Новий рік — ідеальний час для початку тренувань, але часто ентузіазм згасає вже за кілька тижнів. Як зробити спорт частиною життя і не втратити мотивацію, розповідає тренерка Надія Сіренко з Вільногірська, яка знає, як перетворити новорічні обіцянки на стійку звичку.
Як почати тренуватися і не кинути – читайте на Вільногірськ.IN.UA
Як знайти справжню мотивацію, яка триматиме довше, ніж перший місяць
Надія Сіренко стверджує, що справжня мотивація має бути глибокою та особистою. Запитайте себе: “Чому я хочу це зробити?”. Наприклад, це може бути бажання почуватися енергійніше, бути здоровішим для своїх дітей, чи досягти чогось важливого для себе.
“Важливо знайти мету, яка резонує з вашими цінностями, а не просто прагнути до зовнішніх змін”, – зазначає тренерка.
Серед основних причин, чому люди часто втрачають бажання займатися вже в лютому є нереалістичні очікування або занадто складні тренування на початку.
“Щоб цього уникнути, починайте з невеликих, але регулярних кроків і нагороджуйте себе за досягнення”, – наголошує тренерка.
У багатьох людей невдовзі зʼявляється внутрішній голос, який каже: : “Сьогодні можна пропустити тренування”. У такому разі важливо нагадати собі про ваші цілі та як тренування допоможуть їх досягти.
“Ще один трюк – домовитися з собою: “Я зроблю 5 хвилин, а потім вирішу, чи продовжувати”. Найчастіше початок тренування вже перемагає сумніви. Також дуже добре допомагає домовитися з кимось про тренування на певний час – це створює додаткову відповідальність”, – рекомендує Надія.
Як розпочати
Для поставлення реалістичних та досяжних цілей на початок тренувань можна використовувати методику SMART: цілі мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, релевантними і мати часові рамки.
“Наприклад: “За три місяці я хочу пробігти 5 км без зупинки”. Обов’язково ставте легкі цілі на старті, які ви зможете досягти без надмірних зусиль. Це допоможе створити відчуття успіху і впевненості у своїх силах”, – пояснює тренерка Надія.
З чого краще почати новачкам: тренажерний зал, групові заняття чи домашні тренування?
“Це залежить від ваших вподобань і цілей. Якщо ви любите спілкування – групові заняття ідеальні. Якщо вам важлива індивідуальна програма – тренажерний зал або тренування з тренером. А якщо ви соромитеся або обмежені в часі – почніть з домашніх вправ”, – пояснює Надія Сіренко.
Найпоширеніші помилки, яких припускаються люди, починаючи тренуватися після свят:
- занадто великі навантаження одразу;
- тренування без чіткої мети або плану.
Уникнути великі навантаження одразу можна, плануючи прогресію.
“Починайте з 2-3 тренувань на тиждень і поступово додавайте інтенсивність або тривалість. Прислухайтеся до тіла: якщо ви відчуваєте біль або втому, зробіть перерву”, – рекомендує Надія.
Зробити тренування звичкою допоможуть спеціальні ритуали.
“Наприклад, тренуйтеся в один і той самий час щодня, підготуйте одяг напередодні, слухайте улюблену музику для мотивації. Створіть ритуал: наприклад, після тренування випивайте чашку чаю – це закріпить звичку”, – пояснює Надія.
Читайте також:
- Як справлятися з емоційними труднощами під час свят: поради психолога
- Владислав Шульжик: талант Вільногірська, який надихає
Підписуйтесь