розрахунок виглядає так:

  • Село Мотронівка (13 км) – 92,30 гривні на місяць;
  • Село Дідове (12 км) – 85,20 гривні на місяць;
  • Село Дмитрівка та село Мар’янівка (9 км) – 63,90 гривні на місяць;
  • Село Доброгірське (4 км) – 28,40 гривні на місяць.

Згідно з документом, відшкодування витрат буде здійснюватися щомісячно, а загальний розмір компенсації для кожної родини буде розраховуватися на основі кількості відвідувань закладу освіти. Для цього заклади освіти повинні подавати звіти про фактичне відвідування учнями навчальних закладів двічі на місяць.

Читайте також:

Підписуйтесь

Назавжди 22 роки: у Вільногірську відбулося прощання з Євгеном Курочкою

У п’ятницю о 12:00 відбулося прощання із Євгеном Курочкою на площі перед Палацом культури і спорту “Металург”. Багато людей сьогодні зібралися, аби вшанувати памʼять загиблого […]

Кешбек для учнів Дмитрівської громади за проїзд до школи: Вільногірськ відшкодовує витрати

Вільногірська міська рада ухвалила рішення, яке стосується організації підвезення учнів закладів загальної середньої освіти, які проживають у Дмитрівській громаді, на період воєнного стану. Про це […]

13:02, 10.01.2025 Бойцун Дмитро

Прогноз соціолога: скільки українців повернеться з-за кордону після війни

Якщо нинішня гаряча фаза війни триватиме до п’яти років, в Україну повернуться 30–50% людей які виїхали у 2022 році. Про це розповів доктор філософських наук, […]

12:09, 10.01.2025 Бойцун Дмитро

Працівники критичної інфраструктури матимуть 72 години на перебронювання після 28 лютого: деталі

Кабінет міністрів України прийняв постанову №1332, зміни до постанови №76. Відтак, після 28 лютого роботодавці матимуть лише 72 години для перебронювання співробітників критичної інфраструктури, чиї […]

11:05, 10.01.2025 Бойцун Дмитро

Що у 2024 році зробив “Жилкомсервіс” за гроші вільногірців

Протягом року 2024 року у громаді комунальне підприємство “Жилкомсервіс” провело поточний ремонт м’яких покрівель на 49 багатоповерхових будинках. Загальна площа відремонтованих дахів склала 12 450 […]