Вільногірська міська рада інформує: що потрібно знати про африканську чуму свиней

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 11:00, 20 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

В Україні триває боротьба з африканською чумою свиней, зокрема в сусідніх громадах. Вільногірська міська рада наголошує на важливих аспектах цього захворювання, щоб убезпечити місцеві господарства та зберегти епідеміологічну ситуацію в регіоні.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Нещодавно було оголошено про введення карантину в кількох населених пунктах: села Мар’янівка та Суха Балка Жовтоводської громади, села Миролюбівка та Полтаво-Боголюбівка П’ятихатської громади, села Новоіванівка та Червона Поляна Саксаганської громади, а також частина міста Жовті Води.

Жителі Вільногірської територіальної громади повинні бути обережними та уважними до можливих ризиків, адже лише спільними зусиллями можна ефективно протидіяти поширенню цієї небезпечної хвороби.

Що потрібно знати про африканську чуму свиней?

Африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, проте люди можуть бути носіями вірусу та переносити хворобу від зараженої свині до здорової. Збудник хвороби може зберігати свою життєздатність поза організмом протягом тривалого часу.

Що означає африканська чума свиней для тварини?

Африканська чума свиней є:

  • гострою (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко);
  • висококонтагіозною (надзвичайно заразною);
  • інфекційною (здатною передаватися від однієї тварини до іншої);
  • вірусною (на збудник не діють антибіотики, тому немає ефективного лікування);
  • свинячою (захворюють лише домашні та дикі свині).

Хвороба передається через безпосередній контакт, ґрунт, не знезаражені корми, предмети догляду, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух і обслуговий персонал. Також можливе зараження через харчові відходи, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Як запобігти вірусу в господарстві?

З метою запобігання поширенню хвороби у Вільногірську звертаються до свинарів із низкою рекомендацій для забезпечення безпеки в господарствах. При спалаху вірусу слід дотримуватися таких правил:

  • Утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи.
  • Не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам.
  • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
  • Не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі.
  • Не утримувати свиней у домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та свиноферм.
  • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою.

Африканська чума свиней є однією з найбільш небезпечних хвороб свиней через високу смертність тварин і значні економічні збитки, зумовлені відсутністю вакцини.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]