Подружжя з Вільногірська розводить бджіл: десятирічна мрія здійснилася

Наталія Філоненко 18:01, 15 Травня 2024
Бджолярі
Бджолярство: родинна справа/ фото Вільногірськ IN.UA

Випадковості посприяли здійсненню мрії вільногірки Людмили Штан. Згодом захоплення бджолярством розділив з жінкою і її чоловік. Наразі подружжя має 10 вуликів, проте запашний мед збирають не на продаж.

Про мрію та пасіку Людмила Штан розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA

Бджолярство: родинна справа сім’ї з Вільногірська

Понад чотирьох років родина Людмили та Володимира Штан займається бджолярством. Жінка розповідає: про пасіку мріяла 10 років, а от чоловік не розділяв її захоплення. 

«Був випадок, коли бджола ганяла мого чоловіка по всьому городу. Картинка була не з веселих. Тоді я зрозуміла, що чоловік ніколи не погодиться займатися ремеслом бджолярства», — пригадує Людмила Штан.

Людмила та Володимир чи не все життя були підприємцями. Вирощували городину, мали худобу. Про бджолярство замислилися, коли чоловіка на роботі пригостили стільниками дикого меду. 

«Все склалося так, щоб мрія почала свою реалізацію. Ми спробували мед. Він настільки був солодкий, ніжний. Такого ми ще не куштували. Тому це була доля й підказка, що час спробувати зайнятися бджолярством. Ще й сусід, в якого вимерли всі бджоли, розпродував свої вулики та лежаки», — розповідає Людмила.

Бджоли
Бджоли/ фото Вільногірськ IN.UA

Придбавши у сусіда три лежаки та сім очеретяних вуликів, родина почала розводити бджіл. 

«Коли ми придбали вулики, нам тоді ніхто не порадив, що початківець має починати хоча б з трьох. Якщо раніше ми займалися господарством і там ми знавці на рівні школи, то бджолярство — це академія. Навчатися маємо все життя. Щоб сім’ї бджіл не вимерли й могли давати мед», — розповідає жінка. 

Подружжя Штан збирають травневий та соняшниковий мед. Людмила каже: вперше викачали близько сорока літрів меду, вже вдруге — 80. Але його не продають, залишають для родини та бджіл.

Соняшник
Бджола на соняшнику / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Наталія Філоненко 16:28, 29 Травня 2024
Вільногірська вчителька Ольга Левковець / фото Ольга Левковець

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови переселенців у клубі «Ріка». Активна Ольга також займається танцями, джампінгом та ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю.

Більше розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA викладачка міського ліцею Ольга Левковець.

«Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом»: вільногірська вчителька

Ольга Левковець з Вільногірська дуже любить вчитися має багато хобі. Вона викладає українську мову та літературу у місцевому ліцеї. Вважає, що така непосидючість та звичка всього навчатися з дитинства.

«Я не можу сидіти на місці. Мені подобається рухатися вперед. Я в цьому році отримала нагороду «Учитель року», хочу сказати, що мені приємно, і я вдячна за таку високу нагороду. Це був, як-то кажуть, вибір народу», – ділиться викладачка мови та літератури Ольга Левковець.

Працює у центрі «Змістовно», де викладає українську мову для дітей від 5 років до 17 річних, ті, які вже закінчують школу і готуються до НМТ. Ще Ольга викладає українську мову у клубі «Ріка» для переселенців.

«Війна, спалені міста, розруйновані будинки. Все життя, яке мали люди, воно зникло. В них його відібрали. І, прилаштовуючись вже в іншому місті, приїжджаючи сюди, шукаючи тут свого захисту і порятунку, вони знаходяться його у  клубі «Ріка. Я неодноразово чула від своїх учнів у клубі таку фразу: ми хочемо говорити українською мовою. Ми хочемо говорити грамотно, чисто», – каже викладачка.

У клубі, де викладає Ольга,  не тільки мову вивчають та літературу. Вони говорять про книжки, обговорюють фільми, спілкуються, товаришують. Вони вже стали справжньою сім’єю, каже жінка.

Натхнення у великій кількості хобі

Хобі допомагає Ользі розвиватися духовно, розповідає жінка.

«Сучасні діти потребують сучасних вчителів. Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом, і живе тут і зараз, тільки той і може навчати сучасних», – радить  викладачка.

Колектив «Фламінго»
Колектив «Фламінго» / фото Ольга Левковець

Ольга танцює у колективі «Фламінго» у групі танцюючих мам. Займається джампінгом — стрибає на черевиках з пружинами. Від цього отримує радість та  енергію. Ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю, який танцюють на високих підборах.

Ольга Левковець на заняттях з джампінгу
Ольга Левковець на заняттях з джампінгу / фото Ольга Левковець

«Ну і, звісно ж, я хочу сказати, що за кожною успішною вчителькою стоїть обов’язково родина, яка її підтримує. Знаєте, є така приказка. За кожною успішною вчителькою стоїть чоловік, який допомагає їй спонсорувати всю цю справу і хобі. Так от, це дійсно так. Моя родина в мене вірить. Мій чоловік мій перший слухач всіх моїх курсів. І якби не допомагала мені моя родина, то, може, нічого б не було. А от завдяки сину і чоловікові я розвиваюся і професійно зростаю», – ділиться викладачка Ольга Левковець.

Ольга з сином Артемом
Ольга з сином Артемом / фото Ольга Левковець

Ще Ольга Левковець керівник методичної спільноти вчителів-філологів, вчитель вищої категорії та класний керівник.

Читайте також:

Підписуйтесь