Війна кожного дня нам нагадує про те, що наше завтра залежить від дій сьогодні. Від нашої оперативної допомоги може залежати наші життя та життя наших дітей, рідних, колег, тих хто поруч.
Тому редакція Вільногірськ IN.UA організувала тренінг практикум для вільногірців
Практика та теорія по спасінню від лікаря Олексія
У цю суботу разом з лікарем сімейної медицини Олексієм Сєровим пройшов тренінг для містян. Попередньо охочі заповнювали анкету, адже кількість була обмежена.
На тренінгу 6 жінок та один чоловік навчалися швидко надавати допомогу: зупиняти кровотечу, накладати джгути, зорієнтовували «швидку» та практично вивчали, як правильно укладати потерпілу людину. Вивчали й техніки порятунку.
Знайомилися з чіткими діями у невідкладній ситуації, які забезпечують можливість надання термінової допомоги постраждалому та порятунку життя.
«Мені сподобалося, що на тренінг прийшли люди різної вікової групи, тобто прийшли ті хто дійсно зацікавлені рятувати життя», – ділиться лікар Олексій Сєров.
Лікар Олексій розпочав зустріч зі знайомства, після чого докладно пояснив, як правильно користуватися турнікетом. Учасники вивчали техніку його встановлення та перевіряли пульс після застосування для контролю ефективності накладання.
На початку заходу лікар наголосив на важливості мати при собі турнікети після ознайомлення з їх використанням. Під час практичних вправ, за командою «поранення правої руки», учасники оперативно реагували та відпрацьовували навички самодопомоги.
«До кінця тренінгу люди вже почали розуміти, як турнікетом користуватися. Як діють липучки. З «нуля» важко одразу зрозуміти всі процеси його накладання. Для мене особливо було важливо навчити саме правильно накладати, а потім вже і швидкість. Ми починали з більш простих речей до більш складних», – коментує лікар.
Вивчення алгоритму M.A.R.C.H: розшифровка
M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча;
A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами;
R(Respiration) – Дихання;
C (Circulation) – Циркуляція;
H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія.
Після вивчення турнікета, учасники тренінгу розпочали розглядати алгоритм М.A.R.C.H.
Відтворили ситуацію з порятунку людини, яка ніби лежить на вулиці в несвідомому стані. Лікар зазначив, що в цій ситуації треба піклуватися перш за все про себе.
«Треба дивитися, що поруч цієї людини. Якщо там лежить електропровід обірваний, слід бути обережним й не йти до людини з допомогою. Адже ви можете собі нашкодити», – зазначив Олексій.
Лікар наголошує, в разі схожих випадків слід дзвонити у відповідні служби.
Також розібрали поняття про допомогу, і кому вона потрібна. Коли вже людина без свідомості її треба оглянути. Пересвідчитися чи є десь кровотеча.
Масивну кровотечу одразу помітно, і в разі такої учасники тренінгу виконали алгоритм M.A.R.C.H. — накладали турнікет потерпілому.
А (Airway Management) – ознайомилися з управлінням дихальними шляхами.
Навчилися перевіряти чи дихає людина. Виконували потрійний прийом «Сафара», де треба було стати позаду людини й відкрити нижню щелепу, аби правильно зазирнути й все побачити. Виконували маніпуляції для того, щоб розправити всі дихальні шляхи.
Після цього учасники перейшли до розкриття дихальних шляхів.
Р (Respiration) – перевіряли дихання, чи взагалі людина може самостійно дихати. Вивчали методику «чую, бачу, відчуваю».
C (Circulation) – вивчали циркуляцію постраждалої людини;
На останньому етапі розглядали вкрай важливу тему (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія.
Застосування аптечки “Айфак”
Після практичної частини учасники тренінгу розглядали кожну одиницю складу військової аптечки «Айфак».
«З огляду аптечки стало зрозуміло, що M.A.R.C.H. зроблений якраз таки під цю аптечку. В ній немає нічого зайвого. Там тільки те, що може врятувати життя людині тут і зараз», – поділилася учасниця тренінгу.
Під час зустрічі учасники навчилися виконувати прості, але життєво важливі маніпуляції, які можуть стабілізувати стан потерпілого та дати змогу швидкій допомозі вчасно прибути. Особливу увагу приділили алгоритму M.A.R.C.H., що є ключовим у наданні екстреної медичної допомоги.
«На такому заході я була вперше. Це було корисно, цікаво та пізнавально. Такі тренінги треба проводити частіше. Дякую Олексію та редакції Вільногірськ IN.UA за таку можливість навчитися рятувати людей», – подякувала Анастасія Манькус.
Читайте також:
- Рятував життя у Маріуполі: спогад лікаря, який переїхав до Вільногірська
- «Нас женуть, а ми стоїмо»: зустріч містян з міським головою Вільногірська
Підписуйтесь