28 квітня віряни відзначають Вербну неділю: у Вільногірську проведуть богослужіння

Наталія Філоненко 18:04, 26 Квітня 2024
Гілочки верби
Символ Вербної неділи – гілля верби/ Фото Вільногірськ IN.UA

Свято Вербної неділі православні християни відзначають за тиждень до Великодня. Цьогоріч воно припадає на 28 квітня. Головним атрибутом свята є гілочки верби, які освячують у церкві. Відомо, що від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, через що дати більшості церковних свят змінилися. Проте перехід не вплинув на Великдень та ті свята, що пов’язані з його датою святкування.

Деталі підготували журналісти Вільногірськ IN.UA

Вербна неділя 2024: що цікаво знати

Вербну неділю раніше називали Вербицею. Це було народне язичницьке свято, яке, з приходом християнства на територію сучасної України, злилося із важливою християнською подією — входом Господнім до Єрусалима.

Часто люди думають, що Хреста розіп’яли насильно, що Христос не переміг, а його перемогли. Насправді ж він пішов добровільно на свої страждання. Коли Христос заходив в Єрусалим, його вітали пальмовим віттям. У давнину пальмове віття було символом перемоги та урочистості.

отець Вадим // священник храму Святої Трійці у Вільногірську

У Вербну неділю віряни йдуть до церкви на богослужіння, освячують гілочки верби, які потім висаджують. Традиційно говорять: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень — Великдень», при цьому ляскаючи гіллям верби по плечу. Вважається, що легке побиття вербою повинно передати всі її властивості людині — дитина швидко виросте, як верба, і буде здоровою, а дорослий стане сильним, продуктивним та бадьорим.

Храм Святої Трійці
Храм Святої Трійці у Вільногірську/ фото facebook Vadim Dobrogorskiy

У народі існують різні інтерпретації вислову: «Верба б’є — не заб’є», які переформулювали у наші часи залежно від ситуації в країні. Наприклад, під час коронавірусу можна було почути таке: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Пасха — де твоя маска». Під час війни: «Не я б’ю — Байрактар б’є», маючи на увазі ракетний комплекс. 

У Вербну неділю не можна:

  • сваритися;
  • шити;
  • займатися важкою працею;
  • влаштовувати пишні святкування через тривалість Великого посту. 

Після Вербної неділі починається страсний тиждень, розповідає священнослужитель.

Страсний тиждень — це час посиленої духовної зосередженості. На цьому тижні читають Євангеліє про «страсті» Хрестові. Також на цьому тижні згадують таємну вечерю, де Господь своїм учням заповідав святе причастя творити. Де він сповіщає про свої страждання.

отець Вадим //

Де святкувати Вербну неділю у Вільногірську

У Вільногірську 28 квітня у Храмі Святої Трійці проведуть божественну літургію. Вона почнеться о 9:00 годині. Об 11:00 священник окропить свяченою водою вербу. Долучитися до богослужіння можна за адресою Бульвар Миру 15. 

«Я бажаю всім миру в душі. Нам цього всім не вистачає, бо люди завжди метушаться, завжди за щось хвилюються. Є незгоди ззовні, але пам’ятайте слова Хрестові: «Кожного, хто кличе мене, я не вижену геть». Це означає, що Бог з нами є завжди й ми можемо до нього звертатися», —  ділиться отець Вадим.

Храм у Вільногірську
Храм у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:17, 22 Листопада 2024
Комплекс "Кєдр"
фото ілюстративне / РБК-Україна

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена з Астраханської області, а до міста долетіла лише за 15 хвилин.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Раніше ми писали, що ворог завдав удару по промисловому підприємству. Пошкоджень зазнав і центр реабілітації людей з інвалідністю у Дніпрі. Внаслідок обстрілів зруйновано котельню, вибиті вікна. У зв’язку з атакою в області, а також у низці інших регіонів України, були введені екстрені відключення електроенергії.

Що таке комплекс “Кєдр”?

Така ракета несе шість бойових частин, кожна з яких містить шість суббоєприпасів. На кінцевій ділянці траєкторії швидкість снаряда перевищує 11 Махів або приблизно 13475 кілометрів на годину.

Ракетний комплекс “Кєдр” — нова розробка військово-промислового комплексу рф. До його створення долучилися такі підприємства:

  • Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
  • “Титан-Баррикады” (Волгоград);
  • Особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
  • Концерн “Созвездие” (Воронеж);
  • “Спецэнергомеханика” (Москва);
  • “Континент” (Москва).

Випробування цієї зброї проходили на полігоні “Капустін Яр” в Астраханській області у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську студенти відвідали виробничі підприємства

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. Це стало можливим […]