Зареєструвати або розірвати шлюб, факт народження, смерті, зміну імені — такі послуги можна отримати у Вільногірському відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Найпоширенішою послугою є одруження. Для військовослужбовців діє спрощена система.
Більше про послуги ДРАЦС Вільногірськ IN.UA розповіли у міському відділі.
Реєстрація шлюбу у відділі ДРАЦС
У 2023 році через портал «Дія» заяву про шлюб онлайн подала одна пара з Вільногірська. Проте заявники припустилися помилки у заповненні паспортних даних, через це довелося відвідувати відділ РАЦС.
«Люди люблять живе спілкування, коли їм все пояснюють, тому залюбки приходять до нас, а не в «Дію». Навіть якщо буде можливість реєстрації шлюбу через дію онлайн, без РАЦСу все одно не обійдеться, бо право складати актові записи та видавати свідоцтва про шлюб у «Дії» не має», — розповіли у Вільногірському відділі ДРАЦС.
Пілотний проєкт «Шлюб за добу» у Вільногірську не діє, бо учасниками даного проєкту визначені лише великі міста, на Дніпропетровщині це Дніпро та Кривий Ріг.
У цих містах вільногірці також можуть зареєструвати шлюб за добу, бо проєкт не прив’язаний до місця проживання молодят, які бажають вступити до шлюбу.
За стандартною процедурою, шлюб реєструється через місяць з дня подання заяви про реєстрацію шлюбу.
Інколи, розписати молодят можуть і раніше, на це впливає вагітність нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого.
У разі відомостей про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, співробітники РАЦС можуть відкласти реєстрацію, але не більше ніж на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене у суді за ст. 32 Сімейного кодексу України.
Шлюб під час війни
У період дії воєнного стану, наречені можуть одружитися в день подачі заяви у будь-якому відділі ДРАЦС. Це можливо на підставі ч. 2 статті 32 Сімейного кодексу України, яка передбачає скорочення термінів одруження у разі, якщо є безпосередня загроза для життя нареченого або нареченої. Таким терміном реєстрації шлюбу користуються військові.
Одружити молодят можуть за адресами:
- місця їх проживання;
- місця надання стаціонарної медичної допомоги;
- інше місце, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу ДРАЦС.
Поважні причини мають бути документально підтверджені.
Без присутності нареченої або нареченого шлюб не зареєструють.
Процедура реєстрації шлюбу
Одружитися можуть жінки та чоловіки, яким виповнилося 18 років. З 16 років зареєструвати шлюб можуть лише за рішенням суду за статтею 23 Сімейного кодексу України.
Державна реєстрація шлюбу проводиться у відділі ДРАЦС.
Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя, або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище нареченого (нареченої).
Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видадуть кожному із подружжя.
Найпоширеніші послуги Вільногірського відділу ДРАЦС
Протягом 2023 року у відділі ДРАЦС зареєстрували:
- фактів про народження — 261;
- фактів про смерті — 1038;
- шлюбів — 310;
- розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя (без урахування за рішенням суду) — 39;
- зміна імені, прізвища, по-батькові — 13.
Звернутися до Вільногірського відділу ДРАЦС можна:
- за адресою вул. Центральна 43;
- за телефоном +380 56 767 2085.
Читайте також:
- Одружитися у декілька кліків: як через Дію подати заяву про шлюб
- У Вільногірському ЦНАП надали близько 3 тисяч послуг за рік
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram