У Кам’янському районі відбулася зустріч волонтерів та представників ЗМІ, присвячена актуальним викликам у сфері гуманітарної допомоги. Запрошені громадські організації та благодійні фонди, які працюють в Камʼянському районі, побачили як працюють місцеві благодійні ініціативи, зокрема кухні, де готують їжу для військових, склади з одягом для переселенців і каплицю, що слугує місцем духовної підтримки для волонтерів.
Слід відмітити, що деякі громадські організації та благодійні фонди, волонтери об’єдналися та працюють разом для досягнення однієї мети – наша перемога. З ініціативою об’єднання виступив міський голова Камянського – Андрій Білоусов, який теж був на зустрічі.
“Сьогодні зібралися найпотужніші волонтерські організації нашого міста та запрошені з району. У нас створена волонтерська рада, яку я очолюю. Ми постійно на прямому зв’язку зі всіма нашими волонтерами. Кожний тиждень ми зустрічаємося, разом їздимо до наших військових, проводимо різні заходи“, – сказав Андрій Білоусов.
З Вільногірська на заході були присутні представники ГО “Масштабуємо добро”, Благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”, ГО “Бахмутська Фортеця”.
Маршрут журналістів: знайомство з волонтерською діяльністю
Під час туру журналісти відвідали кілька локацій, де познайомилися з роботою волонтерів:
• Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”
• БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”
• БФ “Карітас Камʼянське”
• Дитячий заклад “Світ дитинства”
• БФ “Осоння України”
Деталі форуму
На вчорашньому форумі волонтерів у Кам’янському районі об’єдналися представники численних волонтерських організацій для обміну досвідом і координації зусиль на підтримку Збройних сил України. Ключовими моментами зустрічі стали не тільки взаємне ознайомлення з проектами, але й наголошення на важливості єдності в умовах війни.
Присутні мали можливість почути виступи лідерів волонтерських ініціатив, серед яких Дмитро Гайдук, Олександр Крутько, Мартін Корона та інших. Вони підкреслювали роль співпраці між організаціями і громадськістю для досягнення спільної мети — підтримки військових, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій, які потребують допомоги.
“Кожен із нас, хоч і працює окремо, але разом ми — сила”, — зазначав Максим Чехута голова Кам’янської районної ради, додавши, що історія України, зокрема боротьба з московитами, свідчить про важливість об’єднання задля перемоги.
На заході також виступали представники благодійних організацій, таких як “Карітас” і “Об’єднана поміч Україні”, котрі розповіли про свою роботу в Кам’янському та інших містах. Багато волонтерів, серед яких Тетяна Михайлівна з ГО “Жіноча сотня. З любов’ю”, зокрема, зазначили важливість моральної та матеріальної підтримки, яку надають місцеві органи влади.
Волонтери обговорювали не лише гуманітарні потреби, але й практичні питання, як-то організація доставки необхідного на передову, пошиття одягу для військових і надання медичних засобів.
Цей форум став важливим етапом для зміцнення волонтерського руху в Кам’янському та районі, який продовжує підтримувати армію та цивільних, надаючи їм все необхідне для виживання та боротьби за незалежність України.
Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”
“Кожного дня, окрім суботи та неділі, об 11.00 години ми годуємо всіх нуждених – перші та другі страви. Також у нас є приміщення, де ми проводимо різні заходи, показуємо фільми, жінки-волонтери щодня плетуть сітки, шиють білизну, рушники, подушки військовим на передову. У нашому волонтерському центрі можна отримати психологічну допомогу, працює банк одягу – для дорослих та дітей окремо. Надаємо допомогу медичними препаратами. А також скоро розпочнеться ремонт кімнат для ВПО відразу на декільках поверхах”, – розказав Дмитро Гайдук керівник ГО “Фонд розвитку Кам’янського”.
Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”/ фото Вільногірськ.IN.UA
БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”
Наразі в приміщенні минулого дитячого садочку розташувався благодійний фонд та духовний центр Козацької Церкви Пресвятої Покрови ПЦУ – саме тут проводжають військових Кам’янського в останню путь.
“Плани у нас дуже грандіозні – хочемо, щоб в одному місті були – освітній центр для дітей, психолог, юрист, центр реабілітації, конференц зал, студія звукозапису, школа цукрового діабету, книжкова майстерня. Такий собі свій “Ватикан”, – поділився про майбутнє священик отець Феодосій Алісов.
А поки волонтери допомагають військовим, вимушеним переселенцям та місцевим.
Редакція Вільноігрськ. IN.UA мала честь залишити подяку на прапорі для волонтерів/ фото Вільногірськ.IN.UA
В храмі є стіна з іменами всіх загиблих військових Кам’янського/ фото Вільногірськ.IN.UAГості в храмі/ фото Вільногірськ.IN.UAВ храмі є книжковий майстер, який реставрує книги/ фото Вільногірськ.IN.UAПрапор БО «БФ ПОКРОВА ХАБ»/ фото Вільногірськ.IN.UA
БФ “Карітас Камʼянське”
Волонтери БФ “Карітас Камʼянське» напоїли гостей гарячим чаєм, розказали про свої досягнення та волонтерську діяльність, яку здійснюють в багатьох громадах району, про соціальне підприємництво, куди вже влаштували на роботу двох підлітків з інвалідністю, про допомогу військовим.
Каплиця/ фото Вільногірськ.IN.UA
Дитячий заклад “Світ дитинства”
Знаходиться на лівому березі Дніпра. В центрі проводять багато різних занять для дітей – майстер класи, танці, малювання, навчання англійської мови тощо. А коли діти займаються, батьки не просто чекають, а плетуть сітки для військових.
Масниця у 2025 році триватиме з 24 лютого по 2 березня. Це стародавнє свято символізує прощання із зимою та зустріч весни. Його традиції беруть початок ще з язичницьких часів, а згодом були адаптовані Православною церквою. Масниця триває цілий тиждень, кожен день якого має свої звичаї — від гучних гулянь і багатих частувань до Прощеної неділі, коли прийнято миритися перед початком Великого посту. Це не лише веселе свято, а й перехідний період, сповнений обрядів.
Історія та традиції Масниці – читайте на Вільногірськ.IN.UA
Історія свята
Масниця має язичницьке коріння, але згодом була адаптована Православною церквою. Спочатку це було свято проводів зими та приходу весни, коли предки вшановували сонце як божество. Саме тоді виникла традиція випікати круглі коржі, що нагадували сонце. Вважалося, що, скуштувавши їх, людина отримує частинку його світла й тепла. Пізніше коржі поступилися місцем млинцям.
Масниця по днях
• Понеділок – зустріч: катання з крижаних гірок, що символізує майбутній врожай – чим далі сани їдуть, тим він буде багатшим.
• Вівторок – загравання: день веселих ігор та розваг.
• Середа – ласощі: святковий стіл із різноманітними стравами.
• Четвер – широкий розгуляй: масові гуляння та бенкети до ранку.
• П’ятниця – тещині вечори: зяті приймають у гостях тещ.
• Неділя – прощена: у церкві відбувається обряд прощення, коли всі просять вибачення одне в одного.
Традиції
Заборони під час Масниці:
• Не можна прясти, інакше міль може зіпсувати прядиво або одяг.
• Заборонено заготовлювати сир і м’ясо, оскільки вони швидко зіпсуються.
Прощена неділя (Пущення):
• Це останній день святкувань, коли прийнято просити вибачення за всі образи, щоб увійти в піст без сварок і ворогів.
• Вважається символом духовного очищення.
Масниця як перехідний період:
• Свято знаменує завершення зими та прихід весни.
• У цей період вшановують пам’ять померлих.
• В окремих регіонах залишали на покуті вареники з сиром і млинці, вірячи, що душі предків вночі приходять їх їсти. Це мало сприяти ранньому потеплінню.
Обряди, пов’язані з Масницею:
• Перед сном клали під подушку шматок сиру, а вранці загортали його в хустинку.
• На Великдень цей сир брали до церкви, щоб викрити відьму – вірили, що вона його попросить. Якщо відмовити, то отримуєш владу над нею, і вона не зможе нашкодити господарству.
Понеділок після Масниці – “плоскозуб”:
• Цього дня намагалися довше спати, щоб піст швидше минав.
• Жінки зранку мили весь посуд окропом, щоб очистити його від скоромної їжі.
• Чоловіки випивали чарку – “полоскали зуби” від масла і сиру.
Перший день Посту – “жилавий”:
• Для закуски готували хрін із квасом, варили картоплю в кожухах і пекли прісні коржі – “жиляники”.
• Віруючі очищували думки, морально й фізично готувалися до 40-денного посту.
• Заборонялися м’ясо, молочні продукти, алкоголь, тютюнопаління, а подружжя утримувалися від інтимних стосунків.
• У православних храмах розпочиналися Великопісні богослужіння.
У Кам’янському районі відбулася зустріч волонтерів та представників ЗМІ, присвячена актуальним викликам у сфері гуманітарної допомоги. Запрошені громадські організації та благодійні фонди, які працюють в […]
У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо […]
Жінки з Дніпропетровщини та Кіровоградщини створили схему для ухилення від мобілізації. За 15 тисяч доларів США вони формували для призовників “білий квиток” на основі підроблених […]