Вільногірка в’яже брендовані аксесуари: «Мрію популяризувати цей вид мистецтва та навчати українською»

Наталія Філоненко 13:16, 30 Квітня 2024
В'язані сумки
В’язані сумки у виконанні Карини Дронової/ фото Вільногірськ IN.UA

Жіночі сумки, рюкзаки, подушки, серветки, об’ємні в’язані квіти, капці, кошики — майстриня з Вільногірська в’яже гачком для себе та на продаж. Понад 50 виробів за два роки створила Карина Дронова. Замовники хенд мейду місцеві, також продає свої роботи через інтернет.

Про хобі Карина Дронова розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA 

Хобі, як психологічне розвантаження

28-річна Карина Дронова створює сумки та рюкзаки власноруч під власним брендом. В’язанню вона навчилась в інтернеті, переглядала відео, які транслювалися виключно іноземною мовою, бо плетіння сумок в Україні й схеми для навчання було важко знайти, ділиться жінка.  Вільногірка почала займатись улюбленою справою через війну. Переживання та страждання перенесла у власну творчість. Працює фахівчинею з управлінням запасами в мережевому магазині.

«Я не обмежую себе в житті тільки роботою. Я хочу надихати людей. Створюю елегантні сумочки та рюкзаки для прекрасних леді. Ще в мене був досвід відновлення сумок та їх елементів », – каже Карина Дронова.

У 2022 році через тривогу й переживання Карина захопилася в’язанням великим гачком сумок для жінок та дівчат. Раніше, ще семирічною, вона в’язала спицями, навчала її мама. Для себе в’язала одяг, капелюхи та взуття.

«Почалася війна, нічого не хотілось робити. Я деякий час вишивкою займалася. Потім захопилася в’язанням. І мене по трохи почав процес в’язання витягувати й повертати до життя. Я в інтернеті побачила, як майстрині з Мексики, Іспанії в’яжуть сумки. В них вони є популярними. Шукала схеми, щоб навчитися, на жаль неможливо було знайти матеріали для навчання українською мовою. Тому дивилась відео мексиканок та навчалася здогадуючись»,  –  розповідає майстриня Карина.

Перша робота була для себе, другий виріб Карина створила вже рюкзак трансформер на замовлення. Понад двох днів на роботу треба майстрині. Так дівчина почала продавати свої вироби в місті та через інтернет.

«Моя мама ходила на роботу кожен раз з новою сумкою. Її Колегам подобалися вони. Так і почалася історія з замовленням та продажем моїх робіт. Я кидала приблизні фото з інтернету виробу, який би я змогла зробити. Жінки обирали бажане. По завершенню всі лишались задоволені», –  ділиться Вільногірка.

В’яже вироби свої з трикотажної пряжі та поліефірного шнура. За два роки роботи дівчина витратила понад 30 тисяч гривень на закупівлю матеріалів. Заробила половину з цих коштів. Ціна ручної роботи варіюється від 800 до 2 700 гривень.

Мрія майстрині

Майстриня мріє популяризувати в Україні цей вид мистецтва та навчити охочих саме українською мовою.

«В мене є ютуб канал. Хочу навчати мистецтву, проводитиму майстер-класи, уроки для новачків та майстринь з досвідом. Я хочу ділитися інформацією. Щоб всі бажаючи могли переглядати відео уроки вже нашою, українською мовою. Бажаю всім бачити у всьому прекрасне», – каже майстриня з Вільногірська Карина Дронова

Карина Дронова
Майстриня в`язання гачком Карина Дронова / фото Карини Дронової

 Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]