У селі Соколове Вільногірської громади проживає найменша кількість людей

Наталія Філоненко 17:42, 20 Серпня 2024
У Соколове проживає одна людина
У Соколове проживає одна людина / фото Вільногірськ IN.UA

Три роки Олександр Холод проживає сам. За допомогою небайдужих, які приїжджають щотижня, порається по господарству. Чоловік має інвалідність, через це потребує допомоги від влади. Улюблена справа: збирати гриби та насолоджуватися тишею природи.

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Авторка: Наталія Філоненко

У Соколове проживає одна людина

Відомо, що у Вільногірську офіційно зареєстровано 19 тисяч 17 людей. Якщо порівнювати села громади  – найбільша чисельність жителів у селі Посуньки – 416 людей. Натомість найменше офіційно зареєстрованих людей в селі Соколове – 3.

Журналісти редакції відвідали село Соколове, де зустріли всього одну людину – 50-річного чоловіка. Це Олександр Холод, у 2021 році через матеріальні труднощі він вирішив переїхати до села де мало людей, щоб бути з природою на одинці. На момент переїзду в селі було вісім хатинок. У Соколове немає ні магазину і шлях до  маршрутної зупинки пролягає майже в три кілометри.  В одному з будинків поселився Олександр. В помешканні чоловіка є світло, телевізор, газова плита, меблі. Є все для приготування їжі та відпочинку. Воду чоловік приносить з криниці. Проживає чоловік сам, дружини та дітей немає.

«Криниця, яку три роки тому я вирив у себе у дворі, зараз пересохла. Тому ходжу нижче села по декілька разів, щоб принести хоча б пару відер. Добре, що в мене є близькі люди, які приїздять і допомагають по хатнім справам кожні вихідні», – каже Олександр.

Тетяна Подолянчук з онуками / фото Вільногірськ IN.UA

Чоловік через хворобу отримав інвалідність. Понад 10 років пересувається на милицях, бо немає однієї ноги. Найважче взимку, коли дорога до зупинки  заметена снігом і чоловіку складно долати три кілометри, щоб дістатися міста. У Вільногірськ чоловік їздить, щоб придбати ліки та необхідні речі по господарству.

«Олександру дуже складно. Ми ж розуміємо, що багато він не привезе з міста. Тому ми йому і допомагаємо, як можемо. Кожні вихідні приїздимо і привозимо продукти, щоб на тиждень вистачало. Я прошу міську владу допомагати хоча б раз на місяць привозити продуктовий набір та знеболювальні ліки йому. Матеріально нам важко», – каже небайдужа людина Тетяна Подолянчук.

Яку допомогу отримує чоловік від громади

Отримує чоловік соціальну допомогу в розмірі 2 200 гривень. Торік оформлював субсидію та отримав матеріальну допомогу на дрова та балон газу в розмірі 7 600 гривень. При цьому машина твердого палива коштувала у 2023 році 10 500 гривень. А у 2024 році така машина деревини коштуватиме Олександру 12 000 гривень.

Олександр Холод народився у Посуньках Вільногірської громади, де проживала вся його родина. Після розлучення батьків чоловік став заробляти власні кошти. Неодноразово виїжджав за кордон на заробітки. А вже у 1996 році назавжди переїхав в Україну. Працював на скляному заводі. Також був найманим працівником у фермерів громади.

Зараз чоловік вирощує городину на власному тихому і далекому від людей подвір’ї. Власноруч крутить самокрутки з тютюну. Годує свою худобу: кіз, курей, гусей, качок. Ще розділяють самотність чоловіка вірні йому два пси. Також улюбленою справою є збирання грибів.

Пес Арчі / фото Вільногірськ IN.UA

 «Коли дощова погода я збираю гриби навіть у дворі. Не треба нікуди ходити, щоб зібрати та законсервувати до 10 літрів грибів», – ділиться Олександр Холод.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Наталія Філоненко 18:50, 5 Вересня 2024
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями / Фото Наталія Зінчук

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав відмову.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

З чого все починалось

Цьогоріч на початку літа у відділенні паверліфтингу КДЮСШ  «Авангард» тренерка Наталія Зінчук провела змагання під гаслом «Азов у серці». На захід завітали почесні гості, воїни ППО Збройних Сил України.

«Саме з цими хлопцями працюю деякий час, допомагаю  їм відновитися після важких поранень», – розповіла тренерка Наталія Зінчук.  

На цьому патріотичному заході був також присутній військовослужбовець ЗСУ Ігор Миронюк, який ще на відкритті змагання попросив взяти слово. У своїй промові він повідомив, що хоче звернутися до міської ради з проханням присвоєння почесного звання тренерці Наталії Зінчук.

«Я вважаю, що така сильна жінка, як Наталія має отримати нагороду «За заслуги перед містом у 2024 році». Я бачу, її стрімке бажання згуртувати всіх, допомогти усім. До того ж тренерка показала неймовірні результати на різних змаганнях з паверліфтингу. Вона обличчя Вільногірська, тому має отримати це звання», – згадує Ігор Миронюк.

Усі присутні підтримали цю пропозицію в усній формі оплесками. Відтоді маленька команда за ініціативи Ігора Миронюка почала працювати над підготовкою офіційного звернення до комітету про присвоєння цього звання.

Звання «За заслуги перед містом»

Жінка виховує спортсменів, патріотів, які мають великі досягнення на Дніпропетровщині, так і за її межами.

У відповідь на звернення Ігора Миронюка було складено протокол засідання комітету по присвоєнню звання. 

Протокол засідання комітету по присвоєнню звання
Протокол засідання комітету по присвоєнню звання / Фото Вільногірськ IN.UA

На засіданні виступив міський голова, який повідомив, що у зв’язку з введенням на території України режиму воєнного стану, з 2022 року не приймались рішення про присвоєння звання «За заслуги перед містом».

10 членів виконавчого комітету разом з депутатом міської ради вирішили питання щодо нагородження кандидатури Наталії Зінчук розглянути після закінчення режиму воєнного стану.

На пропозицію прокоментувати це рішення міський голова вказав, що є протокол засідання, де проголосували всі члени комісії одностайно. Більше коментувати Володимир Василенко відмовився.

За словами жінки, кожен з її команди вносить свій внесок в майбутню Перемогу. Тому тримає високий рівень в спорті, якому навчає на обласних та Всеукраїнських помостах нелегкою й кропіткою працею. Зараз тренерка  готує команду спортсменів для Збірної України. 

Тренерка з нагородами
Тренерка з нагородами / Фото Наталія Зінчук

«Для мене відзнака – це нагорода за всю мою працю, старання і досягнення, а мені є чим пишатися. Найголовніше визнання, в першу чергу нашого народу: воїнів ЗСУ, моїх вихованців, батьків нашого відділення, жителів  Вільногірська і самих спортсменів. Я вдячна за оцінку моєї праці. Працюємо на ентузіазмі й на підтримці батьків, тому їм видніше, як працює тренерка і скільки вкладає зусиль, щоб про наших вихованців говорили не тільки в регіоні, а й в нашій державі», – розповіла тренерка з паверліфтингу Наталія Зінчук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

Наталія Москаленко 11:02, 4 Вересня 2024
Підприємці отримали нагороди
Підприємці / фото Вільногірська міська рада

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва. 

Про це повідомили у Вільногірській міській раді. 

Підприємцям подякували за внесок у розвиток бізнесу, ініціативність та цілеспрямованість у такий тяжкий для країни час. Почесні грамоти вручив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

«У воєнний час підприємницька сфера діяльності відіграє особливу роль: позитивно впливає на виконання бюджетних завдань, на створення робочих місць. Вона допомагає країні вистояти у боротьбі проти ворога. Успіхів вам, шановні, розвитку і стійкості», – зазначив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

Наша редакція також приєднується до привітань! Успіху, Вам, підприємці на економічному фронті. 

Нагадаємо, що День підприємця відзначають щорічно у першу неділю вересня. Свято встановлено Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Читайте також:

Підписуйтесь

Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав […]

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва.  […]

Спортсменки Вільногірська Катерина та Марія Голобородько

Карате по дівочі: захоплення вільногірських сестер

Десятирічна Катерина та  восьмирічна Марія Голобородько навчаються в місцевому 3 ліцеї та відвідують спортивну секцію «Школи бойових мистецтв КЕМПО». І вже мають результати на районних […]

Петриківський розпис у Парижі

Петриківський розпис у Парижі: як вільногірка популяризує мистецтво Дніпропетровщини

Художниця з Вільногірська  Світлана Рогоза виїхала до Парижу з початку повномасштабного вторгнення. Там навчає дітей та літніх людей мистецтву Петриківського розпису. На створення картин на полотні […]

Вільногірський велосипедист Олександр Федин

«Будь-які змагання – це нова цікава історія»: хобі вільногірського спортсмена

З самого дитинства Олександр Федин обожнював кататися на велосипеді. Вже у 14 років пройшли його перші змагання. Велосипедист – активний учасник перегонів у різних категоріях […]