Статус людини з інвалідністю внаслідок війни можна оформити за спрощеною системою

Олександра Зоз 15:11, 16 Квітня 2024
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни /ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд спростив оформлення статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці. Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін.

Про це йдеться на сайті Уряду.

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника й Захисниці: як оформити

У 30-денний термін відповідний статус можна отримати двома шляхами:

  • у паперовій формі — через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання;
  • в електронній формі — через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).

Для отримання статусу необхідна лише заява, а збирати інші документи будуть компетентні органи. 

Варто зазначити, що звернення через ЦНАП доступні для всіх категорій, в тому числі для захисників-добровольців з-поміж цивільних, представників волонтерських організацій та інших цивільних людей, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Технічна можливість отримання статусів «в один клік» з’явиться найближчим часом.

Е-заява буде доступна для:

  • військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР);
  • сімей загиблих Захисників і Захисниць.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

В Україні готуються до створення соціального житла: планують залучити 50 громад

Анастасія Гришкова 15:00, 22 Травня 2025
Житло / ілюстративне фото, Rexels

В Україні готують проєкт зі створення соціального муніципального житла за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). До реалізації можуть долучитися 50 громад.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

Соціальне житло

За його словами, відбір учасників проєкту ґрунтується не лише на бажанні громад, а й на їхній готовності реалізовувати ініціативу на практиці. Йдеться, зокрема, про наявність управлінської спроможності та ресурсів для співфінансування.

“Сенс цього проекту полягає в тому, що ми не просто будуємо житло, а ми з самого початку реалізації цього проекту маємо розуміти для кого воно Ми розглядаємо проєкти в прив’язці до зростання економічної активності або до показника, коли керівник територіальної громади, мер міста, каже, що ми готові побудувати на дві тисячі родин таке житло, тому що знаємо, куди вони підуть працювати, де будуть навчатися їх діти”, — навів приклад Кулеба.

Наразі в уряді розглядають 50 громад як потенційних учасників проєкту з будівництва соціального житла. Європейський інвестиційний банк уже оцінює пілотну ініціативу, а підписання першої угоди очікується у 2025 році — після затвердження всіх необхідних нормативно-правових документів Кабінетом Міністрів.

Водночас за даними представників Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стаж, набутий за кордоном, враховуватиметься під час нарахування пенсії в Україні

Анастасія Гришкова 11:00, 22 Травня 2025
Закордонний паспорт / ілюстративне фото, Rexels

Українці, які через війну виїхали за кордон і там працюють, зможуть зарахувати страховий стаж, набутий за межами України, для оформлення пенсії на батьківщині.

Про це повідомили на сайті Міністерства соціальної політики.

Від чого залежитеме розмір пенсії

Раніше до загального страхового стажу зараховувався лише стаж, набутий в Україні, або в державах, з якими були підписані міждержавні угоди.

Тепер же запроваджено пропорційну систему: враховується увесь набутий стаж, незалежно від країни працевлаштування.

При цьому розмір пенсії залежатиме від внесків, сплачених саме в Україні. Але для визначення права на пенсію — зокрема, мінімального стажу для її призначення — враховуватиметься і закордонний стаж.

Наприклад, якщо людина має 25 років стажу в Україні та 5 років за кордоном, тепер ці 30 років сумуватимуться. Це дає змогу отримати право на пенсію за віком, навіть якщо раніше такого права не було.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні готуються до створення соціального житла: планують залучити 50 громад

В Україні готують проєкт зі створення соціального муніципального житла за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). До реалізації можуть долучитися 50 громад. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр […]

Стаж, набутий за кордоном, враховуватиметься під час нарахування пенсії в Україні

Українці, які через війну виїхали за кордон і там працюють, зможуть зарахувати страховий стаж, набутий за межами України, для оформлення пенсії на батьківщині. Про це […]

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]