Як Доля знайшла свій дім

Єва Буянова 11:00, 16 Лютого 2025
Доля/ фото з особистого архіву Олександра

Самотня собака на узбіччі дороги привернула увагу Олександра Словачевського ще в грудні 2023 року. Вона не підходила до людей, а поруч стояли миски з їжею та водою, ніби хтось намагався допомогти. Олександр не зміг забути про тварину і почав регулярно приїздити, щоб підгодувати її. Так почалася історія порятунку собаки на ім’я Доля, яка після багатьох спроб нарешті знайшла новий дім.

Деталі цієї історії читайте на Вільногірськ.IN.UA

Перша зустріч із Долею

Чоловік вперше побачив собаку Долю в грудні 2023 року, коли їхав до Жовтих вод з іншими тваринами. 

“Ми побачили собаку, вирішили до неї підійти, покликали, але вона не підходила. На узбіччі траси стояли миски з їжею та водою. Тоді ми зрозуміли, що собака сидить тут вже давно. Вона так і не підійшла до наших рук і ми поїхали далі”, – каже Олександр. 

Спроби порятунку 

Чоловік зізнається, що собака не виходила з його думок, тож через деякий час він знову приїхав уже з їжею та водою. Відтоді Олександр періодично навідувався до собаки – або цілеспрямовано, або коли проїжджав повз.

“Написали в соцмережах допис про цю собаку із закликом її годувати. Поставили їй будку, але вона не захотіла в неї йти. Дівчата їй давали сімпаріку, щоб відігнати кліщів”, – розповідає чоловік. 

Згодом Олександр вийшов на відловлювача тварин. Він приїхав та намагався піймати її пів дня, але це було безуспішно. 

“Потім, коли в наше місто приїздила стерилізація, ми попросили їх, щоб вони впіймали Долю. До неї навідувалися два рази. Перший раз в неї потрапили з шприцемета, але забігла в соняшники. Другий раз приїхали і також стріляли з шприцемета, вона знову забігла в соняшники”, – ділиться Олександр Словачевський.

Пізніше чоловік домовився з відловлювачем з Кривого Рогу на імʼя Володимир і все вийшло. 

“До ветеринара собаку не повезли, оскільки у нас в місті немає кваліфікованого ветеринара та ми не знали, як вона відреагує на те, що ми повеземо її в інше місто”, – каже Олександр. 

Собаку відвезти до нової власниці – жінки, яка також підкормлювала тварину та мешкає в селі Райдужне. 

“Після того, як ми врятували цю собаку, декілька жінок написали мені, що також годували її. Одна з них сказала, що помітила її ще в березні 2022 року, коли люди масово виїзжали з країни і скоріш за все її там залишили”, – повідомляє Олександр. 

Також Олександр надав пораду, як діяти у випадку, якщо ви побачили поранену тварину. 

“Коли людина бачить поранену людину, вона викликає швидку допомогу або везе людину в лікарню, так само треба поводитися із тваринами”, – радить чоловік. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]