У селі Соколове Вільногірської громади проживає найменша кількість людей

Наталія Філоненко 17:42, 20 Серпня 2024
У Соколове проживає одна людина
У Соколове проживає одна людина / фото Вільногірськ IN.UA

Три роки Олександр Холод проживає сам. За допомогою небайдужих, які приїжджають щотижня, порається по господарству. Чоловік має інвалідність, через це потребує допомоги від влади. Улюблена справа: збирати гриби та насолоджуватися тишею природи.

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Авторка: Наталія Філоненко

У Соколове проживає одна людина

Відомо, що у Вільногірську офіційно зареєстровано 19 тисяч 17 людей. Якщо порівнювати села громади  – найбільша чисельність жителів у селі Посуньки – 416 людей. Натомість найменше офіційно зареєстрованих людей в селі Соколове – 3.

Журналісти редакції відвідали село Соколове, де зустріли всього одну людину – 50-річного чоловіка. Це Олександр Холод, у 2021 році через матеріальні труднощі він вирішив переїхати до села де мало людей, щоб бути з природою на одинці. На момент переїзду в селі було вісім хатинок. У Соколове немає ні магазину і шлях до  маршрутної зупинки пролягає майже в три кілометри.  В одному з будинків поселився Олександр. В помешканні чоловіка є світло, телевізор, газова плита, меблі. Є все для приготування їжі та відпочинку. Воду чоловік приносить з криниці. Проживає чоловік сам, дружини та дітей немає.

«Криниця, яку три роки тому я вирив у себе у дворі, зараз пересохла. Тому ходжу нижче села по декілька разів, щоб принести хоча б пару відер. Добре, що в мене є близькі люди, які приїздять і допомагають по хатнім справам кожні вихідні», – каже Олександр.

Тетяна Подолянчук з онуками / фото Вільногірськ IN.UA

Чоловік через хворобу отримав інвалідність. Понад 10 років пересувається на милицях, бо немає однієї ноги. Найважче взимку, коли дорога до зупинки  заметена снігом і чоловіку складно долати три кілометри, щоб дістатися міста. У Вільногірськ чоловік їздить, щоб придбати ліки та необхідні речі по господарству.

«Олександру дуже складно. Ми ж розуміємо, що багато він не привезе з міста. Тому ми йому і допомагаємо, як можемо. Кожні вихідні приїздимо і привозимо продукти, щоб на тиждень вистачало. Я прошу міську владу допомагати хоча б раз на місяць привозити продуктовий набір та знеболювальні ліки йому. Матеріально нам важко», – каже небайдужа людина Тетяна Подолянчук.

Яку допомогу отримує чоловік від громади

Отримує чоловік соціальну допомогу в розмірі 2 200 гривень. Торік оформлював субсидію та отримав матеріальну допомогу на дрова та балон газу в розмірі 7 600 гривень. При цьому машина твердого палива коштувала у 2023 році 10 500 гривень. А у 2024 році така машина деревини коштуватиме Олександру 12 000 гривень.

Олександр Холод народився у Посуньках Вільногірської громади, де проживала вся його родина. Після розлучення батьків чоловік став заробляти власні кошти. Неодноразово виїжджав за кордон на заробітки. А вже у 1996 році назавжди переїхав в Україну. Працював на скляному заводі. Також був найманим працівником у фермерів громади.

Зараз чоловік вирощує городину на власному тихому і далекому від людей подвір’ї. Власноруч крутить самокрутки з тютюну. Годує свою худобу: кіз, курей, гусей, качок. Ще розділяють самотність чоловіка вірні йому два пси. Також улюбленою справою є збирання грибів.

Пес Арчі / фото Вільногірськ IN.UA

 «Коли дощова погода я збираю гриби навіть у дворі. Не треба нікуди ходити, щоб зібрати та законсервувати до 10 літрів грибів», – ділиться Олександр Холод.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Знати свій статус краще, ніж жити у невизначеності»: вільногірка про регулярне проходження тесту на ВІЛ

Буянова Єва 15:30, 1 Грудня 2024
ВІЛ та СНІД/ фото Вільногірськ.IN.UA

Щороку в Україні реєструють тисячі нових випадків ВІЛ. Але попри доступність тестування, багато хто досі уникає перевірки через страх, сором чи упередження. Наша героїня розповідає, чому регулярне тестування стало для неї важливою частиною життя, як це допомагає залишатися здоровою та руйнувати стереотипи про ВІЛ.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Раз на півроку-рік Анастасія регулярно перевіряє свій статус на ВІЛ. Вперше Анастасія замислилася про необхідність цього ще під час навчання в університеті. 

«Після пізнавального діалогу з друзями, які навчалися в медичному, я зрозуміла, щоб навіть без симптомів варто регулярно перевірятися», – пояснює героїня. 

З цього часу дівчина відчуває спокій і впевненість у своєму здоровʼї. 

«Це знімає зайві переживання», – стверджує дівчина. 

У Вільногірську працює анонімний кабінет для перевірки на ВІЛ.

«У центральній  міській лікарні є кабінет анонімного тестування. Також можна звернутися до обласних центрів здоров’я», – розповідає Анастасія.

Причини важливості проведення тесту на ВІЛ

Для себе Анастасія виділяє такі причини: 

  • раннє виявлення та початок лікування; 
  • зменшення ризику передачі ВІЛ;
  • зменшення тривоги на невизначеності;
  • соціальна відповідальність;
  • попередження розвитку СНІДу.

Дівчина ділиться, що відчуває підтримку від оточуючих у питанні здоровʼя.

«Вони розуміють, що турбота про здоров’я — це відповідальність, а не привід для стигматизації», – пояснює Анастасія. 

Щоб подолати сумніви щодо проходження тесту, героїня рекомендує думати про нього як про звичайний аналіз крові. 

«Знати свій статус краще, ніж жити у невизначеності», – стверджує Анастасія. 

Основні поради для жінок щодо профілактики ВІЛ

Центр громадського здоровʼя МОЗ України радить:

  • використовуйте презервативи;
  • регулярно перевіряйтесь на ВІЛ;
  • уникайте випадкових статевих контактів;
  • не використовуйте спільні шприци та голки;
  • слідкуйте за стерильністю в лікарнях і косметологічних кабінетах;
  • пройдіть профілактичну терапію у разі ризику.

На думку Анастасії, інформаційну кампанію про ВІЛ та СНІД серед молоді в Україні варто покращувати. 

«Потрібно більше онлайн-кампаній у соцмережах, залучати відомих блогерів, створювати освітні відео та організовувати інтерактивні заходи в школах та університетах», – стверджує дівчина. 

Алгоритм дій у разі позитивного тесту на ВІЛ:

1. Не панікуйте.

Позитивний результат швидкого тесту потребує підтвердження.

2. Зверніться до лікаря-інфекціоніста.

Виберіть спеціалізований медичний заклад або СНІД-центр для подальшого обстеження.

3. Підтвердьте діагноз.

Пройдіть лабораторні аналізи (ІФА, ПЛР) для підтвердження ВІЛ-статусу.

4. Отримайте консультацію.

Лікар пояснить результати та визначить подальші кроки.

5. Почніть лікування.

За необхідності розпочніть антиретровірусну терапію (АРТ) для підтримки здоров’я.

6. Дотримуйтесь рекомендацій.

Регулярно проходьте медичні огляди, стежте за рівнем CD4 та вірусним навантаженням.

7. Підтримуйте здоровий спосіб життя.

Дотримуйтесь збалансованого харчування, уникайте стресів, відмовтесь від шкідливих звичок.

8. Отримайте психологічну підтримку.

Спілкуйтеся з близькими, зверніться до груп підтримки або психолога, якщо потрібно.

9. Інформуйте партнерів (за потреби).

Повідомте сексуальних партнерів про позитивний статус для їхнього тестування.

Читайте також: 

«Дитинство одне, і війна не повинна його забирати»: студенти Вільногірського фахового коледжу долучилися до благодійної акції

Буянова Єва 15:30, 30 Листопада 2024
Благодійна акція/ фото з особистого архіву героя

До Дня святого Миколая студенти Вільногірського фахового коледжу разом із класною керівницею Оксаною Сохою організували благодійну акцію для дітей з дитячого будинку. Вони зібрали подарунки та необхідні речі, які найближчим часом передадуть малечі.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Оксаною Сохою, яка розповіла про перебіг збору допомоги.

«Як тільки ми дізналися про акцію, одразу вирішили приєднатися. Для нас було важливо зробити щось добре і корисне для дітей, адже війна не повинна забирати їхнє дитинство», — розповідає класна керівниця Оксана Соха. 

Студенти зібрали дитячі речі для малюків віком від 1 до 10 років, а також солодощі, які завжди приносять радість малечі.

«Наші учні, особливо ті, хто має молодших братів і сестер або виховується в багатодітних родинах, дуже активно долучалися до збору. Ми також закупили подарунки для дітей, аби цей день став для них справжнім святом», — додає класна керівниця.

Усі учасники акції отримали великий заряд позитивних емоцій від можливості допомогти, а доставку подарунків до місця збору організували без труднощів.

«Охочих віднести подарунки було чимало, і ми обрали п’ятьох представників. Подарунки доставили безпосередньо до місця збору, звідки їх доставлять дітям», — розповідає пані Оксана.

Ініціатива мала великий відгук серед студентів та мешканців міста, і навіть діти, які підтримали акцію, зрозуміли, як важливо допомагати тим, хто цього потребує, особливо в часи війни.

Збір триватиме до 1 грудня. Подарунки можна залишити за адресою: Центральна, 45 (перукарня «Шарм»). 2 грудня студенти вирушать до дитячого будинку, аби передати всі зібрані речі та подарунки дітям.

«Ми не зупиняємося на цьому. Подібні акції будуть продовжуватися, адже благодійність — це те, що допомагає об’єднувати людей і приносить радість тим, хто цього потребує», — підсумувала Оксана Соха.

Читайте також:

Підписуйтесь

ВІЛ та СНІД

«Знати свій статус краще, ніж жити у невизначеності»: вільногірка про регулярне проходження тесту на ВІЛ

Щороку в Україні реєструють тисячі нових випадків ВІЛ. Але попри доступність тестування, багато хто досі уникає перевірки через страх, сором чи упередження. Наша героїня розповідає, […]

15:30, 01.12.2024 Буянова Єва
Благодійна акція

«Дитинство одне, і війна не повинна його забирати»: студенти Вільногірського фахового коледжу долучилися до благодійної акції

До Дня святого Миколая студенти Вільногірського фахового коледжу разом із класною керівницею Оксаною Сохою організували благодійну акцію для дітей з дитячого будинку. Вони зібрали подарунки […]

15:30, 30.11.2024 Буянова Єва

Шлях до перемог: як у Вільногірську виховують чемпіонів із кікбоксингу

На другому поверсі Палацу культури і спорту «Металург» у Вільногірську тренерка Валерія Худякова виховує майбутніх чемпіонів із кікбоксингу, серед яких 12-річний Тимофій Костюк — дворазовий […]

Заступник мера Вільногірська Ростислав Варницький: про благоустрій міста та інфраструктуру

Сьогодні Вільногірська міська рада голосуватиме за продовження перебування Ростислава Варницького на посаді заступника мера з питань житлово-комунального господарства до кінця 2025 року. Ми поспілкувалися з […]

«Я не боюся смерті, я боюся війни»: історія загиблого героя-вільногірця

Євгену Кулиді було 27 років. До війни він працював охоронцем у “АТБ” у Вільногірську, а чотири роки тому переїхав до Києва, де обіймав посаду заступника […]

17:01, 27.11.2024 Буянова Єва