Як почати тренуватися з нового року і не кинути в лютому: поради тренерки з Вільногірська

Буянова Єва 09:05, 5 Січня 2025
Спотр/ фото ілюстративне, Pexels

Новий рік — ідеальний час для початку тренувань, але часто ентузіазм згасає вже за кілька тижнів. Як зробити спорт частиною життя і не втратити мотивацію, розповідає тренерка Надія Сіренко з Вільногірська, яка знає, як перетворити новорічні обіцянки на стійку звичку.

Як почати тренуватися і не кинути – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Як знайти справжню мотивацію, яка триматиме довше, ніж перший місяць 

Надія Сіренко стверджує, що справжня мотивація має бути глибокою та особистою. Запитайте себе: “Чому я хочу це зробити?”. Наприклад, це може бути бажання почуватися енергійніше, бути здоровішим для своїх дітей, чи досягти чогось важливого для себе. 

“Важливо знайти мету, яка резонує з вашими цінностями, а не просто прагнути до зовнішніх змін”, – зазначає тренерка. 

Серед основних причин, чому люди часто втрачають бажання займатися вже в лютому є нереалістичні очікування або занадто складні тренування на початку. 

“Щоб цього уникнути, починайте з невеликих, але регулярних кроків і нагороджуйте себе за досягнення”, – наголошує тренерка. 

У багатьох людей невдовзі зʼявляється внутрішній голос, який каже: : “Сьогодні можна пропустити тренування”. У такому разі важливо нагадати собі про ваші цілі та як тренування допоможуть їх досягти. 

“Ще один трюк – домовитися з собою: “Я зроблю 5 хвилин, а потім вирішу, чи продовжувати”. Найчастіше початок тренування вже перемагає сумніви. Також дуже добре допомагає домовитися з кимось про тренування на певний час – це створює додаткову відповідальність”, – рекомендує Надія. 

Заняття спортом/ фото ілюстративне, Pexels

Як розпочати

Для поставлення реалістичних та досяжних цілей на початок тренувань можна використовувати методику SMART: цілі мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, релевантними і мати часові рамки. 

“Наприклад: “За три місяці я хочу пробігти 5 км без зупинки”. Обов’язково ставте легкі цілі на старті, які ви зможете досягти без надмірних зусиль. Це допоможе створити відчуття успіху і впевненості у своїх силах”, – пояснює тренерка Надія. 

З чого краще почати новачкам: тренажерний зал, групові заняття чи домашні тренування?

“Це залежить від ваших вподобань і цілей. Якщо ви любите спілкування – групові заняття ідеальні. Якщо вам важлива індивідуальна програма – тренажерний зал або тренування з тренером. А якщо ви соромитеся або обмежені в часі – почніть з домашніх вправ”, – пояснює Надія Сіренко. 

Найпоширеніші помилки, яких припускаються люди, починаючи тренуватися після свят: 

  • занадто великі навантаження одразу; 
  • тренування без чіткої мети або плану.

Уникнути великі навантаження одразу можна, плануючи прогресію.

“Починайте з 2-3 тренувань на тиждень і поступово додавайте інтенсивність або тривалість. Прислухайтеся до тіла: якщо ви відчуваєте біль або втому, зробіть перерву”, – рекомендує Надія. 

Зробити тренування звичкою допоможуть спеціальні ритуали. 

“Наприклад, тренуйтеся в один і той самий час щодня, підготуйте одяг напередодні, слухайте улюблену музику для мотивації. Створіть ритуал: наприклад, після тренування випивайте чашку чаю – це закріпить звичку”, – пояснює Надія. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Дощ зі снігом: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 09:30, 6 Січня 2025
Засніжені дерева / фото Вільногірськ IN.UA

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 6 до 12 січня, небо буде хмарним, можливі дрібні опади. Температура протягом тижня коливатиметься від -5 до +10 градуса.

Прогноз погоди у Вільногірську

Згідно з даними метеорологічного сайту Sinoptik.ua, у понеділок 6 січня розпочнеться дрібний дощ зі снігом, а ввечері йому на зміну прийде дрібний дощ.

Погода у понеділок / скриншот сайту Sinoptik.ua

У вівторок 7 січня погода у Вільногірську буде похмурою, небо лише ненадовго позбавиться хмар, але ввечері вони його знову затягнуть.

Погода у вівторок / скриншот сайту Sinoptik.ua

У середу 8 січня протягом усього дня погода буде похмурою.

Погода у середу / скриншот сайту Sinoptik.ua

У четвер 9 січня ввечері погода у Вільногірську проясниться, але до цього моменту небо буде вкрите хмарами.

Погода у четвер / скриншот сайту Sinoptik.ua

У п’ятницю 10 січня у Вільногірську хмарна погода очікується вранці та вдень, а ввечері небо проясниться.

Погода у п’ятницю / скриншот сайту Sinoptik.ua

У суботу 11 січня весь день у Вільногірську буде хмарним.

Погода у суботу / скриншот сайту Sinoptik.ua

У неділю 12 січня хмарна погода протримається у Вільногірську увесь день.

Погода у неділю / скриншот сайту Sinoptik.ua

Читайте також:

Підписуйтесь

Як доглядати за орхидеями: 5 порад для новачків

Буянова Єва 14:30, 5 Січня 2025
Орхідея/ фото ілюстративне, Pexels

Орхідея вражає своєю красою, але її догляд часто здається складним, особливо для новачків. Насправді, все не так страшно. Ось 5 простих порад, які допоможуть вам забезпечити орхідеям комфортні умови та насолоджуватися їхнім цвітінням.

Редакція зібрала 5 порад по догляду за орхидеями для новачків. 

Як доглядати за орхидеями

Відповідний сорт

Догляд за орхідеями варто почати з вибору простих у догляді сортів, таких як Каттлея чи Пафіопеділум, які ідеально підходять для новачків. При покупці звертайте увагу на стан рослини: листя має бути міцним, здоровим і однотонним, а коріння — без ознак хвороб. Ґрунт повинен бути добре дренованим.

Ґрунт

Якщо ви плануєте самостійно посадити орхідею, спершу варто удобрити ґрунт. Для цього ідеально підходить універсальне добриво “20-20-20”. Посадковий матеріал має бути легким і пухким, наприклад, мох-сфагнум або великі шматки кори. Використовувати звичайну землю не рекомендується, оскільки вона затримує воду, що може призвести до гниття коріння. Перед посадкою насіння орхідеї слід простерилізувати та рівномірно розподілити тонким шаром по поверхні ґрунту.

Пластикові контейнери

Орхідеї найкраще вирощувати у пластикових контейнерах з дренажними отворами на дні. Прозорий горщик дозволяє легко стежити за станом і довжиною коріння. Якщо коріння перестає поміщатися в горщик, настав час пересаджувати рослину.

Освітлення

Орхідеї потребують достатнього освітлення, але пряме сонячне світло може їм зашкодити. Оптимальний варіант — розмістити горщик у півтіні на південному або східному вікні. Якщо світла недостатньо, можна використовувати фітолампу, розташувавши її на відстані близько 25 см.

Волога

Правильний полив — ключовий аспект догляду за орхідеєю, адже надлишок вологи може її знищити. Фахівці радять поливати рослину раз на 7–11 днів, уникаючи потрапляння води на її частини. Крім того, орхідеї потрібна висока вологість повітря — не менше 60%.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Погода

Дощ зі снігом: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 6 до 12 січня, небо буде хмарним, можливі дрібні опади. Температура протягом тижня коливатиметься від -5 […]

09:30, 06.01.2025 Бойцун Дмитро
Орхідея

Як доглядати за орхидеями: 5 порад для новачків

Орхідея вражає своєю красою, але її догляд часто здається складним, особливо для новачків. Насправді, все не так страшно. Ось 5 простих порад, які допоможуть вам […]

14:30, 05.01.2025 Буянова Єва
Птахи

Зимова допомога птахам: як подбати про пернатих друзів у холодну пору

Зима — важкий період для птахів, коли їжа стає рідкісною, а холод може бути смертельним. Але навіть у морозні дні ми можемо допомогти пернатим друзям […]

12:30, 05.01.2025 Буянова Єва
Театр

Найкращі театральні вистави, доступні на YouTube

Відкрийте для себе театр, не виходячи з дому. На YouTube доступні театральні вистави, які здатні вразити навіть найвибагливішого глядача. Від класики до сучасних постановок — […]

11:00, 05.01.2025 Буянова Єва
Безпритульні тварини

Як стати рятівником для безпритульних тварин взимку

Безпритульні тварини особливо потребують допомоги взимку. Допомогти їм можна не лише через притулки, але й простими, але важливими діями, які можуть врятувати життя. Як допомогти […]

14:10, 04.01.2025 Буянова Єва