Як укласти договір про нерухомість замість аліментів

Єва Буянова 13:05, 6 Квітня 2025
Договір про нерухомість замість аліментів/ фото ілюстративне, Pexels

Якщо один із батьків платить аліменти, можна домовитися про їх припинення — для цього він має передати нерухоме майно у власність дитини або батька/матері, з ким вона проживає. Такий договір про нерухомість замість аліментів потрібно офіційно оформити як альтернативу регулярним аліментним виплатам.

Про це повідомили на сайті Вільногірської міської ради

У рамках договору можна передати будь-яке нерухоме майно — земельну ділянку, квартиру, житловий будинок чи інші об’єкти.

Як укласти договір

  1. Спершу потрібно звернутися до органу опіки та піклування, надавши документи на майно та посвідчення особи — паспорт громадянина України і податкову картку.
  2. Отримайте дозвіл. 
  3. Зверніться до нотаріуса та отримайте договір (якщо дитині є 14 років, вона має брати участь в укладенні договору). 

Наступні кроки

Після підписання договору батько або мати, з ким проживає дитина, бере на себе обов’язок самостійно забезпечувати її, а майно може бути оформлене або виключно на дитину, або у спільну часткову власність з тим одним із батьків.

Таке майно можна продати, але до повноліття дитини — лише за згодою органу опіки, а після досягнення 18 років вона може розпоряджатися ним самостійно як власник.

Чи можна розірвати договір

Це можна зробити лише через суд, договір може бути визначений недійсним: 

  • на прохання особи, яка передала нерухомість, у разі виключення її імені з актового запису про народження дитини;
  • якщо той з батьків, з ким проживає дитина, не виконує обовʼязки щодо її утримання. 

Як отримати юридичну консультацію 

Кожен може безкоштовно отримати юридичну консультацію від системи безоплатної правової допомоги. Юристи підкажуть, як правильно оформити договір про передачу нерухомості замість аліментів, які документи потрібні та куди звертатися.

Окремі категорії людей мають право ще й на безоплатну допомогу в суді. Це, зокрема, внутрішньо переміщені особи, діти, люди з низьким доходом (до 6056 грн на місяць для працездатних, до 4722 грн для пенсіонерів, до 6056 грн для осіб з інвалідністю), а також ветерани війни. Юристи вивчать вашу ситуацію, за потреби підготують документи, подадуть заяву до суду і представлятимуть ваші інтереси.

За допомогою можна звернутися  за посиланням.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Родини загиблих внаслідок атаки на Кривий Ріг отримають одноразову допомогу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:42, 7 Квітня 2025
Наслідки атаки у Кривому Розі / фото Олександр Вілкул

Людям, які внаслідок ракетного удару втратили рідних, виплатять разову грошову допомогу у розмірі 300 тисяч гривень.

Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

У Дніпропетровській області діє програма соціальної підтримки родин, які втратили близьких внаслідок російської агресії. За рішенням депутатів обласної ради, передбачена разова виплата – 300 тисяч гривень.

Додаткову консультацію можна отримати за телефоном :+38 (097) 365 46 90.

Нагадаємо, що війська рф, 4 квітня, атакували Кривий Ріг балістичною ракетою та дронами-камікадзе “Шахед”. Внаслідок атаки постраждали 74 людини, з них 19 – загинули. Серед загиблих — 9 дітей. У суботу, 6 квітня, в Україні оголосили День жалоби за жертвами жорстокої атаки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Надходження до бюджету України від грального бізнесу зросли у 143 рази у порівнянні з довоєнним періодом

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:02, 7 Квітня 2025
Гральний бізнес / фото ілюстративне, Pexels

У січні-березні 2025 року до бюджету надійшло 5,4 мільярда гривень податкових платежів від суб’єктів грального бізнесу. Це на 20,4% більше, ніж за аналогічний період 2024 року, та у 143 рази перевищує довоєнні показники.

Про це повідомляє голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Вихід грального бізнесу з тіні

За словами Данила Гетманцева, фіскалізація та вихід з тіні галузі дало позитивний ефект в сплаті податків. Податкові надходження від грального бізнесу, за перші 3 місяці 2025 року, у 143 рази перевищують рівень за той самий період у 2021 році (37,7 мільйона гривень).

Сума виторгів із застосуванням касових апаратів (РРО/ПРРО) у січні-лютому 2025 року склала 8,5 мільярда гривень, що перевищує у 18,5 раза рівень січня-лютого 2024 року, а саме 0,5 мільярда гривень.

Данила Гетманцев також підкреслив, що введення обов’язкового застосування РРО/ПРРО гральним бізнесом наприкінці минулого року сприяє виходу галузі з тіні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Родини загиблих внаслідок атаки на Кривий Ріг отримають одноразову допомогу

Людям, які внаслідок ракетного удару втратили рідних, виплатять разову грошову допомогу у розмірі 300 тисяч гривень. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]

14:42, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Надходження до бюджету України від грального бізнесу зросли у 143 рази у порівнянні з довоєнним періодом

У січні-березні 2025 року до бюджету надійшло 5,4 мільярда гривень податкових платежів від суб’єктів грального бізнесу. Це на 20,4% більше, ніж за аналогічний період 2024 […]

12:02, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Зміни в розкладі руху електропотягів Вільногірська

Поїзд №6035 тимчасово змінить свій розклад руху. Ці зміни стосуються тільки зазначених дат. Більше про розклад руху електропотягів розповість Вільногірськ IN.UA Розклад електропотягів: зміни Зміни […]

10:41, 07.04.2025 Дмитро Бойцун