Віта Яременко: як волонтерка з Вишневого змінює життя переселенців

Наталія Філоненко 12:30, 11 Жовтня 2024
Волонтерка з Вишневого Віта Яременко
Волонтерка з Вишневого Віта Яременко / Фото Віта Яременко

Віта Яременко, волонтерка з Вишневого, активно допомагає переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти на території Дослідної станції. Її ініціативи також підтримують військових на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Завдяки кличам до місцевих жителів, вона швидко збирає необхідну допомогу, демонструючи єдність громади у складні часи.

Історія невгамовної волонтерки на Вільногірськ IN.UA.

Як жінка почала займатися волонтерством

Перед тим, як стати волонтеркою, Віта Яременко працювала вчителькою початкових класів у Комісарівці. Вона виховала велику родину, наповнену дітьми та онуками, завжди піклуючись про них. Саме тому її бажання допомагати тим, хто опинився в складній ситуації, не є випадковим — це природна частина її характеру. 

«Мої всі чоловіки зараз на війні. Чоловік, брат молодший та двоє зятів. Тому я не могла сидіти на місці. Я мала тут надавати допомогу, тим, я вважаю, теж наближаю нашу омріяну перемогу», – коментує Віта Яременко.

З травня 2022 року Віта Яременко активно підтримує багатодітні родини та переселенців, надаючи їм одяг, предмети побуту, харчові продукти, постільну білизну та матраци. Вона почала свою волонтерську діяльність самостійно, використовуючи місцеву дошку оголошень для поширення інформації про збір допомоги.

Перші речі Віта отримувала від громадської організації «Батальйон бабуся» з Кривого Рогу, заснованої сестрою її чоловіка. Сьогодні до ініціативи активно долучаються жителі Вишневого, Комісарівки та Лозуватки, а допомогу отримують сім’ї з Саївки, Іванівки, Терно-Лозуватки, Ликошиного, П’ятихаток і Вільногірська. 

«Мені речі надавала громадська організація. Велика подяка й небайдужим людям з прилеглих сіл. Кожен, як міг допомагали. Відчувається згуртованість простих людей. Це і дає сил», – волонтерка Віта Яременко.

Віта Яременко майже всі речі для гуманітарної допомоги перевозила власним автомобілем. З перших днів деокупації Херсона вона активно возила вантажі до цього міста. За її словами, багато людей приносили одяг для допомоги прямо у двір волонтерки, а також надсилали посилки з різних міст України, зокрема з Кривого Рогу, Одеси та Вінниці.

Добра справа Віти швидко здобула популярність: про неї дізнавалося все більше людей — як тих, хто потребує допомоги, так і тих, хто хоче допомагати. Завдяки цьому вже через рік вона отримала офіційне посвідчення волонтерки від громадської організації «Даруй добро Україна» з П’ятихаток.

«Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги»: як працює

Віта Яременко надає допомогу переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти, що розташоване на території Дослідної станції. Тут вона організовує збір і розподіл гуманітарної допомоги, створюючи простір підтримки для тих, хто цього потребує.

«Я довго шукала приміщення для крамнички. Я розширювала територію допомоги. Дякую директору Федору Льоринцю, що надав мені безплатно таке приміщення. Ще я дякую подрузі, Світлані Крюковій та багатьом людям, хто часто допомагає. Хотілося б такий штаб і у Вільногірську відкрити. З міста до нас теж багато їдуть», – з вдячністю звертається  до небайдужих волонтерка.

Як отримати допомогу

Щоб отримати гуманітарну допомогу, людям потрібно пред’явити документи, що підтверджують особу та їхній статус. Віта Яременко щомісяця звітує громадській організації про те, кому та з якого регіону була надана допомога.

Отримати її можна щосуботи з 10:00 до 13:00. З 2022 року до волонтерки звернулися більше ніж 300 переселенців, а також понад 70 багатодітних і патронатних сімей, які отримали вживані речі від волонтерського штабу «Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги».

«В нас люди з великим серцем. В мене був запит від багатодітної родини. Жінка вагітна п’ятою дитиною і сім’я потребувала коляски. За тиждень вона її отримала. Хай воно не нове, але в гарному стані та з душею передано в родину»,– пригадує Віта.  

Запити від людей

Зараз її крамничка потребує у сезонних теплих речах, постільної білизни та предметів гігієни. А також:

  • дитяче взуття;
  • верхній одяг;
  • іграшки;
  • ліки дитячі, жарознижувальні, від застуди, кашлю та протиалергічні препарати;
  • дитячі та дорослі памперси.

«Я прошу людей приносити в штаб вживані речі, але щоб вони були випрані та охайні. Так, наче ви для себе ці речі приносите. Треба віддавати речі від душі, щоб вони були в потребі, а не валятимуться вдома», – коментує волонтерка.

Віта Яременко також активно допомагає військовим, що перебувають на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Вона відправляє необхідні речі поштою. За словами Віти, особливо потрібні засоби гігієни, теплі шкарпетки та їжа швидкого приготування.

«Був  в нас запит від штурмовиків із Харківського напрямку, зібрати пакети для двохсотих. Після наступу було багато військових, які загинули. Люди миттєво по копійці скидали кошти мені на волонтерську карту, пенсіонери й простий люд продовжує боротися й підтримувати все те, що наближає нас до перемоги. Але є й ті, хто має можливість та чомусь відмовляють», – ділиться волонтерка з Вишневого Віта Яременко. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун