У Вільногірську очікується зменшення бюджету: що відомо

Дмитро Скопіч 11:45, 9 Лютого 2024
Гривні бюджету / фото з відкритих джерел

У 2024 році очікується зменшення загальних доходів бюджету майже на 15 мільйонів гривень, з яких 7,2 мільйона — власні доходи.

Про це Вільногірськ IN.UA повідомила начальниця міського фінансового управління Вільногірської міської ради Валентина Зюзь.

Зменшення бюджету Вільногірська

Через вилучення податку з доходів фізичних осіб військовозобов’язаних, зменшаться доходи у міський бюджет. Валентина Зюзь пояснює, тепер цей податок направляється до державного бюджету.

«Наші підприємства, бюджетоутворюючі та решта, мають тенденцію до зменшення кількості працівників, відправляють в «простої», не сплачують податки в терміни — всі ці чинники впливають на зменшення податкових надходжень до бюджету громади. Також, у 2022 році ми отримали податку з грошового забезпечення військовослужбовців, а саме від ДСНС та поліції, 4,2 мільйона гривень і він повністю залишився в місцевому бюджеті, а в 2023 році надійшло 2,67 мільйона гривень та вилучили у нас 875 тисяч гривень», — пояснює начальниця фінуправління.

У зв’язку з цим у проєкті бюджету не плануються витрати на капітальні видатки. Що призведе до зменшення витрат на дорожню інфраструктуру, доброустрій громади, облаштування укриттів, а також витрати, що пов’язані з житлово-комунальним господарством.

«На початок 2024 року, як і у 2023 році, ми не плануємо витрати на капітальні видатки. Будемо покривати лише захищені статті, але протягом року можуть бути зміни. У разі збільшення дохідної частини бюджету громади, будемо робити уточнення», — розповідає Валентина Зюзь.

Фінуправління міської ради / фото Вільногірськ IN.UA

У 2023 році після перерозподілу видатків і збереженого залишку з 2022 року, залишилося 45 мільйонів гривень, які були направлені на:

  • придбання сміттєвоза та баків для сміття — 6,1 мільйона гривень; 
  • роботи з будівництва свердловини у місті, виконання капремонту покрівель у 4 житлових будинках, придбання генераторів на котельні, виготовлення майданчиків для розміщення сміттєвих баків та інші витрати – понад 17 мільйонів гривень;
  • капітальний ремонт покрівлі у другому ліцеї;
  • капітальний ремонт покрівлі музичної школи;
  • облаштування укриттів освітніх закладів;
  • передано субвенцію на капітальний ремонт покрівлі фінуправління;
  • інші капітальні видатки. 

Бюджет та військові

У 2022 році витрати на мобілізаційні заходи складали 116 тисяч гривень, а вже в поточному році на перевезення громадян які підлягають мобілізації, медичне обстеження витратили 2,1 мільйона гривень. 

Наразі у міськради вже є запит від військових на 2024 рік. Військові просять придбати автотранспорт. На це у бюджет заклали 2 мільйони гривень. 

Компенсувати зменшення у бюджеті громади планують коштом додаткової державної дотації, яка в поточному році склала 14,2 мільйона гривень. Суму на 2024 рік розраховуватимуть за спеціальною формулою.

Профіцит бюджету Вільногірська

Цьогоріч державна субвенція була додатковою сумою до місцевого бюджету, у наступному — ця сума покриватиме нестачу.

Бюджет Вільногірської громади й за 2022 і за 10 місяців 2023 року був профіцитним — коли дохідна частина перевищує витрати. 

«З позитивного для бюджету громади те, що не буде вилучення реверсної дотації. В цьому році 2,7 мільйона гривень ми перерахували до державного бюджету, а розрахункові 6,7 мільйонів гривень у 2024 році залишаться у місцевому бюджеті», — каже Валентина.

У 2024 році поточні видатки, зокрема витрати на харчування дітей у дитсадках та школах, перевезення дітей, будуть більше, ніж у 2023 році. Крім того, через накладений мораторій на підняття тарифів, міські бюджети мають компенсувати 4% від ПДФО підприємствам, які виробляють теплову енергію або постачають воду. 

«У проєкті бюджету передбачено на виконання цієї норми закону майже 7,4 мільйони гривень», — пояснює Валентина Зюзь.

Велику частину бюджетоутворення у Вільногірській громаді складають податки «Вільногірського гірничо-металургійного комбінату».

В цілому до бюджету громади від платників податків надійшло за 11 місяців 2023 року:

  • податок та збір на доходи фізичних осіб: за 11 місяців 2023 року склав 116,4 мільйона гривень, у 2024 році очікують 111,2 мільйона;
  • податок на майно: за 11 місяців 2023 року склав 66,6 мільйона гривень, у 2024 році очікують 70,7 мільйона гривень;
  • екологічний податок: за 11 місяців 2023 року склав 118,4 тисячі гривень, у 2024 році очікують 95,5 тисяч гривень.

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки. Про це повідомляє Головне управління […]

18:40, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро
Оксана Євтушенко, лікарка статист центру ПМСД

Декларація тепер онлайн: як обрати сімейного лікаря у центрі ПМСД Вільногірська

З червня жителі Вільногірська обирали сімейного лікаря лише очно. Це сталося після звільнення чотирьох фахівців з медичного центру. Наразі процедуру спростили.  Більше на Вільногірськ IN.UA […]

Бювет біля 4 ліцею на якому один з кранів теж не працює

У бюветі досі немає води: що каже місцева влада

Другий місяць в одному з бюветів у Вільногірська немає води. Тиждень тому чиновники міста пообіцяли виправити проблему, але безрезультатно. Натомість запропонували альтернативу – набирати воду […]

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро