У Вишневому, що біля Вільногірська, ремонтують історичну будівлю

Наталія Філоненко 10:06, 25 Серпня 2024
реконструкція історичної будівлі
Реконструкція історичної будівлі/ фото Вільногірськ IN.UA

ГО «Відродження цінностей України» ініціювали реконструкцію історичної спадщини у Вишневому Кам’янського району. Власними силами місцеві ремонтують будівлю. Першою долучилася молодь. У майбутньому на території планують організовувати екскурсії.

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Авторка: Наталія Філоненко

У селі Вишневе триває реконструкція історичної будівлі

Про унікальність території в селищі Вишневе  редакцією згадувалось раніше. Неподалік Вільногірська розташований туристичний інформаційний центр реабілітаційного типу. Керівниця громадської організації «Відродження цінностей України» Марія Ващишина розповідала про територію екополіса, яка у 19 столітті була землеволодінням громадського діяча Ераста Бродського. Який зараз потребує реконструкції. 

«Гарна була садиба, на жаль з часом все було занедбано. Чомусь люди вважали, що мали право розбирати вікову будівлю, яка несла історичну пам’ять та цінність для нашої громади. Чи на часі порятунок будівлі Ераста Бродського? Так, бо це порятунок нашої культурної спадщини. Це повага та естетичне ставлення до пам’яток минулого, пам’яті попередніх поколінь. Хто не пам’ятає минулого, той немає майбутнього», – ділиться історик Ольга Ковач.  

Місцеві та активісти залучають благодійників для допомоги з реставрацією. 

«Коли створювалася організація, то статут її формувався виключно з мрій невеличкого колективу місцевих жителів. З часом приєднались працівники освіти, молодь, історики, краєзнавці», – згадує керівниця проєкту Марія Ващишина.

Довгий час стратегія розвитку та проєкти реконструкції були лише на папері. На сьогодні на території екополіса розпочалася реконструкція маєтку Ераста Бродського.

«Коли люди починають усвідомлювати, що не все залежить від державних структур особливо у цей час, то якось всі почали діяти, як кажуть за покликом серця. Згуртовуватися для доброї справи», – каже місцева жителька Олена.

ГО «Відродження цінностей України» жодного разу не подавали запити на установи для виділення коштів. Працюють виключно зі спонсорської допомоги. 

«Перші ресурсні надходження на реставрацію будинку Е.К.Бродського для нас були знаком, що в нас вірять і нам довіряють. Тому це надає сил, що дуже важливо в цей час. Приємно те, що селище Вишневе та Дніпро підтримують матеріально тему історичного відродження, оскільки, мабуть, розуміють значущість  цих ресурсно-духовних обʼєктів на території регіону»,  – ділиться Марія.

Чи не перша до реконструкції долучилася молодь. Спортсмени місцевого бійцівського клубу взялись за роботу в підготовці стін до ремонту, виконували фізичну роботу. Допомагали й місцеві жителі, які надавали будівельні матеріали. В аварійному будинку Бродського проводилися зварювальні роботи. Повністю прибрані завали після обвалу.

«Велика подяка працівникам Ерастівської дослідної станції, та її керівнику Федору Льоринцю за те, що в партнерстві вирішували важкі задачі. Попереду ще багато роботи», –  каже Марія.

Плани на майбутнє

Територія екополіса історична. Громадська організація в майбутньому планує проводити екскурсії для дітей та поціновувачів минулого. Наразі екополісом цікавляться історики Кривого Рогу, Дніпра та Камʼянського. 

«Якщо хтось бачить себе організатором екскурсійних заходів, ми раді співпрацювати з кожним, хто підтримає розвиток історичної спадщини», –  закликає організатор проєкту.

Ще в планах, які потребують насамперед відповідальності та самоорганізації населення є відновлення острівка посеред ставка.

«Знаю точно, що є «творці», хто бажає відновити острів на ставку та встановити альтанку для відпочинку. Для цього також потрібно згуртуватися. Я впевнена, що зовсім скоро наша територія буде мати прекрасний вигляд, звісно завдяки небайдужим»,  – каже Марія Ващишина.  

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]