«Треба любити дітей і мати впевненість у своїх силах»: у Вільногірську працює єдина патронатна родина

Наталія Філоненко 15:37, 22 Березня 2024
Патронатна родина
Патронатна родина з Вільногірська/ фото архів Вікторії Слісаренко

Сім’я Вікторії Слісаренко перша у Вільногірській громаді стала патронатною родиною. Наразі це єдина сім’я у Вільногірську, яка тимчасово прихистила двох дівчат. Тепер 44 річна вільногірка виховує п’ятьох дітей, троє з них – її власні сини. 

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Патронатна родина у Вільногірську

Патронатна родина — це вид працевлаштування, коли сім’я бере до себе на тимчасове проживання та виховання дітей, позбавлених батьківського піклування.

У серпні та листопаді 2023 року родина Вікторії Слісаренко взяла до себе двох дівчат, яким на той момент було 3 і 8 років. Вікторія ділиться, менша дівчинка напочатку майже не розмовляла, в садочок дитина не ходить, жінка займається її розвитком вдома.

Восьмирічна дитина навчається у першому класі.

«Вона була замкнута, як їжачок. Вже з часом дівчинка зрозуміла, що в нашій родині безпечно. Навчається старанно, вчителька її хвалить», — розповідає Вікторія Слісаренко.

Відвідують дівчата й додаткові заняття у центрі розвитку «Змістовно». Там вони малюють, спілкуються з однолітками, відвідують гурток робототехніки, уроки української мови, математики та англійської мови. 

«Я полюбляю малювати й бавитися ляльками. В мене їх багато. Але я хочу ще таку гарну, якої ні в кого немає», — розповідає старша дівчинка виховательки.

Про існування патронатних родин Вікторія дізналася лише торік, коли перебувала на обліку у центрі зайнятості.

«Я дізналася про дітей, які потребують захисту. Про роль патронатних родин для маленьких дітей. В цей же день я поспілкувалася зі своєю родиною чи згодні вони, щоб ми в один день стали більшою родиною. Адже всі члени сім’ї повинні бути згодними на такий важливий крок», — каже Вікторія Слісаренко.

Родина Слісаренко має велике господарство: качки, кури, кіт, собака, папуга, черепаха, кролі та город. Дбають про це тепер великою родиною з семи людей. А у великому будинку кожен з дітей має окрему кімнату. 

«В нас в родині троє хлопців, а тепер ще й дві гарних дівчинки. Якщо є на трьох ложка, то знайдеться і на п’ятьох дітей. Патронату не слід боятися. Треба просто любити дітей і мати впевненість у своїх силах», — ділиться патронатна вихователька Вікторія Слісаренко.  

Що таке патронатна родина

Патронатні вихователі забирають дітей на тимчасовий прихисток, коли їх рідні батьки долають складні життєві обставини.

Патронат
Патронат/ фото з відкритих джерел

Патронатний вихователь надає професійну соціальну послугу, яка відповідним чином оплачується. А це заробітна плата у сумі 5 прожиткових мінімумів, що близько 15 тисяч гривень, а також виплата на одну дитину у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, що близько 7 тисяч гривень.

Ці кошти необхідно витрачати на дитину, лікувати її, купувати необхідні речі та забезпечити якісні умови проживання. Ці гроші розраховані й на часткову сплату комунальних послуг. Контролюють витрати кошт на дітей працівники служби у справах дітей, розповідає начальниця служби у справах дітей Вільногірської міської ради Ольга Левченко.

«Є діти, які потрапляють в патронатну сім`ю з найскладніших життєвих обставин. Увага їм потрібна цілодобова. Іноді їх не можна залишити навіть на хвилину», — пояснює Ольга Левченко.

З патронатним вихователем укладають трудовий договір на кожну дитину окремо. Дитину влаштовують в патронат на три місяці, цей термін може бути продовжений, але не більше ніж на 6 місяців.

«Соціальні працівники приходили в наш будинок, перевіряли стан житлових умов. У кожного з дітей та чоловіка окремо питали чи вони згодні взяти в родину інших дітей. Якби хтось один з родини відмовився, то ми б не змоги взяти дівчаток до нас в родину», — розповідає патронатна вихователька Вікторія Слісаренко.

Патронатним вихователем може стати жінка або чоловік, вони мають бути повнолітніми та дієздатними. Переваги при виборі патронатної родини надають людям, які мають досвід виховання дітей. 

«Ми дуже вдячні, що люди виявили бажання допомогти дітям. Не дивлячись на те, що в них є власні діти. Ми бачимо, що дітям в цій сім’ї добре. Вони спокійні, врівноважені, вільно спілкуються. Видно, що діти прогресують. Для кожної громади це велика допомога», — коментує начальниця служби у справах дітей Ольга Левченко.

Як стати патронатним вихователем

Щоб подати заяву про намір стати патронатним вихователем, необхідно зібрати певний перелік документів, а це:

  • письмова згода від усіх повнолітніх членів родини, в тому числі й тих, кому 14 років;
  • висновки про стан здоров’я вихователя та членів родини;
  • довідки про притягнення або не притягнення до кримінальної відповідальності;
  • паспортні документи;
  • свідоцтво про шлюб;
  • документи про власність на житло (якщо орендоване житло повинно бути укладений договір з винаймання квартири);
  • довідка про доходи.

Додаткову інформацію можна дізнатися в Службі у справах дітей за адресою вулиця ім. Ю.Устенка, 29.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Наталія Філоненко 18:50, 5 Вересня 2024
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями / Фото Наталія Зінчук

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав відмову.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

З чого все починалось

Цьогоріч на початку літа у відділенні паверліфтингу КДЮСШ  «Авангард» тренерка Наталія Зінчук провела змагання під гаслом «Азов у серці». На захід завітали почесні гості, воїни ППО Збройних Сил України.

«Саме з цими хлопцями працюю деякий час, допомагаю  їм відновитися після важких поранень», – розповіла тренерка Наталія Зінчук.  

На цьому патріотичному заході був також присутній військовослужбовець ЗСУ Ігор Миронюк, який ще на відкритті змагання попросив взяти слово. У своїй промові він повідомив, що хоче звернутися до міської ради з проханням присвоєння почесного звання тренерці Наталії Зінчук.

«Я вважаю, що така сильна жінка, як Наталія має отримати нагороду «За заслуги перед містом у 2024 році». Я бачу, її стрімке бажання згуртувати всіх, допомогти усім. До того ж тренерка показала неймовірні результати на різних змаганнях з паверліфтингу. Вона обличчя Вільногірська, тому має отримати це звання», – згадує Ігор Миронюк.

Усі присутні підтримали цю пропозицію в усній формі оплесками. Відтоді маленька команда за ініціативи Ігора Миронюка почала працювати над підготовкою офіційного звернення до комітету про присвоєння цього звання.

Звання «За заслуги перед містом»

Жінка виховує спортсменів, патріотів, які мають великі досягнення на Дніпропетровщині, так і за її межами.

У відповідь на звернення Ігора Миронюка було складено протокол засідання комітету по присвоєнню звання. 

Протокол засідання комітету по присвоєнню звання
Протокол засідання комітету по присвоєнню звання / Фото Вільногірськ IN.UA

На засіданні виступив міський голова, який повідомив, що у зв’язку з введенням на території України режиму воєнного стану, з 2022 року не приймались рішення про присвоєння звання «За заслуги перед містом».

10 членів виконавчого комітету разом з депутатом міської ради вирішили питання щодо нагородження кандидатури Наталії Зінчук розглянути після закінчення режиму воєнного стану.

На пропозицію прокоментувати це рішення міський голова вказав, що є протокол засідання, де проголосували всі члени комісії одностайно. Більше коментувати Володимир Василенко відмовився.

За словами жінки, кожен з її команди вносить свій внесок в майбутню Перемогу. Тому тримає високий рівень в спорті, якому навчає на обласних та Всеукраїнських помостах нелегкою й кропіткою працею. Зараз тренерка  готує команду спортсменів для Збірної України. 

Тренерка з нагородами
Тренерка з нагородами / Фото Наталія Зінчук

«Для мене відзнака – це нагорода за всю мою працю, старання і досягнення, а мені є чим пишатися. Найголовніше визнання, в першу чергу нашого народу: воїнів ЗСУ, моїх вихованців, батьків нашого відділення, жителів  Вільногірська і самих спортсменів. Я вдячна за оцінку моєї праці. Працюємо на ентузіазмі й на підтримці батьків, тому їм видніше, як працює тренерка і скільки вкладає зусиль, щоб про наших вихованців говорили не тільки в регіоні, а й в нашій державі», – розповіла тренерка з паверліфтингу Наталія Зінчук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

Наталія Москаленко 11:02, 4 Вересня 2024
Підприємці отримали нагороди
Підприємці / фото Вільногірська міська рада

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва. 

Про це повідомили у Вільногірській міській раді. 

Підприємцям подякували за внесок у розвиток бізнесу, ініціативність та цілеспрямованість у такий тяжкий для країни час. Почесні грамоти вручив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

«У воєнний час підприємницька сфера діяльності відіграє особливу роль: позитивно впливає на виконання бюджетних завдань, на створення робочих місць. Вона допомагає країні вистояти у боротьбі проти ворога. Успіхів вам, шановні, розвитку і стійкості», – зазначив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

Наша редакція також приєднується до привітань! Успіху, Вам, підприємці на економічному фронті. 

Нагадаємо, що День підприємця відзначають щорічно у першу неділю вересня. Свято встановлено Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Читайте також:

Підписуйтесь

Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав […]

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва.  […]

Спортсменки Вільногірська Катерина та Марія Голобородько

Карате по дівочі: захоплення вільногірських сестер

Десятирічна Катерина та  восьмирічна Марія Голобородько навчаються в місцевому 3 ліцеї та відвідують спортивну секцію «Школи бойових мистецтв КЕМПО». І вже мають результати на районних […]

Петриківський розпис у Парижі

Петриківський розпис у Парижі: як вільногірка популяризує мистецтво Дніпропетровщини

Художниця з Вільногірська  Світлана Рогоза виїхала до Парижу з початку повномасштабного вторгнення. Там навчає дітей та літніх людей мистецтву Петриківського розпису. На створення картин на полотні […]

Вільногірський велосипедист Олександр Федин

«Будь-які змагання – це нова цікава історія»: хобі вільногірського спортсмена

З самого дитинства Олександр Федин обожнював кататися на велосипеді. Вже у 14 років пройшли його перші змагання. Велосипедист – активний учасник перегонів у різних категоріях […]