Жінка з Вільногірська першою в Україні створила оливковий колір скла

Наталія Філоненко 17:40, 16 Серпня 2024
Галина Щекодіна створила оливковий колір скла
Галина Щекодіна створила оливковий колір скла/ фото архів Галини Щекодіної

Від скловиробниці до головної технологині проходив шлях Галини Щекодіної. Жінка дала старт розвитку скляного заводу у Вільногірську. У 2003 році створила оливковий колір скла на експериментальній печі. Формулою винаходу користуються й далі не один завод країни. Вже на пенсії жінка надихається родиною та затишком власної дачі.

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Шлях від скловиробниці до головної технологині

Галина Щекодіна все життя присвятила скловиробництву. У 23-річному віці жінка пішла працювати на місцевий скляний завод, де промайнули її перші 10 років кар’єри. Згодом Галина переїхала в Артемівськ Донецької області. Наразі це місто зветься Бахмут. Там на заводі вона виготовляла склотару й додала до своєї діяльності виготовлення художнього скла: вази, склянки, стопки. Жінка разом колегами перетворювала звичайні форми скла на фігурні з малюнками. Галина постійно експериментувала, тому мала гарні результати в роботі, ділиться вона.

«Мені подобалась моя професія, це була справа всього мого життя», – каже скловиробниця Галина Щекодіна.

У 2001 році Галину Щекодіну керівництво Вільногірського скляного заводу запросило до співпраці. Не вагаючись, жінка знову змінила місце проживання та поїхала за сотні кілометрів від рідної домівки. У Вільногірську почала працювати вже на керівній посаді — головною технологинею скляного заводу.

Галина, разом з колективом виробництва, фактично дала старт для розвитку та популяризації Вільногірського скляного заводу, де тоді майже за добу випускали десятки тисяч пляшок. На початку скловарна піч в цеху була лише одна. Інші — допомагала проєктувати та будувати Галина. Так за 16 років її роботи побудували сім печей.

Галина з колегами під час ремонту скловарної печі
Галина з колегами під час ремонту скловарної печі \ фото архів Галини Щекодіної

«Як головна технологиня я відповідала за технологію виробництва скла.  Водночас займалася печами — будівництвом нових та ремонтом старих печей склозаводу», — ділиться головна технологиня Галина.

Співпраця заводу була з фірмами різних країн.  Успішні мільйонні проєкти, через які місто Вільногірськ знали не лише на теренах України, а й за її межами.

Виробництво тари на склоформувальній машині
Виробництво тари на склоформувальній машині/ фото архів Галини Щекодіної

Створення першого в Україні оливкового скла

Задля розвитку скляного заводу, Галина вперше винайшла оливковий колір скла. Згодом інші заводи перейняли цю формулу та почали використовувати її у своєму виробництві. Але Вільногірськ був першим саме в Україні, ділиться Галина Щекодіна.

«Ми побудували невеличку експериментальну піч. Підбирали рецепти хімікатів. Це не просто хімічні та фізичні процеси, треба ще було правильно регулювати піч, режим і багато процесів треба було спробувати для того, щоб вийшло кольорове оливкове скло», — ділиться технологиня.

Тоді жінка не запатентувала свій винахід, бо не думала про те, що він стане популярним.

Наразі Галина Щекодіна на пенсії, займається улюбленою справою — доглядає за дачею та домашніми тваринами. Надихає її родина.

Галина Щекодіна з родиною на святі Першого дзвоника в Бахмуті
Галина Щекодіна з родиною на святі Першого дзвоника в Бахмуті/ фото архів Галини Щекодіної

«Для мене бабуся не є типовою стереотипною «бабусею». З самого дитинства я пам’ятаю, що вона завжди багато працювала та подорожувала. Вона дуже сильна та незалежна жінка, яка досягала всього чого хотіла. Бабуся була та є для мене прикладом. І звісно ж я завжди можу прийти до неї за порадою, поспілкуватися та просто чудово провести час», – розповідає про Галину її онука Анастасія.

Повідомляємо, що героїня матеріалу – Галина Щекодіна, є матір’ю чоловіка нашої співробітниці – керівниці проєкту Альони Щекодіної. Ми даємо цей матеріал виходячи не з родинних зв’язків, а вкладу, який героїня зробила у розвиток економіки Вільногірська та країни в цілому.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Наталія Філоненко 18:50, 5 Вересня 2024
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями / Фото Наталія Зінчук

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав відмову.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

З чого все починалось

Цьогоріч на початку літа у відділенні паверліфтингу КДЮСШ  «Авангард» тренерка Наталія Зінчук провела змагання під гаслом «Азов у серці». На захід завітали почесні гості, воїни ППО Збройних Сил України.

«Саме з цими хлопцями працюю деякий час, допомагаю  їм відновитися після важких поранень», – розповіла тренерка Наталія Зінчук.  

На цьому патріотичному заході був також присутній військовослужбовець ЗСУ Ігор Миронюк, який ще на відкритті змагання попросив взяти слово. У своїй промові він повідомив, що хоче звернутися до міської ради з проханням присвоєння почесного звання тренерці Наталії Зінчук.

«Я вважаю, що така сильна жінка, як Наталія має отримати нагороду «За заслуги перед містом у 2024 році». Я бачу, її стрімке бажання згуртувати всіх, допомогти усім. До того ж тренерка показала неймовірні результати на різних змаганнях з паверліфтингу. Вона обличчя Вільногірська, тому має отримати це звання», – згадує Ігор Миронюк.

Усі присутні підтримали цю пропозицію в усній формі оплесками. Відтоді маленька команда за ініціативи Ігора Миронюка почала працювати над підготовкою офіційного звернення до комітету про присвоєння цього звання.

Звання «За заслуги перед містом»

Жінка виховує спортсменів, патріотів, які мають великі досягнення на Дніпропетровщині, так і за її межами.

У відповідь на звернення Ігора Миронюка було складено протокол засідання комітету по присвоєнню звання. 

Протокол засідання комітету по присвоєнню звання
Протокол засідання комітету по присвоєнню звання / Фото Вільногірськ IN.UA

На засіданні виступив міський голова, який повідомив, що у зв’язку з введенням на території України режиму воєнного стану, з 2022 року не приймались рішення про присвоєння звання «За заслуги перед містом».

10 членів виконавчого комітету разом з депутатом міської ради вирішили питання щодо нагородження кандидатури Наталії Зінчук розглянути після закінчення режиму воєнного стану.

На пропозицію прокоментувати це рішення міський голова вказав, що є протокол засідання, де проголосували всі члени комісії одностайно. Більше коментувати Володимир Василенко відмовився.

За словами жінки, кожен з її команди вносить свій внесок в майбутню Перемогу. Тому тримає високий рівень в спорті, якому навчає на обласних та Всеукраїнських помостах нелегкою й кропіткою працею. Зараз тренерка  готує команду спортсменів для Збірної України. 

Тренерка з нагородами
Тренерка з нагородами / Фото Наталія Зінчук

«Для мене відзнака – це нагорода за всю мою працю, старання і досягнення, а мені є чим пишатися. Найголовніше визнання, в першу чергу нашого народу: воїнів ЗСУ, моїх вихованців, батьків нашого відділення, жителів  Вільногірська і самих спортсменів. Я вдячна за оцінку моєї праці. Працюємо на ентузіазмі й на підтримці батьків, тому їм видніше, як працює тренерка і скільки вкладає зусиль, щоб про наших вихованців говорили не тільки в регіоні, а й в нашій державі», – розповіла тренерка з паверліфтингу Наталія Зінчук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

Наталія Москаленко 11:02, 4 Вересня 2024
Підприємці отримали нагороди
Підприємці / фото Вільногірська міська рада

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва. 

Про це повідомили у Вільногірській міській раді. 

Підприємцям подякували за внесок у розвиток бізнесу, ініціативність та цілеспрямованість у такий тяжкий для країни час. Почесні грамоти вручив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

«У воєнний час підприємницька сфера діяльності відіграє особливу роль: позитивно впливає на виконання бюджетних завдань, на створення робочих місць. Вона допомагає країні вистояти у боротьбі проти ворога. Успіхів вам, шановні, розвитку і стійкості», – зазначив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

Наша редакція також приєднується до привітань! Успіху, Вам, підприємці на економічному фронті. 

Нагадаємо, що День підприємця відзначають щорічно у першу неділю вересня. Свято встановлено Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Читайте також:

Підписуйтесь

Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав […]

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва.  […]

Спортсменки Вільногірська Катерина та Марія Голобородько

Карате по дівочі: захоплення вільногірських сестер

Десятирічна Катерина та  восьмирічна Марія Голобородько навчаються в місцевому 3 ліцеї та відвідують спортивну секцію «Школи бойових мистецтв КЕМПО». І вже мають результати на районних […]

Петриківський розпис у Парижі

Петриківський розпис у Парижі: як вільногірка популяризує мистецтво Дніпропетровщини

Художниця з Вільногірська  Світлана Рогоза виїхала до Парижу з початку повномасштабного вторгнення. Там навчає дітей та літніх людей мистецтву Петриківського розпису. На створення картин на полотні […]

Вільногірський велосипедист Олександр Федин

«Будь-які змагання – це нова цікава історія»: хобі вільногірського спортсмена

З самого дитинства Олександр Федин обожнював кататися на велосипеді. Вже у 14 років пройшли його перші змагання. Велосипедист – активний учасник перегонів у різних категоріях […]