25 квітня психологиня фахового коледжу Катерина Матвійчук отримала диплом Лауреата VI обласного конкурсу «Психолог року – 2024». Тривав він 2 місяці. Організатор конкурсу департамент освіти Дніпра.
Більше розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA практична психологиня Катерина Матвійчук.
Обласний конкурс «Психолог року – 2024»
Участь була важкою. Змагалися з Дніпропетровщини дев’ять учасників, каже Катерина. Після участі у конкурсі отримала диплом від директора департаменту освіти Дніпра Ольги Лозової та грамоту від Дніпровської облради.
«Себе не перемогти. Особистісне зростання, досвід, реалізація, самоактуалізація та самоствердження на життєвому шляху є важливим кроком для багатьох людей. Життя – нелегка справа і найважчі перші кроки. Робіть їх впевнено. Йдіть до своєї мети та мрії. Крокуйте вже сьогодні», – радить психологиня Катерина Матвійчук.
У перший день конкурсу потрібно було надати матеріали з досвіду роботи. Далі вже Катерина пройшла до другого туру та фіналу.
Дев’ять психологів області змагалися і виконували завдання. Це створення відеокартки разом з візитівкою психолога. Друге завдання – провести улюблену психотехніку з аудиторією Дніпра.
Катерина обрала техніку, де люди повинні були зняти з себе напругу. Вивільнитись від бар’єрів та комплексів.
«Я проводила психотехніку «Піджак на вішалці». Треба було уявно зняти з себе піджак. Уявити себе без кісток, ніби ми всі зроблені з гуми. І порухатися вільно, рухаючи кістьми руки, плечима. Так люди знімали собі напругу та психологічні блоки. Потрібно було не просто провести психотехніку. А саме з тією з якою ти працюєш, яку ти досліджуєш, яку ти вдосконалюєш. Було цікаво», – розповідає психологиня Катерина.
Ще психологи проходили тестування, створювали власні проєкти. Катерина Матвійчук обрала тему для захисту проєкту «Збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу».
По завершенню було нагородження. Всі завдання, які виконували давали певну кількість балів.
Працює Катерина психологом вже три роки. Викладає предмет психології студентам фахового коледжу від першого до четвертого курсу.
Напрямки роботи за якими працює практична психологиня
Діагностична робота – проводить тестування, використовує методику життєвих цінностей.
Профілактична робота – це виступи дітей разом з викладачем на просвітницькі теми, до прикладу протидія булінгу. Або ж обговорюють учні культуру спілкування серед студентів.
Коригуюча робота – це арттерапія, нейрографіка.
Супровід, – це консультації, психологиня допомагає учням зняти психологічну напругу та втому. Допомагає розв’язувати складні питання в колективі.
«Досить часто студенти звертаються за якоюсь допомогою. Ми обговорюємо внутрішній стан, проговорюємо проблеми в родині, або ж десь з однолітками. Тому ці консультації важливі», – ділиться психологиня.
Окрім роботи викладачка фахового коледжу має декілька хобі: спорт, читання книг та туризм. Ще молода жінка відвідує церкву.
Читайте також:
- Переселенка з Нікопольщини допомагає корегувати мовні порушення
- Підкорювачка вершин: незвичне хобі вільногірки
Підписуйтесь