Як отримати статус людини з інвалідністю внаслідок війни

Анастасія Гришкова 10:00, 17 Липня 2025
Як отримати статус людини з інвалідністю/фото, сервіс державних послуг Дія

Отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни можна як офлайн, так і онлайн — через ЦНАП, портал Дія або Реєстр адмінпослуг. Подати заяву можуть як військові, так і цивільні, які постраждали під час бойових дій.

Про це читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Хто має право на цей статус

  • військовослужбовці та цивільні, які зазнали поранень, контузій або захворювань під час війни;
  • учасники АТО, ООС;
  • особи, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав;
  • учасники Революції Гідності;
  • ті, хто займався розмінуванням або іншими небезпечними роботами.

Як подати заяву

Офлайн — звернутися особисто до підрозділу з питань ветеранської політики або в найближчий ЦНАП.

Онлайн — подати заяву через портал чи застосунок Дія, або через Реєстр адміністративних послуг.

Які документи потрібні

  • фото;
  • довідка МСЕК або витяг з експертної оцінки функціонування;
  • довідку про несудимість (не старшу за 5 днів);
  • копії документів, що підтверджують участь в АТО, ООС, бойових діях чи небезпечних роботах;
  • документи законного представника;
  • копію довідки ВПО — для ВПО.

Заява розглядатиметься протягом 30 днів.

Читайте також:

Підписуйтесь

Спортсмени з Вільногірська виступили на турнірі у Дніпрі

Анастасія Гришкова 17:00, 17 Липня 2025
Спортсмени Вільногірська / фото, Наталія Зінчук

12-13 липня 2025 року в місті Дніпро пройшли турніри з класичного жиму лежачи та станової тяги, присвячені памʼяті видатного спортсмена і тренера — Заслуженого тренера України, Майстра спорту України міжнародного класу Кравченка Олега Івановича.

Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила тренерка Наталія Зінчук.

Змагання у Дніпрі

У змаганнях взяли участь найсильніші спортсмени Дніпропетровського регіону, а також гості з Харківської, Сумської та Вінницької областей.

Місто Вільногірськ гідно представила команда КДЮСШ “Авангард”, тренерка — Зінчук Наталія, та доросла команда спортивного клубу “Авангард”, яка також тренується під її керівництвом.

Спортсмени з Вільногірська / фото, Наталія Зінчук

У класичному жимі лежачи чемпіонами стали:

Красілова Діана, Корчагіна Марія, Лукінова Владислава, Гринюк Назар, Фільов Кирил.

Срібними призерами стали:

Черненко Варвара, Бондар Веніамін, Вовчанський Данило, Скоблік Даніл, Михайленко Артур, Мягков Кирило, Плужник Іван.

Бронзові нагороди вибороли:

Мінас Крістіна, Тхоренко Ілля.

Дорослу команду представила тренерка-викладачка з пауерліфтингу Наталія Зінчук, яка посіла перше місце у своїй ваговій категорії та здобула кубок за третє місце в абсолютній першості серед жінок.

У становій тязі відзначилася Красілова Діана, яка стала чемпіонкою у своїй ваговій категорії та виборола кубок абсолютної першості серед дівчат.

Також чемпіонами стали: Корчагіна Марія, Тімошенко Богдан, Вовчанський Данило.

Срібло вибороли: Мінас Крістіна, Бондар Веніамін, Фільов Кирило, Гринюк Назар.

Бронзові нагороди здобули: Черненко Варвара, Лукінова Владислава, Тхоренко Ілля.

За жагу до перемоги були відзначені: Михайленко Артур, Плужник Іван, Мягков Кирило.

Серед дорослих спортсменів достойні результати показали Черненко Тетяна (третє місце) та Наталія Зінчук, яка знову стала чемпіонкою у своїй ваговій категорії.

Крім того, тренерка Наталія Зінчук висловила подяку організаторам турніру — Олегу Дерлюку та Євгену Гайбею — за професіоналізм і високий рівень змагань. Команда також висловлює вдячність всім, хто підтримує “залізний спорт” та допомагає розвиватися молоді. Окрему вдячність висловили Збройним Силам України за можливість жити, тренуватись і перемагати.

Читайте також:

Підписуйтесь

Унікальні ліси і походження чорнозему: чим вас здивують у музеї Верхньодніпровська

Анастасія Гришкова 14:00, 16 Липня 2025
Музеї у Верхньодніпровську

Із Вільногірська до сусіднього міста Верхньодніпровська можна доїхати електропоїздом приміського сполучення або маршруткою приблизно за 40 хвилин. На вулиці Поля, 4 у старовинній будівлі розташований місцевий краєзнавчий музей.

Він працює у будні дні з 09:00 до 16:00 та відкритий для всіх охочих дізнатися більше про історію цього регіону. Це не просто виставка каміння чи кісток. Кожен артефакт тут розповідає про силу природи, особливості Дніпровського краю та глибоку історичну спадщину, до якої належить і Вільногірськ.

Про мандрівку крізь тисячоліття — від древніх стоянок перших людей до сучасності читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Про морену льодовикового періоду у музеї Верхньодніпровська

“Друзі мої, ми часто не усвідомлюємо, що ходимо по унікальній землі”, — каже директорка музею Наталія Коновал під час екскурсії, починаючи з найдавнішого залу музею.

Саме тут представлені свідчення епохи, якій понад 200 тисяч років.

200 тисяч років тому почалося велике зледеніння яке охопило значну територію Європи та Азії. Він сунув із півночі, тягнучи за собою уламки скель і величезне каміння. Вони називаються мореною.

У селі Домоткань на кам’яному пагорбі льодовик залишив таке каміння. “Уявіть собі: на одному з таких каменів може сісти чоловік двадцять”, — додає пані Наталія.

Вчені з Франції, США та інших країн підтверджували походження цих гірських порід зі Скандинавського півострова і вважають що це південна межа льодовика.

Директорка музею Наталія Коновал / фото, Вільногірськ IN.UA

Мамонти і чорноземи на Дніпропетровщині

У ті ж часи на цій території мешкали мамонти. Їхні рештки знаходять і досі — як, наприклад, під час будівництва в районі Римського лісу. Деякі з них зберігаються в музеї.

Коли льодовик почав танути, приблизно 30–40 тисяч років тому, маса води рушила на південь, і ці землі вкрилися шаром надзвичайно родючого чорнозему.

“Товщина цього шару — більше метра. Такого нема ніде в світі”, — з гордістю каже директорка музею Наталія Іванівна.

Саме завдяки цьому Україна має чверть світових запасів чорнозему.

експонати у музеї / фото, Вільногірськ IN.UA

Чорний ліс і заплавні чари

Ще одна гордість краю — залишки чорного лісу.

“Це той самий ліс, що в Німеччині називається Шварцвальдом, а в нас — Чорний ліс”, — пояснює директорка музею.

Частинки цього лісу ще існують на Черкащині, Кіровоградщині, Київщині, у Холодному Яру. На території Верхньодніпровська теж є такі місця — дубова балка, де ростуть 400-річні дуби, і Грабова балка з типовим для Чорного лісу поєднанням грабів, дубів та сосен.

Окремо згадується Римський ліс, який розташований на околиці Верхньодніпровська, в пониззі річки Самоткань — унікальний заплавний ліс, що залишився з часів, коли Самоткань розливалася набагато ширше.

“Це південна межа заплавних лісів в Україні. Їх тут майже не лишилося, але він зберігся. Тут унікальна флора і фауна”, — додає вона. Усі ці унікальні експонати — від каміння льодовикового періоду до залишків чорного лісу — можна не лише побачити, а й почути їхню історію просто в музеї.

Тут легко відчути масштаб змін, які переживав ландшафт Придніпров’я протягом тисячоліть — від доісторичних часів до формування сучасного рельєфу. Для тих, хто цікавиться регіональною історією або природознавством, музей може стати джерелом базових знань і візуальних прикладів.

Читайте також:

Підписуйтесь

Спортсмени з Вільногірська виступили на турнірі у Дніпрі

12-13 липня 2025 року в місті Дніпро пройшли турніри з класичного жиму лежачи та станової тяги, присвячені памʼяті видатного спортсмена і тренера — Заслуженого тренера […]

Унікальні ліси і походження чорнозему: чим вас здивують у музеї Верхньодніпровська

Із Вільногірська до сусіднього міста Верхньодніпровська можна доїхати електропоїздом приміського сполучення або маршруткою приблизно за 40 хвилин. На вулиці Поля, 4 у старовинній будівлі розташований […]

У Вільногірську на Площі Героїв встановили прапори пам’яті на честь загиблих захисників

У вівторок, 15 липня, у Вільногірську на Площі Героїв з’явилося 81 маленьких прапорців із іменами загиблих військовослужбовців, які віддали життя за незалежність України. Про це […]

У Вільногірську проведуть безоплатну нейрографічну практику для залучення фінансового потоку

У середу, 16 липня, у Вільногірську відбудеться трансформаційна практика нейрографіки на тему “Залучення фінансових потоків”. Про це повідомили на сторінці у Facebook Життєстійкості Вільногірськ. Учасники […]

На Дніпропетровщині розікрали майже 7 млн грн, виділених на ремонт шкільних укриттів

Поліцейські викрили злочинну схему розкрадання коштів місцевого бюджету, призначених для реконструкції бомбосховищ у чотирьох навчальних закладах міста Самар. Про це повідомляє Національна поліція. Серед фігурантів […]