Новини

У Вільногірську протидіють домашньому насильству: куди можуть звернутися постраждалі

Анастасія Гришкова 12:00, 13 Лютого 2025
Куди звертатися у випадку домашнього насильства / ілюстративне фото, Rexels

У Вільногірську місцева поліція впроваджує профілактичні заходи для захисту постраждалих та запобігання домашньому насильству у родинах.

Як саме вдається боротися з цією проблемою на місцевому рівні, читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Боротьба з домашнім насильством

У Вільногірську дільничний офіцер поліції Владислав Віталійович Віхтоденко звітував перед громадою про роботу сектору превенції за 2024 рік. Протягом звітного періоду було складено 74 адміністративні протоколи за фактами домашнього насильства за статею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та поставлено на облік чотирьох осіб.

В поліції запевнили, що за наявності заяви від постраждалої особи, працівник правоохоронного органу зобов’язаний скласти на кривдника протокол про адміністративне правопорушення.

Крім того, було винесено терміновий заборонний припис, поставлено на облік 4 особи, які вчиняли домашнє насильство. Також проведено 33 профілактичні заходи, спрямовані на попередження злочинів і підвищення рівня безпеки в громаді, додав дільничний під час звіту на засіданні Вільногірської міської ради 28 січня.

Він також пояснив, що сектор превенції зосереджує свою роботу на профілактичних заходах стосовно осіб, які можуть вчинити кримінальні або адміністративні правопорушення. У зв’язку з цим ведеться облік осіб, які перебувають під адміністративним наглядом.

За звітний період було проведено профілактичну роботу, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень.

Куди постраждалі можуть звертатися за допомогою

Журналісти Вільногірськ IN.UA звернулися до районного відділу поліції за додатковими коментарями і дізналися, яку допомогу можуть отримати постраждалі від домашнього насильства.

У відповідь на питання журналістів начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенціі Камʼянського РУП Кристина Вікторівна Євтушенко повідомила наступне:

У Вільногірську немає центрів з надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Однак постраждалі можуть звертатися до відповідних центрів у Кам’янському.

У місті Кам’янське функціонує Центр надання соціальних послуг, який пропонує безкоштовні консультації для постраждалих від домашнього насильства. Тут також працює денний центр, куди можуть звернутися люди, які потребують допомоги. Крім того, діє мобільна бригада, що надає психологічну підтримку постраждалим.

Контакти служб підтримки:

  1. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA місто Кам’янське. Безпосередні консультації з постраждалими виїз, або дистанційні: за індивідуальним графіком. Робочий графік з понеділка по неділю з 9.00-21.00 , номери: 067 452 42 31, 099 452 42 31, месенджери.
  2. 2.Безпечний простір для жінок та дівчат “Свій простір” Бульвар Будівельників, 4б, номер телефону 050 304 42 01. З вівторка по п’ятницю 11:00–19:00, субота 11:00–15:00.
  3. Дружній простір для жінок та дівчат “Вільна” Проспект Т. Шевченка, 33а, номер телефону 066 001 86 98, графік роботи з середи по суботу 11:00–20:00.
  4. Правові послуги, а саме консультації юристки в безпечному просторі для жінок та дівчат “Свій простір“, бульвар Будівельників, 4б, телефон 050 304 42 01, графік роботи з п’ятниці по суботу з 11.00-15.00
  5. Кризова кімната ГО “Мартін-клуб” 050 304 41 89.
  6. Гаряча лінія “Пані Патронеса” (допомога у випадках насильства) 099 632 77 0, графік роботи з 19:00–21:00
  7. Департамент соціальної та ветеранської політики проспект Василя Стуса, 10/12, номери телефону: (0569) 55-43-02, (068) 576-01-08 [email protected]КЗ.
  8. Центр надання соціальних послуг” КМР проспект Свободи, 36. Номер телефону 096 145 38 39, графік роботи з понеділка по четвер, у п’ятницю 08:00–15:45 [email protected]
  9. Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування проспект Свободи, 36068 601 20 49, з понеділока по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю 08:00–15:45
  10. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги при КЗ “ЦНСП” КМР, номер телефону 068 601 20 49. Графік роботи з понеділка по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю 08:00–15:45.
  11. Денний центр соціально-психологічної допомоги проспект Свободи, 36 068 601 20 49, графік роботи з понеділка по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю з 08:00–16:[email protected].
  12. Лінія підтримки для чоловіків 2345 8:00–00:00.
  13. Безкоштовна лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких 5522.
  14. Гаряча лінія ГО “Ла Страда Україна” (цілодобово)116 123 або 0800 500 335 Урядова гаряча лінія 1547.

Як працює поліція у випадках домашнього насильства

Після отримання повідомлення про домашнє насильство сектор протидії негайно реагує. Вживаються заходи для припинення правопорушення, постраждалих інформують про їхні права та можливості отримання допомоги.

У разі необхідності поліція виносить терміновий заборонний припис (строком до 10 діб). Він може бути виданий як за заявою постраждалої особи, так і з ініціативи правоохоронців після оцінки ризиків.

Крім того, постраждала особа або її представник мають право звернутися до суду для отримання обмежувального припису, який може діяти від 1 до 6 місяців.

Поліція також здійснює контроль за поведінкою кривдника за місцем його проживання або перебування, а також проводить профілактичну роботу для запобігання повторним випадкам насильства.

В поліції додали, що за останній період у Кам’янському районі кількість випадків домашнього насильства зменшилася. Це пов’язано з тим, що постраждалі перестали мовчати про проблему та активно звертаються за допомогою.

Читайте також:

Підписуйтесь

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

Анастасія Гришкова 14:30, 17 Квітня 2025
Реабілітовані послуги / ілюстративне фото, міська рада Дніпра

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно табо хворими, протягом перших трьох років життя”.

Про це йдеться у повідомленні міської ради Дніпра.

Які послуги можна отримати

До переліку послуг входять фізична терапія, мовна терапія, ерготерапія, фізіопроцедури та психологічна підтримка.

Реабілітаційні послуги надають лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, лікарі-неврологи, у тому числі дитячі.

Відділення оснащене сучасним реабілітаційним обладнанням:

  • тренажерами;
  • реабілітаційними брусами;
  • балансирами;
  • засобами для розвитку побутових, соціальних та ігрових навичок,
  • вертикалізаторами.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Прибиток підкреслила: “Через повномасштабну війну потреба у реабілітаційній допомозі зростає. У Дніпрі такі послуги надають дев’ять міських закладів. У них працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають пацієнтам відновити функції та повернутися до активного життя”.

Отримати реабілітаційні послуги можна за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря, з яким укладена декларація.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]