Екополіс «Ерастівка Туристична»: краса, яка зачаровує

Наталія Філоненко 12:49, 9 Лютого 2024
Екополіс «Ерастівка Туристична»
Краєвиди екополісу/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

У Дніпропетровській області, поруч з Вільногірськом, розташований туристичний інформаційний центр реабілітаційного типу. Його називають місцем сили нашого регіону.

Про унікальність цього місця Вільногірськ IN.UA розповіла керівниця громадської організації «Відродження цінностей України» Марія Ващишина.

Ерастівка Туристична

У Вишнівській територіальній громаді знаходиться екополіс. У ньому розташовані ставок з лебедями, башта Бродського, вишневі сади та живуть коні.

Це місце відоме білими сходами до ставка, з яких відкривається вид на острівець. Там зазвичай влаштовують весільні фотосесії молодята. 

Про туристичне містечко дбає громадська організація «Відродження цінностей України». Активісти залучають благодійників, які допомагають з реставрацією та шукають можливості відновити екскурсії. 

«Ми співпрацюємо з міжнародними організаціями Єдиний Простір, бірюзовими організаціями Krystal Sense. Наразі нас цікавить співпраця з туристичними компаніями, які організовують екскурсії. Нам важливе відновлення фізичного, духовного та морального розвитку населення країни. Ми мріємо бути цікавими та відкритими для міжнародної спільноти», — розповідає керівниця проєкту Екополіс «Ерастівка Туристична» Марія Ващишина.

Башта Бродського
Башта Бродського/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

У 19 столітті територія Екополісу була землеволодінням громадського діяча Ераста Бродського. Там він жив у своєму маєтку. Згодом Екополіс став місцем творчості та відпочинку відомих дніпропетровців, зокрема краєзнавця Олександра Поля та історика Дмитра Яворницького. 

Після смерті Бродського, краєзнавець Василь Джміль 20 років збирав інформацію про Ераста, піднімаючи на п’єдестал видатного землевласника, просвітника та засновника першого на Дніпропетровщині сільськогосподарського закладу, нині це Ерастівський коледж ім. Е.К. Бродського.

«Результатом творчої роботи Василя Джміля стали видані книги «Гордість землі Катеринославщини», «Вічний Ераст» та кілька брошур. Ініціативна група допомагає йому у проведенні екскурсій та в підготовці до друку книг. З нетерпінням чекаємо його нову брошуру «Віхи великого життя Е.К. Бродського та доля його нащадків», — співзасновниця ГО «Відродження цінностей України» Валентина Жукоцька. 

У 2017 році Валентина Жукоцька та засновниця історико-краєзнавчого музею Ольга Ковач, створили 30 хвилинний фільм «Історичними шляхами Е.К.Бродського». У ньому детально розповідається про значення Ераста в історії Дніпропетровщини. Подивитися його можна за посиланням

Озеро з лебедями
Озеро з лебедями в екополісі/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»
Ерастівка
Ерастівка Туристична/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

Анастасія Гришкова 14:30, 17 Квітня 2025
Реабілітовані послуги / ілюстративне фото, міська рада Дніпра

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно табо хворими, протягом перших трьох років життя”.

Про це йдеться у повідомленні міської ради Дніпра.

Які послуги можна отримати

До переліку послуг входять фізична терапія, мовна терапія, ерготерапія, фізіопроцедури та психологічна підтримка.

Реабілітаційні послуги надають лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, лікарі-неврологи, у тому числі дитячі.

Відділення оснащене сучасним реабілітаційним обладнанням:

  • тренажерами;
  • реабілітаційними брусами;
  • балансирами;
  • засобами для розвитку побутових, соціальних та ігрових навичок,
  • вертикалізаторами.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Прибиток підкреслила: “Через повномасштабну війну потреба у реабілітаційній допомозі зростає. У Дніпрі такі послуги надають дев’ять міських закладів. У них працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають пацієнтам відновити функції та повернутися до активного життя”.

Отримати реабілітаційні послуги можна за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря, з яким укладена декларація.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]