«Віковий» військовий: вільногірський викладач став на захист країни

Наталія Філоненко 17:02, 27 Травня 2024
Викладач коледжу Ігор Миронюк
Викладач коледжу Ігор Миронюк, нагородження/ фото Ігор Миронюк

Ігор Миронюк за власною ініціативою в 59 років пішов служити у прикордонні війська. Ігор єдиний з курсу Хмельницької прикордонної академії потрапив на Донеччину, де ніс службу командиром. Понад двох років служив у війську. Після звільнення зі служби повернувся до викладацької діяльності у Вільногірський фаховий коледж. Виховує у студентів хист до військової справи.

Про частину свого життя викладач з предмета Захист України Ігор Миронюк розповів журналістам Вільногірськ IN.UA

Викладач коледжу за власною ініціативою пішов служити до війська

З початком повномасштабного вторгнення викладача по мобілізації не призивали, бо чоловік «віковий». В жовтні 22 року Ігор за власною ініціативою потрапив до Черкас на військовий полігон прикордонних військ, здав нормативи. У 59 років його зарахували у прикордонні війська.

Після цього Ігоря направили у Хмельницьку  прикордонну академію для навчання. Закінчив швидкий курс та склав іспити. Ігоря Миронюка одного з курсу направили на Донеччину.

Виконував обов’язки заступника командира Донецького загону. Зараз це Краматорський 11 прикордонний загін. Відповідав за технічне забезпечення та озброєння цього загону. У військовослужбовця було 8 ротацій кругом Бахмута. Разом з дружиною воював в Бахмуті. Має бойові нагороди та орденський знак «Відмінний прикордонник». Дружина та син Ігоря продовжують воювати.

Коли чоловіку виповнилося 60 років його комісували. Наразі приділяє увагу навчанню дітей.  Ігор Миронюк викладає предмет Захист України виховує дисципліну у студентів. Кожен урок викладач починає зі Слави Героям, вшановують пам’ять військовослужбовців.

«У кожній групі є  студенти, чиї батьки на фронті, і ці хлопці готуються стати військовими. Взагалі хист до військової справи мають всі. Ми – патріоти, ми – українці. Це в їх крові», — каже викладач Ігор Миронюк.

Кожен урок викладач присвячує себе дітям. Проводить виховні години, зустрічі з випускниками військовослужбовцями. Організовує підготовку до змагань з військово-патріотичної гри Сокіл «Джура». В майбутньому планує відбудовувати країну разом зі своїми учнями.

«Я за те, щоб війна закінчилася, безумовно нашою перемогою. А цих дітей ми повинні вберегти від війни. Нам потрібні молоді, розумні кадри інженери, механіки потрібні будуть для відбудови країни», – говорить викладач Захисту України Ігор Миронюк.

Читайте також:

Підписуйтесь

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]